01 Kasım 2002 Cuma 00:00
Hortumcuya değil millete dağıtacağız

Konya ve Karaman'da onbinlere seslenen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, 'parayı, bankaları 42 milyar dolar dolandıran hortumculara değil, milletime dağıtacağım' dedi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Lideri, 2. Kuvay?ı Milliyenin önderi Prof. Dr. Haydar Baş, Konya'da ve Karaman'da BTP gönüldaşlarına hitap etti. Bu iki ilde onbinlere seslenen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, 3 Kasım seçimlerinin Türkiye için son şans olduğunu belirterek, Türkiye'nin içinde bulunduğu karanlıktan kurtulması için oyların bölünmemesi ve BTP'nin tek başına iktidar yapılması gerektiğini vurguladı. BTP iktidarında Türkiye'nin nasıl bir şekil alacağını anlatan Prof. Dr. Haydar Baş, "bu son şansımızı iyi kullanalım" dedi.

Bize has insan modeli ortaya konulacak
Ülkemizin sosyal, hukuki, ahlaki, ekonomik, siyasi bir çok meselelerinin var olduğunu, ancak bunların başında insan mes~|~elesinin geldiğini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, insan konusunda ülkemizde yaşanan bir çarpıklığa şöyle dikkat çekti: "Dünyada hiçbir devlet yok ki kendisini temsil eden insanını yetiştirmesin. Fransa'nın, Almanya'nın, İngiliz'in, Amerika'nın kendine mahsus bir hanımefendi, bir beyefendi modeli vardır. Ama bizde maalesef bunu bulamıyorsunuz. Hele bizimkiler bir dışarıya çıktıklarında bir bakıyorsunuz bir Alman, bir Fransız gibi hareket etmeye başlamışlar. Bunlar çok yanlış şeyler. Allah nasip ederse BTP iktidarı döneminde bir Müslüman Türk karakteri ortaya koyarak milli eğitimde bunu harekete geçireceğiz."

Hem pahalılık hem de durgunluk var
Mevcut idarecilerin, yanlış tedbirlerle piyasada olması gereken parayı çektiklerini, emdiklerini, bunun üzerine darlığa düşüldüğünü, sadece pahalılık değil durgunluk da olduğunu, sanayici, işçi, memur parasız kalınca dükkanların teker teker kapanmaya başladığını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Bunun önüne geçmek için yapılacak olan iş, sigorta vergilerinin, mali vergilerin, kredi faizlerinin, enerji giderlerinin aşağı çekilmesidir. O zaman imalat ucuza mal olacaktır. İşte bunu BTP iktidarı yapacaktır. O bakımdan 3 Kasım seçimlerinde hep beraber BTP'nin yanında olmamız lazımdır" dedi.

Kainat devletine giden yol BTP'den geçer
Herkesin bir partisi olabileceğini, fakat bugüne kadar denenen bu partilerin nadasa bırakılması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, Mesut Yılmaz'ın AK Partinin içini 155 milletvekili adayı sokarak Tayyip Erdoğan üzerinden "ver oyunu Ak Partiye, gitsin ANAP'a" oyunu oynadığı, CHP'nin de halkı inim inim inleten global sermayenin adamı Derviş'i başına tac ettiği için halkçılığından eser kalmadığı için Ak Partililerin de, CHP'lilerin de yerinin, ocağının BTP olduğunu belirterek, oyunları bozma, oyların bölünmemesi ve BTP'nin tek başına iktidar yapılması suretiyle bu kara günlere, çilelere son verme, rahatlığın, huzurun, ferahın kapılarını ardına kadar açma çağrısında bulundu. BTP iktidarında, Allah nasip ederse yeni bir Türkiye, kainatın doruk noktasında yeni bir Türkiye'yi gündem edeceklerini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, hayata geçirecekleri bu gerçeğin temelinin nereye dayandığını şöyle anlattı:

