18 Ağustos 2002 Pazar 00:00
İş, aş; Prof. Dr. Haydar Baş

Milli Ekonomi Modeli ve kalkınma projeleriyle 70 milyon Türk halkının gönlünde taht kuran Prof. Dr. Haydar Baş, Kuvay-ı Milliye ruhuyla yürekleri dalgalandırmaya devam ediyor

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Ankara, Bursa, İzmir, İskenderun, Tarsus'ta düzenlediği "AB'ye Karşı Bağımsız Türkiye" mitinglerine Adana ilimizi de ekledi. Uğur Mumcu (İstasyon) meydanını tıklım tıklım dolduran on binlerce Adanalı, Prof. Dr. Haydar Baş'ı bağırlarına bastılar. Adanalılar, miting sonrasında da gönüllerini açarak, Prof. Dr. Haydar Baş ve projeleri konusunda tarihi ifadelerde bulundular.

Görüşleri fevkalade
Bir Adanalı, Prof. Dr. Haydar Baş beyin görüşlerini fevkalade beğendiğini, bu projelerin Türkiye'yi kurtaracağını ifade etti. Şöyle diyordu bu Adanalı: "Haydar Baş beyin projeleri Türk milletinin mantığına uygun, sonuna kadar destekliyoruz ve arkasındayız."

En mükemmel~|~ iktisatçı ve siyasetçi
Bir başka Adanalının görüşleri de çarpıcı: "Vallahi Haydar Baş dünyanın gelmiş geçmiş en iyi iktisatçı, en mükemmel siyaset adamı, en mükemmel devlet adamı."

Vatandaş adresini buldu
Adanalılar Prof. Dr. Baş'a karşı hissettikleri muhabbet ummanaı andırıyor. Gönülleri açıldıkça kullandıkları ifadeler derin anlamlar ihtiva etmeye başlıyor. Mikrofonu bir başka Adanalıya uzatıyoruz ve yüreğinden gelen sesle şunları dile getiriyor: "Bizi kurtaracak Haydar Baş'tır. Başka hiç kimse kurtaramaz." Bir başka muhteşem ses daha: "Türkiye'de en büyük, yeni hayal etiğini gerçekleştirebilecek tek adam Atatürk vardı, ondan sonra da Haydar Baş var."

Prof. Baş, tek alternatif
Adanalı gerçeği görüyor. Adanalı başına gelenlerin hangi faktörlerden kaynaklandığının farkında. Bunu bir başka Adanalı BTP'li şöyle anlatıyor: "Sayın abi vallahi billahi tüm samimiyetimle söylüyorum. Tek alternatif Haydar Hoca, Başka bir alternatifi kalmadı bunun."

Bir başka kulak veriyoruz ve aynı muhteşem ifadelerden birine daha tekabül ediyoruz: "Dürüstlüğü, insanlığı, sevgiyi, saygıyı her şeyi O'ndan öğrendik. İnşaallah hepimize, millete ve devlete hayırlı olur. Böyle bir insan başa geldiği zaman her şeyin son bulacağına inanıyorum."

Tarihi tespit
BTP ile coşan Adanalı, duygularını sloganlaştırmış bile. Şu ifadeden daha güzel bir slogan olabilir mi: "Adanılıyık, Allah'ın adamıyık, sonuna kadar Haydar Başçıyık. O bizim başımızın tacı, proje sahibi tek lider. Var mı başkası."

Türkiye liderini buldu
Mikrofanlar bir başka Adanalı da: "Vallahi Türkiye liderini bulmuştur. Herkes izlemeye devam etsin. Ne eski ne yeni, hiçbirisinin projesi yok. Haydar Hoca projelerini kunuşturuyor."

Sonuç itibariyle, Türk Milleti liderine kavuştu. Türk Milletinin Prof. Dr. Haydar Baş ile tanıştığı her yerde duyguları kabarıyor. Bu sevgi solmaz, bu coşku bitmez.

FERAHLATAN PROJELER
Ağustos'un bilinen sıcağı altında Uğur Mumcu (İstasyon) meydanına akın eden Adanalılara hitaben bir konuşma yapan 2. Kuvay?ı Milliye'nin önderi Prof. Dr. Haydar Baş, geliştirdiği pek çok projesini Adanalılarla paylaştı.

İşte Prof. Dr. Haydar Baş'ın Adanalılara müjdelediği projelerden bir demet:

* Tarım kesiminde çalışanlara daha tohumunu tarlasına atmadan altı ay evvel ürün tutarının % 50'si oranında avans verilecek.

* Ürünlere pazar aranacak.

* Çiftçinin mevcut faiz borçları silinecek. Borcun aslını da cebinden bir kuruş çıkmadan verilecek avans ile ödeme imkanına kavuşacak.

* Toprağı olmayan vatandaşlara Hazine arazileri tahsis edilecek.

* Hayvancılıkla uğraşan kardeşlerimize de faizsiz kredi verilecek. Ürettiklerine dünya pazarında pazar bulunacaktır. Onun için Meclis'te bulunan arkadaşlarımız Meclis'te kavga yapmayacak. Kavga yapılıyor mu? Yapılıyor. Meclis'te adam öldürmeyecek. Adam öldürüldü mü? Evet. Bütün bunlara son verilecek. Milletvekili arkadaşlar, eline çantasını alacak, sanayi, ticaret odalarından temsilcilerle dünyayı karış karış dolaşacaklar. Senin Adana'da yetiştirdiğin ürünü dünya malı, dünya markası yapacağım. Var mısın?

* Faizsiz, uzun vadeli kredi sisteminin sanayiciyi, nakliyeciyi, otobüs ve taksi şoförlerini, KOBİ'leri, esnafı, üretim projesi olup da üretmek isteyen herkesi kapsayacak.

* Emeklilerden vergi kesilmeyecek. Maaşları yüzde 100 artacak.

* Dünyanın en kıymetli varlıkları, cennetin bile ayaklarının altına serildiği annelere emeklilik hakkı verilecek.

* Gençler imtihansız üniversiteye girebilecekler. Burs adedi ve miktarı arttırılacak.

* Evlenmek isteyip de evlenemeyenlere faizsiz yuva kurma kredisi verilecek.

* Evi olmayan vatandaşlara uzun vadeli, kira öder gibi kredilerle konut verilecek.

* Cezaevlerimiz mektep olacak. Mahkumlar kendi yararına, memleketimizin yararına kazanılacak.

* Yeni doğan çocuğa karşılık aileye bir maaş ikramiye verilecek. Çocuğa da bir maaşın dörtte biri maaş bağlanacak.

* Çalışma ve işçilik hakları geliştirilecek.

* Tedavi edilmesi veya eğitilmesi mümkün olmayan özürlü kardeşlerimiz, devletin garantisi altında hayatlarını devam ettirecekler.

* Şehit ailelerinin çocuklarının da her türlü barınma, eğitim ve sosyal hizmetleri devletimizin tam garantisi altında olacak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100