22 Aralık 2014 Pazartesi 00:08
İmam Ali’nin dışında yol yoktur
RECEP BAHAR/İSTANBUL
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Meltem TV'de yayınlanan Diyalog programında Ehl-i Beyt konusunda ve gündemdeki gelişmelere ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. 
Bir tarikat uydurduklarını ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: "Tarikatlar silsilesiz olmaz. Mutlaka bir irşad ehli yetiştirmişse yerine birini bırakır. Onun da kendisini yerine bıraktığı bir zat vardır. Bu zincir ta Peygamber Efendimize kadar gider. Böyle bir zincir yoksa bu yol batıldır. Mesela silsilelerinde Hz. Selman, İmam Cafer, hepsinin bağlandığı Hz. Ebubekir olduğunu söylüyorlar. Ne İmam Cafer, ne Hz. Selman Hz. Ebubekir’e biat etmediler. Sen kalkıyor diyorsun ki, bu bizim silsiledir.”

Niye gündem ediyoruz

Prof. Dr. Haydar Baş, bu meseleyi neden gündeme getirdikleri konusunda ise şu çarpıcı açıklamaları yaptı: “Adam batılı hak olarak gösterdi, İslam’ın içine fitneyi soktu. Bu yolla Müslüman’ı öldürebilirsiniz fetvasını verdiler. Mesela bugün Suriye’de, Irak’ta şehit edilen binlerce Müslüman bu batılın kurbanı olmuşlardır. Halbuki Allah, Kuran’ın da ‘Haksız yere Müslümanı öldüren ebediyyen cehennemliktir’ buyuruyor. Böyle bir yolun devamının İslam dünyasına ve Müslümanlara büyük zararı olması açısından bunları günümüze taşımak, ortaya koymak bizim boynumuzun borcudur. Onun için burada anlatıyoruz ki bizi takip eden milletimiz, Müslüman kardeşlerimiz ayıksınlar ve bu batıl yolun içine girmesinler.”

Sünniliğin aslı

İmam rabbani konusuna da değinen Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: “İmamı Rabbani kesinlikle bir din uleması değildir, felsefecidir. Keşmiri’nin talebesidir. Hatırlarsanız 15-20 sene önce ben Rabbani’nin mektuplarını okuyordum ve ‘bunların tasavvufla ilgisi yok’ derdim. Asıl olay şu; İslam dini Ehl-i Beyt’le bütün dünyaya dal budak salmış. Bilhassa İngilizlerin dikkatini bu çekiyor. Niye Hindistan’a gidiyor Ehl-i Beyt eliyle Müslüman olan insanlar. Rahatlıkla nüfuz edemiyor. Pakistan’a gidiyor öyle. Tanzanya’ya gidiyor yine öyle. Yani nereye gidiyorsa Ehl-i Beyt eliyle Müslüman olan insanlara rastlıyor. Ve İngilizler bunu defetmemiz lazım diyorlar. İngilizlerin politikası çok enteresandır. Reddederler ama karşınızda durmazlar. İçinize ajan sokarak sizin inancınızı değiştirirler. Burada da bunu yaptılar ve Sirhindi’yi yanlarına aldılar. Bu ekolün başındaki kişi ise Gazan Hanı Halil’in baş celladıdır. Bunların tamamı Ehl-i Beyt’e düşmandır. Kendi nefislerinden değil İngilizlerin kurgusuyla, onların yolundan gitmeleri sözlerini dinlemeleri sebebiyledir. Bu batılı icra ettiler ve Ehl-i Beyt’in karşısında maalesef hep rol aldılar. Sünnilik dedikleri şey bu işte… Sünnilik Rabbani’nin, Muaviye’nin, Yezid’in hal, tavır ve inanç sisteminin adıdır. İslam’la uzaktan ve yakından alakası yoktur. Sünnilikle ilgili hiçbir ayet ve hadis yoktur. Sünnilik kavramı  Peygamber Efendimizden tam 70 sene sonra ortaya çıkmıştır. Böyle bir hak yol yok İslam’da. İslam'da Ehl-i Beyt var... İmam Azam, Ehl-i Beyt davası yüzünden hapsedildi ve bu dava nedeniyle şehit edildi. İmam Şafii, Ehl-i Beyt davası nedeniyle 15 yıl kuyuda hapsedildi. Milletimizin Sünni olarak yaptıkları ibadetler boşa mı gidiyor? Hayır. Bizim yaptığımız ibadet Allah emrettiği, Peygamber uyguladığı içindir. Bir çok Nakşi diyebilir ki , ‘Hocam güzel de sen bizi sıfırla çarptın.’ Hayır, ben sizi sıfırla çarpmadım. Siz manen yol alamazsınız ama 'Allah' demenin karşılığında sevabınızı alırsınız. Yine kurtardım onları... Manen hiçbir yol alamaz, havalarını alırlar. Ama bu batıla 'hak' derlerse onlar da yoldan çıkarlar. Biz batıla hak demiyoruz, sadece 'Allah' diyoruz diyerek yola devam ederlerse 'Allah' demenin sevabını alırlar. Çünkü Allah, "Beni çok zikredin" diye emrediyor. Ama sen eğer maneviyat iştahıyla bu işin içine giriyorsan neden taklidiyle beraber bu yolda hiç yürüyemeyesin? Hakikisinin içine girip de feyizyab olsana… İmam Ali'nin dışında yol yoktur... Herhangi bir meşrep ki, sonu Hz. Ali'ye varmaz, bu maneviyat yolu değildir.”

Fitnelerden kurtuluşun yolu 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Fitnelerden nasıl kurtulacağız?” şeklindeki bir soruya da şöyle cevap verdi: “Bir ve beraber olacağız, kardeş olacağız, el ele vereceğiz. Allah'ın izniyle biz ülkemizin meselelerinin tamamını biliyoruz. Milli Ekonomi Modeli sistemimiz dünyada uygulanıyor. Rusya bizi dinledi, Putin dünya lideri oldu. 10 yıl evvelki Rusya ile şu andaki Rusya'yı mukayese edebilir misiniz? Bu milletimizin gözü önünde cereyan ediyor ancak Haydar Hoca'yı görmüyorlar. Benim suçum Müslüman-Türk evladı olmak mı? Rus Profesör Lisiçkin, 'Dünya Haydar Hoca'ya muhtaç. Biz onsuz hiçbir şey yapamayız' diyor. Hala benimle dirsek temasındalar. Milletimiz 'ilmimin sadakası' olamayacak insanları seçiyor ama kendini kandırıyor. Çıkmaz bir yola girildi. Bu yolun sonu 'hayırlı' değil. Ülkeyi bölüyorsunuz, zannediyorsunuz ki, 'oy verdiklerimiz bu işi yapıyor'. Onların cinayetine siz de ortak oluyorsunuz. Bunun hesabını hiç bir zaman veremeyeceksiniz. Ben defalarca milletimi ayıktırdım ama bizi dinlemediler, gülüp geçtiler. Şimdi rica ediyorum: El ele verelim, bu işi bitirelim. Ben bu işi biliyorum. Bunu yüzlerce ilim adamı söylüyor. Diyorlar ki, 'Haydar Hoca dünyada tektir' Neden insanımız bunu kabul etmiyor? Tekrar diyoruz ki, benim suçum Müslüman-Türk evladı olmak mı?” 


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137