09 Aralık 2005 Cuma 00:00
Hükümet top çevirmeyi bıraksın
BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç, milletten aldığı 3 yıllık mühleti milletin hayrına hiçbir şey yapmadan geçiren AKP hükümetinin, AB?ABD güdümlü kimlik tartışmaları ve içki
atışmalarıyla top çevirerek vakit doldurduğunu belirtti ~|~ Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Koç, AKP'nin 3 yılı aşan iktidarı döneminde milletin problemlerinin hükümetin gündemine ve ajandasına giremediğini söyledi. BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç "3 yıllık iktidarı boyunca AB, IMF ve ABD'nin taleplerini karşılamak dışında iş görmeyen ve milletin derdini gündemine dahi almayan AKP hükümeti, şimdi de sanal tartışmalarla top çeviriyor, vakit dolduruyor. Başbakan, çelişkili söylemlerle patinaj yapıyor; muhalefet de AKP'nin değirmenine su taşıyor. Alt kimlik?üst kimlik polemikleri maksatlıdır. İçki tartışmaları maksatlıdır. 70 milyonluk Türk Milletinin böyle bir gündemi yoktur. Milletimiz derdi iştir, aştır, geçimdir" şeklinde konuştu.

Milletimizin kimlik problemi yok

BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç "Milletimiz, Başbakan'ın çelişkili beyanlarla oluşturmaya çalıştığı kimliklere muhtaç değildir. Türk Milletinin kimliği, kişiliği, karakteri, medeniyeti, asaleti, kimliğini oluşturan mukaddes değerleri bellidir ve AB ağzıyla yeni uydurma tariflere ihtiyaç yoktur. Yüce milletimizin kimlik derdi, kimlik problemi yoktur; tarihten bugüne kadar da böylesi bir kimlik problemi olmamıştır. Bu problem Lozan'ı delmek sevdasındaki AB'cilerin ürettiği problemdir. Dolayısıyla Erdoğan'ın gerçekten böyle bir alt kimlik?üst kimlik problemi olabilir; ama milletimizin böyle bir kimlik problemi yoktur" dedi.

Milletimizin kimlik değil, iş arıyor, aş arıyor
AKP hükümetinin muhalefetle işbirliği halinde sanal tartışmalarla milleti oyaladığına dikkat çeken BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç "Başbakan, kaç kişiye iş imkanı bulmuştur? Kaş kişinin karnını doyurmuştur? Kaç işçiyi, kaç memuru, kaç emekli ve dar gelirliyi mutlu kılacak bir ücret seviyesine eriştirmiştir? AKP hükümeti, kaç kuruş borç ödemiş, kaç katrilyon borç kabartmıştır? Hangi ekonomik darboğazı aşmıştır, neye çözüm getirmiştir? Cari açık ve dış ticaret açığı neden rekorlar kırmaktadır? İşsizlik neden almış başını gitmiştir. Çiftçi, köylü, esnaf, tarım kesimi neden kan ağlamaktadır? AKP, milletin hayrına neden 3 yılda hiçbir adım atmamıştır? Milletin derdi, gündemi, tasası ve tartışması budur. Milletin problemi kimlik veya içki değil, ekmektir, aştır, iştir, okuldur, yoldur, sudur. Milletimiz kimlik aramıyor; iş arıyor, aş arıyor. Başbakan Erdoğan, Ankara'da da, Hakkâri'de de, Samsun'da da asıl bunların tartışmasını yapsın. Bu reel gerçeklerin ve reel soruların cevabını versin, top çevirmeyi bıraksın" şeklinde konuştu.

AKP'nin 3 yıllık iktidar döneminin milletimiz için çok önemli bir tecrübe olduğuna dikkat çeken BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç "Önceki denenmiş IMF'cilerden yaka silken milletimiz, onlardan çok daha teslimiyetçi bir IMF'ci AKP ile karşı karşıya kalmıştır. Bu tecrübe sadece 3 yıllık AKP'nin değil, 30 yıllık mandacı ve çözümsüz iktidarların hesabını bozacak bir tecrübedir. Milletimiz, bu büyük tecrübesi ile BTP'nin Milli Ekonomi Modeli'ni baş tacı etmekte, bu sefer BTP demektedir. Milletimiz, tüm politik, dış politik ve ekonomik problemlerinin reel ve somut çözümünün kendi kaynak, bilgi ve insan gücümüze dayalı Milli Ekonomi Modeli'nde olduğuna artık görür gibi inanmaktadır" dedi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137