29 Ocak 2011 Cumartesi 00:00
Hukuk içinde yalın kılıç

Prof. Dr. Haydar Baş, "Biz milletin sahip olduğu değerleri millete vermek için yalın kılıç mücadele eden demir çarıklı bir ekibiz. Millet düşmanlarının önünde dağ gibi duruyoruz. Provokatif olaylarla bu kadroya engel olmaya çalışıyorlar" dedi

~|~

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş çarpıcı açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde katıldığı Ekoanaliz programında provokasyona uğrayan Prof. Dr. Haydar Baş bu konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. "Ben siyasi liderler arasında üniversite gençliğinin haklı olduğunu savunan ve bu konuda en ciddi gerekçelerini ortaya koyan insanım" diye konuşan Prof. Dr. Haydar Baş, "Bu savunmamızdan rahatsız olanlar bu provokasyonla cevap vermek istemiş olabilirler" dedi. BTP Genel Başkanı şöyle konuştu: 'Sen mi üniversite gençliğine sahip çıkarsın. Bak biz de sana yapalım da gör' dediler. Tabi çocuk orada bağırıp, küfredip ve hakaret ederken biz burada sabrettik. O çocuğu gönderenler, arbede çıkarıp o çocuğu bu hale getirdiler. Yoksa bizim arkadaşlarımızdan kimseye bir fiske vuracak hiçbir insanımız yoktur, zaten burada olamaz."

Benim kadrom düşünce sahibidir

Bağımsız Türkiye Partisi kadrolarının düşünce sahibi, ülkesini, milletini, devletini ve vatanını düşünen bireyler olduğunu söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Ben eşkıya çetesi kurmuyorum. Benim yanımda olan dostlarım hepsi beyin ehli adamlar, düşünce sahibi, ülkesini, milletini, devletini ve vatanını düşünen bireylerdir. Allah hepsinden razı olsun. Ve bunlar zaman gelir aç, susuz çalışırlar. Niye? Biz vatanımıza, milletimize ve devletimize hizmet edelim diye. Böyle basit nefsaniyet oyunlarıyla kendilerini heba edebilirler mi? Şimdi bu fazileti, bu üstünlüğü haber yapması gerekenler sanki bunun tersini yapmaya çalışıyorlar. İmam Efendinin keçisi çalınmış, basın yazıyor; 'imam keçi çaldı.' Bu olay da bunun gibi. Bunu kim yapabilir? Bunun takdirini milletime bırakıyorum."

Saldırılar ne ilk ne de son?

Bu tür provokasyon olaylarının ne ilk ne de son olacağını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Bu tür saldırılar ne ilktir, ne de sondur. Bundan sonra da olmaya devam edecektir. Neden devam edecektir? Çünkü ülke üstünde hesabı olanlar kesin kararlılar. Zaten bizim yorulduğumuz nokta bu ehemmiyeti yüce milletimize anlatma hususudur. Milletimiz bu gerçeği bir kavrayabilse 24 saatte bu işler düzelecek" dedi.

Ekonomi gitmiş durumda

Bu güne kadar gerçekleri dile getirdiklerini ve bundan sonra da aynı doğru yolda yürümeye devam edeceklerini dile getiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: "Ekonomi konusunda adamları konuşturuyorlar. Meğer dünya yalancı cenneti olmuş da bizim haberimiz yok. Türkiye'de herkesin aşı yerinde işi yerinde! Televizyon ekranlarında seyrettiğimiz ekonomi tablosu bu. Ben de açıklamalarımda diyorum ki; Arkadaşlar Türkiye'nin kamuya ait 400 tane şirketi vardı. Bu şirketleri yılda 70 milyar lira vergi veriyordu. Eski hesaba göre 70 katrilyon? Şimdi belki bu vergi 100 katrilyonu geçmiş olacaktı. Yani Türkiye'nin vergisinin 3'te 1'i bunlardan alınıyordu. Bu kurumlar bugün yok. Bu kurumların işçileri de sokağa döküldü. Bazıları kışın suya girdiler, hak istediler hala ne olduğu belli değil. Bunları gündem ediyoruz."

Demir çarıklı bir kadroyuz

Türkiye'yi ecnebilere pazarlanmasının önünde dağ gibi duran bir kadro olduklarına dikkatleri çeken Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: "Türkiye'nin tarımı bitmiş, hayvancılığı, ormancılığı bitmiş. Madenlerimiz yabancıların eline geçmiş. Dikkat edin biz milletin sahip olduğu değerleri millete vermek için yalın kılıç mücadele eden demir çarıklı bir ekibiz. Yoksa 'adam sen de' deyip çok samimi konuşuyorum biz de bunlardan ihale almasını biliriz. Ama benim vicdanım bunu kabul etmez. Sen kimin malını kime veriyorsun? Milletin malını yemek yılan kılçığından fenadır. Allah senin belanı verir. Bu zihniyet, dağ gibi bunların önünde duruyor. Bir kişi, iki kişi değil, bir inanç ve güçlü bir kadro bu. Neyle bu tezi çürütecek, bu kadroya engel olacak? İşte böyle provokatif olaylarla hadiselerle tutturabilirse engel olmaya çalışıyorlar. Bu yapılanlar bizim görüşlerimizin yayılmasına, güçlenmesine gübre olarak çok ciddi katkısı olacaktır."

Ekonomi modelini ilk kez biz ortaya koyduk

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Türkiye'de Türk tarihinde bir ilk olarak bir Türk evladı 'ben Türkoğlu Türküm' diyerek bir ekonomi modeli ortaya koydu. Bu ortaya koyduğumuz milli Ekonomi Modeli milletin değerleriyle o kadar örtüşüyor ki, millet kendini burada buluyor. Millete bu anlatılsa milletin bizim dışımızda 'evet' diyeceği ikinci bir hareket olamaz. Dünya bunu aldı önüne koydu. 7 tane uluslar arası kongre yapıldı, Milli Ekonomi Modeli enine boyuna tartışıldı. Sonuçta 'bu tez değil, Türkiye'yi bütün dünya insanlarının karnını doyuracak, onları mükemmel bir seviyeye ulaştıracak çok ciddi bir tezdir. Almanya'da bir akademisyen hiç unutmuyorum, 'Bu güne kadar doğu bizden ışığını alıyordu ama bundan sonra biz galiba doğudan ışığımızı alacağız' demişti. İşte böyle bir ilim var. Bunu ilmen fikren çürütemiyor. E ne yapacak? Hamam dedikodusuyla zarar vermeye çalışacak" dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.