12 Ocak 2015 Pazartesi 00:07
Hz Ali’ye çıkmayan yollar batıldır

YENİ MESAJ / GİRESUN

Yeni Mesaj gazetesinin düzenlemiş olduğu “İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt” konulu panel Giresun’un Espiye ilçesinde aynı gün iki yerde yapıldı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği panele çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan panelde, iktisatçı yazar Halil İbrahim Türker, ilahiyatçı yazar Hasan Aydın ve araştırmacı yazar Nihat Hekimoğlu birer konuşma yaptı. Panel öncesi selamlama konuşması yapan Yeni Mesaj Giresun il temsilcisi Zafer Aktaş, “Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozmak için bir bilek bir yürek olmalıyız. Allah'ın Kitabı Kur'an-ı Kerim ve Resulünün Ehl-i Beyt'i ile barışık yaşamalıyız. Bizleri Ehl-i Beyt ile buluşturan, imanımızı muhafaza etmemize yardım eden Prof. Dr. Haydar Baş ve ekibine huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyoruz" dedi.

Bu hükümet döneminde camiler kiliseye çevrildi

Panelin ilk konuşmacısı Halil İbrahim Türker, bu milletin Müslüman olduğunu ama birilerinin iktidar hırsı yüzünden milletin imanıyla onandığını söyledi. Konuşmasında örnekler de sunan Türker, AKP’nin yaptıklarını şöyle sıraladı: 
''Erdoğan’ın 2002 seçimleri öncesinde Of’taki konuşmasında "4 hak din var" çıkışından sonra başlayan süreçte, İmar Kanunu'ndaki "cami" ifadesi "ibadethane" olarak değiştirilmiş, Türkiye'de yüzlerce kilise evi açılmıştır. Domuz eti satışı serbest bırakılmıştır.
Din dersi kitaplarından Kelime-i Tevhid'in ikinci kısmı olan "Muhammedün Resûlullah" çıkarılmış, İçişleri Bakanlığı'nın 2006 yılındaki 2227 sayılı kararı ile nüfus kâğıtlarından "Dini İslam" ibaresi kaldırılmıştır.

Urfa'da ve Antalya'da dinler bahçesi açılmıştır.

İslam Tarihinde ilk defa "Bismillah" diyerek kilise kurdelesi kesilmiş ve kilise yapımı için yer tahsis edilmiş, destek verilmiştir. Van Akdamar Kilisesi milyonlar harcanarak onarılmış, ayine açılmıştır.
2005'te yapılan TCK değişikliği ile zina suç olmaktan çıkarılmıştır.

İlk defa bu hükümet döneminde camiler kiliseye çevrilmiştir…

İslam dininde yasak olmasına rağmen, 2004 senesinde din dersi kitaplarına Hz. Peygamberimizin minyatür resimleri konulmuştur.
"Allah katında tek din İslam'dır" ayeti, AB ve ABD'den gelen tepkiler nedeniyle, AKP tarafından Cuma hutbelerinden kaldırılmıştır.

Velayet yolunun başı İmam Ali

İlahiyatçı-Yazar Hasan Aydın ise birlik beraberliğin ve de kurtuluşun Ehl-i Beyt’te olduğunu söyledi. Bunun böyle olduğunu kendi söylüyor diye değil de Allah ve Resulü böyle istediği için olduğunu ayet ve hadislerle izah etti. Ehl-i Sünnete ait Kur’an’da hiçbir ayet bulunmadığını ancak Ehl-i Beyt’le ilgili ayetlerin var olduğunu ifade etti. Aydın, başta İmamı-ı Azam olmak üzere mezhep imamlarımızın tamamının Ehl-i Beyt’le beraber olduğunu ve bundan dolayı da işkence ve zulme maruz kaldıklarını, şehit edildiklerini söyledi.
Gadir-i Hum gününe de dikkat çeken Aydın, “vahyolunan ‘Ey Resûl! Rabb’inden sana indirileni tebliğ et (duyur). Eğer bunu yapmazsan, o takdirde O’nun risaletini (sana gönderdiğini) tebliğ etmemiş (duyurmamış) olursun. Ve Allah seni insanlardan korur.’ Maide 67. ayetinin gereği Hz. Peygamber Veda Haccı dönüşünde irad ettiği Gadir-i Hum hutbesinin 6 yerinde Hz. Ali’nin, Kendisinden sonra tayin edilen imam olduğunu oradaki 124 bin sahabeye bildirmiştir.

