28 Eylül 2004 Salı 00:00
İmamlar içeri Apo dışarı
AKP'nin TCK'sı üstüne çok laf söylenecek.

Yeni TCK çok su kaldıracak? Bu arada AKP'yi bile götürecek "özgürlükleri kısıtlayıcı" düzenlemelere sahip.

Kimler için hapis cezaları ve özgürlük kısıtlamaları?

AKP'yi iktidara taşıyan muhafazakar taban için?

TCK'nin 219. maddesi, hükümetin icraatlarını eleştiren imam, vaiz ve sair din görevlilerine hapis cezası getiriyor.

Artık hiçbir imam, mesela AKP'ye, sen hangi hakla Müslüman mahallesine şu kadar kilise dikiyorsun, Müslüman evladını Hıristiyan mı yapmak istiyorsun, diyemeyecek.

Derse, yeni TCK 219. maddeye göre, hükümet icraatlarını eleştirmekten kodesi boylar.

AKP'nin TCK'sı üstüne çok laf söylenecek.

Yeni TCK çok su kaldıracak? Bu arada AKP'yi bile götürecek "özgürlükleri kısıtlayıcı" düzenlemelere sahip.

Kimler için mi hapis cezaları ve özgürlük kısıtlamaları?

AKP'yi iktidara taşıyan muhafazakar taban için?

TCK'nin 219. maddesi, hükümetin icraatlarını eleştiren imam, vaiz ve sair din görevlilerine hapis cezası getiriyor.

Ar~|~tık hiçbir imam, mesela AKP'ye, sen hangi hakla Müslüman mahallesine şu kadar kilise dikiyorsun, Müslüman evladını Hıristiyan mı yapmak istiyorsun, diyemeyecek.

Derse, yeni TCK 219. maddeye göre, hükümet icraatlarını eleştirmekten kodesi boylar.

Artık hiçbir imam, mesela AKP'ye, sen hangi hakla, Müslüman çocukların yıllardan beri öğrendiği gusûl abdestini ve namaz surelerini din dersi kitapları ve eğitiminden kaldırıyorsun, İslam imanının rüknü olan "Muhammed'ur Rasûlüllah" ikrarını Şehadet cümlesinden çıkartıyorsun, Hz. Muhammed'i minyatürize ederek güya resimlerini din dersi kitaplarına basıp okutuyorsun, sen hangi akla, hangi dine, hangi millete hizmet ediyorsun, diyemeyecek.

Derse, yeni TCK 219. maddeye göre, hükümet icraatlarını eleştirmekten kodesi boylar, şu kadar yıl hapis yatar.

Artık herhangi bir Müslüman vatandaş, kendi mahallesine kondurulmuş 32 bin 850 kilise evlerden ve yerli papazlardan 11?12 yaşındaki evladını muhafaza etmek üzere yaz tatilinde Kur'an?ı Kerim'i, namaz surelerini, abdesti, guslü öğretmek için apartmanın bir dairesini ayarlayamayacak, Müslüman mahallesinde yaşlı dedeler torunlarına Kur'an öğretemeyecek.

Kim böyle bir işe kalkışırsa AKP'nin yeni TCK'sının 263. maddesine göre kodesi boylar, şu kadar hapis yatar.

Başka maddeler de var; gazetemizin haber sütunlarında ayrıntılarını görebilirsiniz.

AB sarhoşu AKP'nin insan hakları anlayışı, Müslüman milletimize dönük din ve vicdan özgürlüğü anlayışı bu.

İşte Haçlı AB'sinin özgürlük standardı?

Enteresan değil mi?

Eskiden "vatan satmak" idamlık suçtu, "vatana ihanet" gibi bir suçtu. AB süreciyle birlikte vatanı satmak ve vatanı satmakla iftihar etmek revaçta? Şimdi vatan satılarak IMF faizi ödeniyor; üstüne üstlük bununla iftihar ediliyor.

Eskiden "gusülsuz adam" dendiğinde, "cenabet herif" dendiğinde insanlarımızın tüyleri diken diken oluyordu, Müslüman milletimizin tüyleri yine diken diken oluyor; lakin AB süreciyle artık gusül?musül din dersi kitaplarından kaldırılıyor, şimdi vaftiz revaçta? AB süreciyle Müslüman mahallesinde mantar gibi kilise ev türetmek, Haç takmak, kilise evlere takılmak takdir ve teşvikte.

Aziz milletimizin asırlardan beri onurla temsil ettiği yüce medeniyetin insanlık, adamlık, hak ve hakikat ölçüleri altüst edildi AB sevdasına.

Hükümetin icraatlarını eleştiren imamları hapse yollayan yeni TCK'ya "30 bin insanımızın katili" diye mahkum Apo bıyık altından gülüyor, ciğerinin yağı eriyor, AB sayesinde İmralı'dan kahraman edasıyla çıkacağı günü kolluyor, gün sayıyor.

AKP'nin yeni TCK'sının 7. maddesinde "Suçun işlendiği zaman yürürlükte bulunan kanun ile sonradan yürürlüğe giren kanunların hükümleri farklı ise, failin lehine olan kanun uygulanır ve infaz olunur" şeklinde düzenlendi. Böylece yeni TCK Resmi Gazete'de yayınlandığında, binlerce sanık ve mahkum lehte olan hükümlerden yararlanmak üzere yeniden yargılama isteyecek. Cezası azaltılan suçlardan mahkum olanlar, bu süreyi tamamlamışlarsa tahliye edilecekler.

AB'nin ve ABD'nin "özel koruması" altındaki Apo bu fırsattan istifade etmesin mi?

Artık "vatanı satma"nın bile suç olmaktan çıktığı böylesi bir AB sürecinde, idamdan kurtarılıp ipten indirilen Apo'yu kim kodeste tutabilir? Şu kadar mahkum dışarı çıkmak için yeniden muhakeme isteyecek de o istemeyecek, öyle mi?

Apo, bir AB veya ABD yolu bulur buldurur, ne yapar ne eder; yeni TCK'nin ilgili düzenlemelerinden istifade ederek, olmadı AİHM talimatlarında istifade ederek elini kolunu sallayarak çıkar. AB, Amerika ve Vatikan'nın kutsadığı "bir özgürlük savaşçısı" olarak "politik hizmet"e başlar. Yeni TCK'nın 53. maddesiyle, yürürlükteki sistemde bulunan "ömür boyu kamu ve siyasi haklardan yasaklılık" uygulamasına son verilerek, bu yasağın, "hapis cezasının infazı tamamlanıncaya kadar" süreceği hükme bağlanıyor zaten.

Apo, TCK bayramı yapmasın da kim yapsın!

Hükümeti eleştiren imamlara da böylece İmralı dahil, tüm hapishanelerde yerler açılır.

Buyurun cenaze namazına?

Buyurun imam efendiler?
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137