"Türk milleti dünyanın en soylu, en asil milletidir. Bizim atamız Oğuz Kağan'dır. Onu çok iyi tanıyın. Kur'an?ı Kerim'de Zülkarneyn diye anlatılan büyük bir salih kişi vardır. Oğuz Kağan Allahualem o kişidir. Doğduğu zaman anasının sütünü emmiyor. Ana rüya görüyor. 'Sen putperestsin. Onun için emmiyor. O Tevhid ehlidir. Sen de Allah'a inan ki sütünü emsin' deniliyor. Ancak inandıktan sonra Oğuz Kağan, ananın sütünü emmeye başlıyor. Aradan tam bir yıl geçiyor, konuşuyor. İnsanlık tarihinde çocukken konuşan iki büyük insan vardır. Birisi Hz. İsa Ruhullah, ikincisi senin deden Oğuz Kağan hazretleridir. 'Ben çadırda doğdum. Adımı Oğuz koyun' demiştir. Ondan sonra hayatı Allah yolunda insanlığa hizmetle geçmiştir. Hayatı, insanlığın can, mal, namus, din ve vicdan emniyetine hizmetle geçmiştir. Türk milleti budur. 2 bin yıl evvel temeli atılan bu milletin temeli kıyamete kadar öyle tertemiz gidecektir. Bazıları kasıtlı olarak şamanist derler. Onları elinizin tersiyle itin ve kovun. Türk milleti Tevhid akidesiyle dünya sahnesine çıktı, devam ettirdi. Bugün de Tevhid akidesini yaşıyor. Yarın da yaşayacak. Bu yaşayış kıyamete kadar böyle devam edecektir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin esaslarını vücuda getiren de o Tevhid akidesinin bağlısı olan Oğuz Kağan'dır. O, orduyu, onlar, binler, on binlere ayırdı. Yani onbaşı, yüzbaşı, binbaşı, tümenbaşı tasnifi ona aittir. Şu anda dünyadaki bütün askerlik sisteminin esası Türk milletinin esasıdır. Şimdi bu milleti ayağa kaldırmaya var mısınız?"

Hortumcuya var da, millete yok mu?
BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, 658 milyar dolarlık kaynak paketi ile yola çıktıklarını belirterek, gerçekleştirecekleri projelerden örnek verdi:

* Tarım kesimine ürününe karşılık faizsiz avans verilecek. Tarım kesiminin faiz borçları tamamen affedilecek.

* Hayvancılık kesimine işlerini geliştirmek için faizsiz teşvik kredisi verilecek.

* Dünya piyasasında tarım, hayvancılık, madencilik ürünlerimize pazar bulunacak.

* Milletvekilleri dünyayı kapı kapı dolaşarak, vatandaşın ürününe pazar arayacak.

* Toprağı olmayanlara toprak verilecek.

* Eski arabalarını yenilemek için nakliyecilere, şoförlere faizsiz kredi verilecek.

* İşadamlarının, sanayicilerin vergi, SSK, Bağ?Kur borçları silinecek.

* Memur, işçi, emekli maaşlarından kesintiler kaldırılıp maaşları iki katına çıkarılacak.

* Emekli olamamış yaşlı erkekler emekli edilecek.

* Her doğan çocuğa maaş bağlanacak.

* Doğumun teşvik edilmesi için bir maaş doğum ikramiyesi verilecek.

* Ev hanımları emekli edilecek.

* Kimsesiz yaşlılara maaş bağlanarak, devletin koruması altına alınacaklar.

* Evi olmayanlar 20 yıl vade ile kira öder gibi ev sahibi olacak. Sırf bu iş için İmar ve Mesken Bakanlığı kurulacak.

* Okul kitapları bedava olacak. Okumak isteyen her gence üniversiteye imtihansız giriş hakkı verilecek.

* Gençlere faizsiz evlenme kredisi tahsis edilecek.

* Yüksek okullardan atılanlara af getirilecek.

* Şehit aileleri ve özürlüler devletin koruma ve kollaması altına alınacak. Özürlüler Bakanlığı kurulacak.

* Anadolu basınına faizsiz kredi desteği verilecek.

Prof. Dr. Haydar Baş, "Kaynağı nasıl, nereden bulacaksın?" türünden sorulara karşılık şu çarpıcı açıklamayı yaptı: "Bankaları 42 milyar dolar dolandırırken kaynak buluyorsun da bu aziz millete dağıtırken mi bulamıyorsun? 42 milyar dolar benim saydıklarımı on defa karşılar. Milletin cebinden çalarken kaynak var, fakir milletime, işçime, çöpçüme dağıtırken kaynak yok, öyle mi? Bu ülkede kaynak var. Ama bunu kullanan irade eğer kendi menfaatine değerlendirirse hortumcuların cebine girer. Milletini, devletini, vatanını düşünen kullanırsa aile fertlerine verir, gençlerine verir, ihtiyarına verir, verir de verir."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137