17 Nisan 2005 Pazar 00:00
İktidar Türkiye'yi kuşattırıyor

Trabzon'daki Kuşatılan Türkiye mitinginde konuşan BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, tehlikeli gelişmelere dikkat çekti. AKP döneminde yeni TCK ile 163. Maddenin ve 28 Şubat'ın tekrar hayata geçirildiğini, Pontus'un kapısının açılmaya çalışıldığını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "AKP'nin taşeronluğunu yaptığı BOP Sevr'in ta kendisidir" dedi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), son zamanlarda Türkiye'nin gündemine iyice oturan Trabzon'da, bir miting düzenledi. BTP'nin Kuşatılan Türkiye adı altında mitinge, ayyıldızlı Türk bayrağı ve BTP bayraklarıyla koşan onbinlerce insan, BTP Genel Başkanı, yeniden Kuvay?ı Milliye'nin önderi Prof. Dr. Haydar Baş ile buluştu. Dosta, düşmana Türk milletinin ayakta olduğunu, asla uyumadığını Türk bayraklarını Atatürk Alanında dalgalandırarak tekrar gösterdi.
İktidarda BTP olsaydı
BTP'nin Trabzon Atatürk Alanında düzenlediği ve Muharrem Bayraktar'ın sunduğu mitingte konuşan Trabzon İl Başkanı Nihat Hekimoğlu, ülkenin ve ülkemiz insanının içinde bulunduğu siyasi, sosyal ve ekonomik şartların vahimliğine dikkat çekerek bu tablonun sorumlusunun mevcut iktidar olduğunu söyledi. Hekimoğlu, "Eğer iktidarda BTP, Başbakanlık makamında Prof. Dr. Haydar Baş olsaydı bunların hiç biri olmaz, milletimizin bir eli yağda bir eli balda olurdu" dedi.

~|~ BTP'nin yükselişi önlenemez
Kuvay?ı Milliye'nin sesi Gürkan Demir'in söylediği ve içinde "Üstad geliyor üstad / Oyları ala ala" dizelerinin de bulunduğu türkülerle onbinleri coştururken kürsüye gelen BTP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Koç, meydandaki tablonun bayrak ve sancağın asla yere inmeyeceğini bir kere daha hatırlattığını söyledi. Türk milletinin tarihin en riskli döneminden geçtiği tespitinde bulunan Mehmet Emin Koç "Nasıl olur da millete, milletin değerlerine sahip çıkarsınız diye Bağımsız Türkiye kurmayları sindirilmeye çalışılıyor. Üst düzey yöneticilerinin evlerine baskınlar yapılıyor" diyerek şöyle konuştu: "Bağımsız Türkiye sevdalılarına yapılanların aynısını bugün Irak'ta ABD yapıyor. Sen de ABD'nin Irak'ta uyguladığı insan hakları anlayışını örnek alıyorsun. Sen, telefon dinlemek istiyorsan Ege, Yunan ve Kıbrıs'ı peşkeş çekenlerin, İmralı'daki misafirin(!) telefonlarını dinle. Bayrağın, vatanın sahibinin, milletin telefonlarını değil." İktidar gücünün kullanılarak BTP'ye yoğun katılımın önüne geçilemeyeceği mesajı veren Koç, "ABD ordusunu gönderseniz de bu milletin adresi BTP'dir. Bu millet BTP'de karanını kıldı. ABD ordusunu da göndersen bu millet bayrağından, vatanından, dininden vazgeçmez" dedi.
Milletin değerleri tartışmaya açıldı
BTP MYK Üyesi Abdullah Ağar'ın Kuvay?ı Milliye andını Atatürk Alanını tıka basa dolduran onbinlere söyletmesinin ardından kürsüye BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş geldi. Meydandaki görüntünün aziz Türk milletinin kıyamete kadar yaşayacağının ispatı olduğunu söyleyen BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, tarihi bir konuşma yaptı. Milleti bir ve beraber tutan olmazsa olmaz değerlerin tartışmaya açıldığına, bayrak, vatan gibi değerlerin tartışma konusu haline getirildiğini belirten bir yandan millete ait değerler törpülenirken diğer yandan bu değerlere düşman anlayışların ön plana çıkarılmaya çalışıldığına dikkat çekerek şöyle konuştu: "Milletin değerlerine sahip çıkma milliyetçilik?şövenistlik diye damgalanarak devre dışı bırakılmaya çalışılıyor. Kıbrıs bizimdir bizim kalacak diyenler şövenistlikle suçlanıyor. 'Ver kurtul' diyenler ise neredeyse ödüllendiriliyor. Dini bütünlüğümüzün milli bütünlüğümüzün gereği olduğunu söyleyenler şövenistlikle suçlanıyor. 36 bin kilise ev açılması demokrasinin gereği olarak telakki ediliyor. IMF'siz ekonomi şart diyenler şövenistlikle itham ediliyor. Milleti aç susuz bırakmak demokrasinin gereği sayılıyor. Bölücübaşı Apo'nun yeniden yargılanmasına karşı çıkanlar şövenistlikle suçlanıyor. 'Yeniden yargılansın' demek demokratik hak kabul ediliyor. Sur içinde ekümenik devlet kurma girişimleri ülkeyi böler diyenler şövenist oluyor. 'Ekümenik devlet kurulsun' demek demokratik hak olarak lanse ediliyor. Madenlerimiz bizimdir demek şövenistlik olarak algılanıyor. Madenleri yabancılara peşkeş çekmek yine demokratik hak gibi sunuluyor."
Menfaat grupları baltayı taşa vurdu
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Trabzon'da yaptığı konuşmada, son zamanlarda bu ilimizde meydana gelen olaylarla ilişkilendirilme gayretlerine de sert cevap vererek şunları söyledi: "Son Trabzon olayı ile ilgili olarak şahsımızla ilgi kurmak isteyen menfaat grupları var. Herkes şunu iyi bilsin ki biz, hiçbir provokasyona alet olmadık ve alet edilemedik. Her hareketimiz hukuka uygundur ve Anayasal hakkımızdır. Dolayısıyla bu girişimde bulunanlar güneşi balçıkla sıvamaya çalışan yarasalar misalidir. Nisan yağmurları nebatatı yeşertirken yılanın gözünü kör eder. Bizi bu tür olaylarla ilişkilendirmeye" çalışanlara verilecek en güzel örnek bu örnektir."
AKP, milletimizi kuşattırıyor
Konuşmasında mevcut AKP iktidarının icraatlarına da değinen ve sert bir şekilde eleştiren Prof. Dr. Haydar Baş, AKP hükümeti döneminde Türkiye'nin Kıbrıs diye bir davasının kalmadığını, BOP'un taşeronluğuna soyunan AKP'nin bununla Sevr'in yeniden önümüze koyulmasına çanak tuttuğunu belirterek, "AKP'nin taşeronluğunu yaptığı Büyük Ortadoğu Projesi Sevr'in ta kendisidir" dedi. AKP iktidarı döneminde ülkenin kilise evlerle doldurulduğunu, Türk milletinin tam bir kuşatma altına alındığını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, AKP iktidarı döneminde yeni TCK ile 163. Maddenin ve 28 Şubat'ın tekrar hayata geçirildiğine dikkat çekti. Prof. Dr. Haydar Baş, bu hükümet döneminde Pontus'un kapısının açılmaya çalışıldığına da işaret etti.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100