22 Eylül 2003 Pazartesi 00:00
İmam Hatipler ve peşin hüküm
Tercüman'dan Nazlı Ilıcak, imam?hatip liselilere yönelik peşin hükümleri sıralamış yazısında. Ilıcak'ın yazısından kesitler:

"Birinci peşin hüküm:

İmam Hatipler irtica yuvası.

İkinci peşin hüküm:

İmam Hatipler'den yetişenler mürteci.

Sonuç:

1) Bu durumda İmam Hatip mezunlarının üniversitelere girmesini engellemek üzere, meslek okullarına farklı katsayı uygulamasına geçelim.

2) 8 yıllık zorunlu eğitimle, İmam Hatipler'in orta kısımlarının kapatılmasını sağlayalım.

3) Eğer başarabilirsek, ?kadından imam olmaz diye? kız çocukların İmam Hatipler'e girmesine mâni olalım. Kızları caydırmak için, bu okulları karma yapalım. Dinî eğitim sebebiyle, öğrencilerin örtünmesine gösterilen hoşgörüden vazgeçelim. Kızlar sadece Kur'an dersinde başını örtsün ama, meselâ Arapça, Akaid, Kelâm, Tefsir, Hadis, Fıkıh gibi doğrudan Kur'an ile ilgili derslerde, başlarını açsınlar.

İrtica yuvası(!)

İmam Hatipler gerçekten irtica yuvası mı?

İrtica yuvasıysa, Milli Eğitim Bakanlığı, denetim görevini y~|~aparken gerekli titizliği göstermiyor mu?

İmam Hatip mezunu Tayyip Erdoğan, İktisadi İlimler Fakültesi'ni bitirdikten sonra, bu ülkeye başbakan olduğuna göre, Türkiye irtica karanlığına mı gömüldü?

Türkiye'de çok şeyin düzgün gittiği gazetelere yansıyor. Yoksa basının büyük bir bölümü mürteci mi oldu?

Başbakanların sözleri

Meslek liselilerin ve dolayısıyla İmam Hatip mezunlarının, engellenmeden üniversitelere devam edebilmeleri için, hem Ecevit'in, hem de Demirel'in gayret sarfettiği, eski beyanlarıyla ortada.

CHP?MSP Hükûmeti (15.4.1973 ? 26.1.1974):

Başbakan Bülent Ecevit: "Orta okulda mesleki öğretim görenler, gerekli şartları yerine getirmek kaydıyla, liselerin, yüksek öğrenime hazırlayan bölümüne geçebileceklerdir. Böylelikle öğretimde kimsenin önünün tıkanmaması ilkesi gerçekleştirilmiş olacaktır."

İkinci Milliyetçi Cephe Hükûmeti (21.7.1977 ? 5.1.1978):

Başbakan Süleyman Demirel: "İmam Hatip Lisesi ve diğer meslek lisesi mezunlarını, üniversiteye ve yüksek okullara giriş imtihanlarında, diğer lise mezunları ile aynı şarta tâbi tutacağız."

Kırkikinci Hükûmet (5.1.1978 ? 12.11.1979):

Başbakan Bülent Ecevit: "İmam Hatip Liseleri'nin, müfredat, eğitim eksikliklerini giderilecektir. İmam Hatip Liseleri'ni bitirenlere yüksek öğrenim olanakları sağlanacaktır."

Bütün önde gelen siyasetçiler elbirliği ile, Türkiye'yi irtica bataklığına sokmuş da haberimiz yok!"
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100