11 Ağustos 2010 Çarşamba 00:00
Hükümet çözümü görmek istemiyor


Prof. Dr. Haydar Baş Başbakan Erdoğan'ın zaman zaman dile getirdiği "çözümü olan varsa açıklasın" sözlerine, "Senin gözün kapalı, kulağını tıkadın. Sayın Başbakan, söyle sana nasıl ulaşacağız? Sultana ulaşmak kolay ama Sayın Başbakan'a ulaşmak zor" şeklinde cevap verdi ~|~

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş İzmit'te düzenlenen programda Türkiye'nin siyasi ve ekonomik durumu üzerine değerlendirmeler yaptı. Ekonominin genel durumu üzerine değerlendirmeler yapan Prof. Dr. Baş, hız verilen özelleştirme uygulamalarıyla ilgili çarpıcı örnekler vererek, AKP hükümeti döneminde gerçekleştirilen peşkeşi gözler önüne serdi. Başbakan Erdoğan'ın 'çözümü olan varsa gelsin' dediğini hatırlatan Prof. Dr. Haydar Baş, "Sultana ulaşmak kolay ama bizim Başbakan'a ulaşmak zor" diye konuştu. Dinlerarası diyalog, medeniyetler ittifakı ve ılımlı İslam gibi projelere de dikkat çeken Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, bu projelerle Peygamber Efendimiz'in devre dışı bırakılmak istendiğini söyledi.

Kamu kurumları talan edildi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş kalabalık bir kurmay kadrosuyla birlikte katıldığı İzmit'te gerçekleştirilen bir programda Türkiye gündemi üzerine önemli açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "Yüzlerce kamu kurumu bedava fiyatına talan edildi. Hep yandaşlara, arkadaşlara verildi. Giresun SEKA'nın 50 milyon dolarlık gayrimenkulü vardı. Kaça ihale edildi biliyor musunuz? 900 bin liraya? 50'de 1'ine fiyatla elden çıkarıldı."

'Çözüm var ama görmek istemiyorsun'

Prof. Dr. Haydar Baş İzmit'teki konuşmasında Başbakan Erdoğan'ın zaman zaman dile getirdiği "çözümü olan varsa açıklasın" sözlerine de cevap verdi. BTP Genel Başkanı sözlerine şöyle devam etti: "Çözümü olan varsa hemen gelsin, diyor Sayın Başbakan. Ne biçim gaz, ne biçim kulak ki, yerli ve yabancı 500'ün üzerinde ilim adamı Milli Ekonomi Modeli'ni konuştu. İlim adamları bu model üzerine konuştu. Avrupa'da konuştular, Türk ülkelerinde konuştu, Anadolu'da konuştular. Tam 7 tane uluslar arası katılımla kongre yapıldı. Ne üzerine yapıldı bu kongreler? Milli Ekonomi Modeli için yapıldı. Mübarek adam sen diyorsun ki çözümün var mı? Bu kongrelerde ilim adamları "dünyayı Milli Ekonomi Modeli kurtarır" diyorlar, senin gözün kapalı, kulağını tıkadın. Sayın Başbakan söyle sana nasıl ulaşacağız? Söyle de o yoldan gelelim sana. Sultana ulaşmak kolay ama bizim padişaha, Sayın Başbakan'a ulaşmak zor."

Dindar hükümet 40 bin kilise evi açtı

Prof. Dr. Haydar Baş İzmit'teki konuşmasında hükümetin Avrupa Birliği'ne uyum adına attığı adımlar üzerinde de durdu. Prof. Dr. Baş şunları söyledi: "Bunlar dindardılar ama bak ne yasası çıkardılar? Zina yasası çıkardılar. Domuz etini serbest bıraktılar. Hatta bir mahallede vatandaş gidip de kasaptan domuz eti isterse kasap ona vermezse ceza hukukunda kural çıkardırlar, bu kasaba ceza verilecek. Adam domuz etini satmaya mecbur, erkekse satmasın emir büyük yerden. Bunlar çok dindar adamlar, tam 40 bin tane kilise evi açtılar."

Muhammed'siz namaz olmaz

Dinlerarası diyalog, medeniyetler ittifakı, ılımlı İslam gibi projelere de dikkat çeken BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "bu iktidar döneminde bazı din dersi kitaplarından Kelime?i Tevhid'in 'Muhammedün Rasulullah' bölümü çıkartıldı" dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü: "Hazreti Muhammed'i devre dışına çıkartırsan o senin kıldığın namaz Allah'ın Kur'an'da beyan ettiği namaz olmaz. Ne olur? Beden eğitimi hareketleri olur. Tahiyyata oturup, Sallibarik'i okuyoruz değil mi? "Allahümmesalli ala Muhammedin veala ali Muhammedin kema salleyte ala İbrahime ve ala ali İbrahim, inneke hamidun mecid." Kime salât okuyoruz? Resulullah (SAV) Efendimize, Ehl?i Beyt'ine? O'nun aile efradına salatüsselam okuyoruz. Nerede okuyoruz? Namazda okuyoruz. Allah ve Cenabı Resulullah ve O'nun aile efradı var. Allah böyle murat ediyor, sen O'nu devre dışına çıkartıyorsun."

İslam'a Hıristiyanlık aşılamak istiyorlar

Konuşmasında Başbakan Erdoğan'ın Büyük Ortadoğu Projesi'ndeki (BOP) eş başkanlığına da değinen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, BOP projesinin amacını şöyle açıkladı:
"Bugün Türkiye'de öyle olmuş ki kurumlar birbirine girmiş, itimat kalkmış. Gine bu iktidar döneminde ABD'ye geçit veren Irak saldırısına Türkiye müsaade etmiştir. Orada 1,5 milyon Müslüman kardeşimiz katledildi. 50 bin namus ehli anam, kız kardeşimin namusu kirletildi. Hangi iktidar döneminde yapıldı tüm bunlar? Bu iktidar döneminde yapıldı. Sayın Başbakanım bu olaydan sonra Büyük Ortadoğu Projesi'nin eş başkanlığına getirildi. Ve bu eş başkanlığın anlamı; Türkiye'de olduğu gibi İslam'ın içini boşaltıp, insanları duyarsız hale getirebilmek için, o boşalan İslam'ın içine Hıristiyanlık akaidini yerleştirip, 'canım o da olur, bu da olur' tarzında bir Müslüman tiplemesine insanları getirmektir."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137