Ehl-i Beyt’i sevmek, itaat etmek bu denli şart olmasına rağmen kaderin cilvesine bakınız ki, Hz. Peygamber’in naaşı ortada daha defnedilmemişken; Ehl-i Beyt’e başkaldırı Sakife’de başlamaktadır. Ayet ve hadislerle nasbedilen İmamet, Hz. Ali Efendimizin hakkı iken; Sakife’de  Evs ve Hazrec kabilelerinin eskisi gibi yine düşmanlık edebilirler düzmecesi ile bu hak Hz. Ali Efendimizin elinden alınıp batıl bir yol ihdas edilmiştir” dedi.

Hasan Aydın, "Hz. Adem (as) nasıl seçilmişse, Hz. İbrahim (as), Hz. İsa (as), Hz. Muhammed Mustafa (as) nasıl seçilmişlerse, peygamber olmadıkları halde, Hz. Meryem gibi Hz. Ali ve Hz. Fatıma ve Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin de seçilmişlerdir. Ehl-i Aba olan bu seçilmişler arasında Hz. Fatıma annemizin o an karnında taşıdığı Muaviye sarayını hakkı haykırarak titreten Hz. Zeynep bile seçilmişlerdendir, Ehl-i Beyt’tendir” dedi.

Bütün tasavvufi yolların İmam Ali ve Ehl-i Beyt’ten beslendiğinden bahseden Aydın, Velayet yolunun başının İmam Ali olduğunu belirterek, bunun dışındaki Nakşilik, Selefilik gibi akımların tamamının batıl olduğunu söyledi. Ehl-i Beyt yolunun kıyamete kadar devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Milli Ekonomi Modeli Rusya’da kanunlaştı

Panelin son konuşmasını araştırmacı yazar Nihat Hekimoğlu yaptı. Milli Ekonomi Modeli’nin uygulanabilirliği ve Rusya’da uygulama alanı olan bu mükemmel sistemin ülkemizde de uygulanmaması için hiçbir nedeninin bulunmadığını söyledi. Ülkemizin iç ve dış borç miktarının 800 milyar dolara yaklaştığının altını çizen Nihat Hekimoğlu, Prof. Dr. Haydar Baş’a ait Milli Ekonomi Modeli’nin tüm dünyadaki işsizlik, fakirlik gibi sorunlara karşı tek çözüm olduğunu söyledi. Günümüzde Amerika ve Avrupa tarafından Rusya’da çıkarılmaya çalışılan krizin sebebinin, Rusya’nın Milli Ekonomi Modeli’ni kullanmaya başladıktan sonra milli paralarla ticaret yaparak Amerikan Dolarını devre dışı bırakmak olduğunu dile getiren Hekimoğlu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ekonomi danışmanlarının önerisiyle Milli Ekonomi Modeli’ni Rusya’da kanunlaştırdığını, Rusya’nın Haydar Hoca’cı olduğunu dile getirdi. 

Oturum başkanlığını yapan O. Nuri Duran kapanış konuşmasında, “aynı günde yurdumuzun dört bir köşesinde yüzü aşkın yerde benzer panellerin verildiğini bildirdi. Duran, Halkımızın Ehl-i Beyt’i ve İslam’ı doğru ve kaynağından öğrenmesine katkısı olan başta Prof. Dr. Haydar Baş’a ve değerli ekibine, ilçelerinde Panelin yapılmasında büyük emeği geçen emekli eğitimci Ali Kocaman ve ekibine minnet borçlu olduklarını söyleyerek, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100