29 Aralık 2012 Cumartesi 11:28
Hükümette ya devamı gelirse korkusu!
YENİ MESAJ / İSTANBUL
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erimhan, Türkiye gündemini bir süredir meşgul eden ODTÜ'deki olayları konusunda önemli açıklamalarda bulundu. “ODTÜ'de yaşanan olaylar Başbakan'ın içinde bulunduğu psikolojiyi göstermesi açısından son derece ilginç bir fotoğrafı yansıtmaktadır” ifadelerini kullanan Ahmet Erimhan, “Sonuçta bir avuç öğrencinin gösterdiği tepkiden hükümet niçin bu kadar endişeli ve panik haldedir? Birincisi anlıyoruz ki hükümet öğrencinin göstereceği tepkiden fena halde ürkmüş, hatta tir tir titremektedir. Başbakan pandoranın kutusunun açılmasından, içerdeki fenalıkların damladan sele dönüşerek halkta zincirleme bir tepkinin ortaya çıkmasından korkmaktadır!” dedi.

Hükümet öğrenciden korkuyor
 “Hükümet öğrenciden korkmaktadır çünkü Başbakan'ın normal bir hukuk devleti ve sosyal atmosferde veremeyeceği hukuki ve siyasi hesaplar vardır” diyen konuşan BTP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erimhan şunları söyledi: “Maazallah bu sürecin açılması halinde bu filmin nerede sonlanacağını hiç kimse ve bu arada hükümet dahi tahmin edemeyecek haldedir. Dışarısı ile kurduğu bağlarla ayakta duran ve bunu “bakın ülke beni istiyor, alternatifim de yok” ile pazarlayan hükümet, bu tezgâhın bozulması halinde domino etkisinin başlayacağını görmekte ve bilmektedir. Öğrenci ile başlayan hareketlenmenin çiftçiye, esnafa, asgari ücretli işçiye sıçramayacağının garantisini kim verebilir? Domino psikolojisi göstermektedir ki hükümet aslında “çok güçlüyüm” mesajı verdiği anda çok zayıf bir durumdadır. Çünkü Başbakan ülke sorunlarını çözerek değil, halının altına süpürerek yönetmektedir. Günün sonunda bunun patlayacağı aşikârdır.”

Köşkten sonra ne olacak korkusu
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erimhan, “Ama önemli olan bu sürecin Başbakan'ın Köşk'e çıkmasından sonra gerçekleşmesidir. Korku budur, öğrenciye biber gazı sıkan anlayışı ödüllendiren hükümet, zihniyetinin arka planında bu temel etken vardır! Hükümetin öğrenci olaylarından korkmasının bir diğer nedeni de dikensiz gül bahçesinde yaşama alışkanlığını devam ettirme arzusudur. Eleştiriye kapalılığı ancak askeri dönemlerle kıyaslanabilecek Başbakan bu konforunu devam ettirme ve padişah gibi yaşama niyetindedir. Yoksa dünyanın her demokratik ortamında “normal” sayılabilecek bir protestonun “iç savaş ateşinin yakılması” gibi takdim edilmesinin, polise “anlarsın sen” mesajı verilmesinin izahı nasıl yapılabilir ki?” dedi.

ODTÜ'nün ispat ettiği şey
“ODTÜ şunu da ispat etmiştir ki özellikle Meclis içi muhalefetin nerede ise sıfır olduğu bir vasatta öğrenciler, muhalefetin nasıl yapılacağını da herkese göstermiştir” diyen Ahmet Erimhan, “Şu saatten sonra muhalefet artık “yerim dar” edebiyatına sığınamaz” dedi. BTP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erimhan şöyle konuştu: “Haklı olduğunuz, gerçek bir duruş sergilediğiniz ve bunu lüksünüz bozulma pahasına yaptığınız takdirde medya da yanınızdadır, halkta! ODTÜ gençleri halkın gölünde taht kurmuştur. ODTÜ'nün hükümet tarafınca atanan idaresi bir tarafa ama Hocalarının ülkeye nasıl hizmet ettiği herkesin malumudur. Başbakan'ın eleştirdiği hocalar bir uçak kazasına kurban edilmiştir ama bunun arka planını araştıran bir yetkili çıkmamıştır. O hocalar acaba kimin ayağına basmıştır? Başbakan'ın hocalara yüklenmesinin psikolojik alt yapısında acaba bunlar da yok mudur? Hatırlatalım ki o Hocalar ithal değerlere değil, ülkenin zenginliğini ve gücünü ortaya çıkaran bir anlayışa sahiptiler ve önemli bir araştırmanın sonuçlanma aşamasında kurban oldular! Başbakan'ın ODTÜ'lü hocalar ile ilgili söylemesi gereken şey onlara kızmak değil, onların cenazelerinin arkasındaki gerçeklere ışık tutmaktır!”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.