25 Eylül 2005 Pazar 00:00
İhanet toplantısı
ABD, AB, AKP ve Soros Vakfı'nı arkalarına alan 'sözde bilim adamları' içlerindeki Ermeni hayranlığını ve Türk düşmanlığını dün kustular. Ancak gerek konferans salonundaki gerçek bilim adamları, gerekse de dışarıdaki vatandaşlar, Ermeni muhiplerine hadlerini bildirdi. ~|~

Bu konferans ısmarlama
Türkiye'yi soykırım suçlusu ilan ederek, Ermenilerin "tazminat ve toprak taleplerine" meşruiyet kazandırmak amacıyla tertip edilen sözde soykırım kanferansı başladı. Sipariş ve parayla yapılan ısmarlama   konferansı düzenleyen Sabancı, Bilgi ve Boğaziçi üniversitelerinin ABD, AB ve Soros ile güçlü bağlantıları bulunuyor. Gözlemciler yapılmak istenenin bilimsel bir toplantı değil, Türkiye'yi bölüp parçalamaya götürecek süreci hızlandırmak olduğunu belirtiliyor.

Cevap  veremediler
Mahkemenin yasaklamasına rağmen Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in tüyosuyla dün İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde başlayan "Türkiye'yi soykırımla mahkum etme" konferansı hareketli başladı. Konferansın birinci oturumunda, konuşmacılar ile bazı dinleyiciler arasında sözlü tartışma yaşandı. ABD'de lobi faaliyetlerinde bulunan 'Turkish Forum' üyesi Fatma Sarıkaya, Fransız üniformasıyla talim yapan Ermenilerin yer aldığı fotoğrafın bulunduğu belgeyi gösterdi. Oturumu yöneten Prof. Dr. Ahmet İnsel, Sarıkaya'ya bilimsel cevap vermek yerine  ''Hanımefendi kendinizi küçük düşürmeyin'' diyerek, bizzat kendini küçük düşürdü.

Ermenilerin katlettiği Türkler...
Dinleyiciler arasındaki Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Budak da, konuşmacılara, ''Türkiye'de resmi söylem ölümleri inkar etmiyor. Siz Müslüman kayıplarla ilgili de söz edecek misiniz?'' sorusunu yöneltti. Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halil Berktay, bu soruya net cevap veremedi ve ''Sadece Ermeni çetelerinin Türk köylerine saldırmadığını, Türk çetelerinin de Ermeni köylerine saldırdığını'' görüşünü savundu.

Onları tanıyalım!
Türk Milleti'ni soykırımla itham etmek isteyenlerden bazıları:
Doç. Dr. Halil Berktay ? Sabanci Üni.
Prof. Dr. Murat Belge ? Bilgi Üni.
Prof. Dr. Mete Tunçay ? Bilgi Üni.
Doç. Dr. Cemil Koçak ? Sabancı Üni.
Ali Bayramoğlu ? Yeni Şafak yazarı
Cengiz Çandar ? Bugün yazarı
Hasan Cemal ? Milliyet yazarı
Oral Çalışlar ? Cumhuriyet yazarı
Etyen Mahcuypyan ? Zaman yazarı
Ahmet İnsel ? Galatasaray Üniv.

Bunlar bilimadamı değil terörist!
Mahkeme kararı ile durdurulan 'sözde soykırım iddiaları konferansı' dün İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde başladı. Davetliler dışında konferans salonuna kimse alınmadı. Türk Milleti'ne 'soykırımcı damgası vurmak' amacıyla küresel güçlerin desteğinde tertiplenen tek yanlı konferansın açılış konuşması sırasında bir davetli bayan gerçekleri haykırmaktan geri durmadı. Bayan, konferans tertip komitesine "Teröristler ne zamandan beri bilimadamı oldu" diye çıkışta bulundu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137