20 Ocak 2015 Salı 00:07
İslam dünyasındaki fitneler deşifre edildi
YENİ MESAJ/İSTANBUL
Yeni Mesaj gazetesi tarafından organize edilen “İslam Dünyasını kuşatan fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt” paneli İstanbul Bağcılar’da gerçekleştirildi. Panele araştırmacı yazar Hakan Akkuş, araştırmacı yazar Fuat Şengül, hukukçu yazar Lütfullah Önder ve araştırmacı yazar İsmail Hakkı Mumcuoğlu katıldı.

Bağcılar halkının yoğun ilgi gösterdiği programda araştırmacı yazar Hakan Akkuş tarih boyunca Ehl-i Beyt’e sahip çıkanların ahiretlerini mamur ettiklerini, Ehl-i Beyt’e karşı gelenlerin ise hem dünyalarını hem ahretlerini perişan ettiklerini anlattı. Akkuş, Prof. Dr. Haydar Baş’ın öncülüğünde Türkiye’de aynı anda 250 yerde Eh-l Bbeyt programı yapılarak Ehl-i Beyt’in haklılığının vurgulanmasından ve onlara tâbi olmanın öneminden bahsedilmesinden dolayı gururlu olduklarını vurguladı. Hakan Akkuş ülkemizde Ehl-i Beyt’in ekonomi modeli, Ehl-i Beyt’in adaleti, Ehl-i Beyt’in sosyal devleti, Ehl-i Beyt’in hukuku uygulandığı zaman, Türkiye’nin cihan devleti olacağını ve dünyada can, mal, namus, din ve vicdan emniyetinin doyasıya yaşanacağını anlattı.

Hukukçu yazar Av. Lütfullah Önder ise Ehl-i Beyt üzerinde oynanan oyunlar ve İslam dünyasındaki fitneleri delilleriyle ortaya koydu. İslam’da Ehl-i Beyt’in önemine vurgu yapan Önder, 1400 yıl gizlenen Gadir-i Hum olayını, velayeti ve hilafeti, Ehl-i Beyt ve Sünni kaynaklara dayanarak anlattı. Mezhep imamlarının tamamının Ehl-i Beyt’le beraber olduğunu, İmam Şafinin Şura suresi 23. Ayeti mucibince bunun farz olduğunu belirttiğini söyleyen Önder, Nakşibendiliğin İslam tasavvufu gibi görünüp din dışı bid’atlere ön ayak olduğunu; İslam’da olmadığı halde sessiz zikri, kesintili silsileyi, velayetin başı Hz. Ali olmasına rağmen Hz. Ebubekir’e dayandırdıklarını, icazeti nasp yoluyla değil de ya mezardan ya Hızır’dan aldıklarını belirterek bid’at akımlar türettiklerini izah etti. Lütfullah Önder konuşmasında, kurtuluş savaşı sonrasında meydana gelen hemen bütün ayaklanma ve isyanları sözde Nakşibendi şeyhlerinin organize ettiğini de sözlerine ekledi.

2015, MEM’in uygulandığı yıl olsun

Araştırmacı yazar İsmail Hakkı Mumcuoğlu, Milli Ekonomi Modeli (MEM)’nde yer alan Sosyal Devlet projelerini izleyenlere aktardı. Özellikle, bugün Prof. Dr. Haydar Baş’ın görüşleri ile ayağa kalkan ve MEM’i uygulayan Rusya’nın, kendisine uygulanan bütün ambargolara karşı dimdik ayakta durduğunu belirtti. Bugün hiçbir ekonomik anlayışın işsizlik, adil gelir dağılımı, sürekli büyüme sorunlarına çözüm bulamadığını belirten Mumcuoğlu, bu sorunları bugün yalnızca Milli Ekonomi Modeli’nin çözdüğünü anlattı. İzleyenlere hitaben de son olarak şunları söyledi: “Artık içimizde doğan bu güneşi görme vakti geldi, geçiyor. 150’yi aşkın ülke bugün bu tezi uygularken, biz hala hazine üstünde oturan fakir rolünü üstleniyoruz. Önümüzdeki fırsatı değerlendirelim ve 2015 yılı, ülkemizde MEM’in uygulanmaya başladığı yıl olsun.”

Atatürk seyyiddir

Araştırmacı yazar Fuat Şengül Atatürk’ün seyyid olduğunu Osmanlı arşivlerinden alınan belgelerle ortaya koydu. Atatürk’ün soy şeceresini göstererek Atatürk’ün, Ehl-i Beyt’ten Musa Kazım hazretlerinin soyundan Sarı Saltuğun soyundan olduğunu belgeleriyle anlattı. Ortadoğu’daki kan ve gözyaşının asıl nedeninin Ehl-i Beyt’i yeterince tanımamamızdan kaynaklandığını söyleyen Şengül, Müslüman kılığında âlim kisveli fitnecilerin verdiği fetvalarla ‘Bismillah Allahuekber diyerek’ Müslümanların kafalarının kesildiğini, evlerinin yakıldığını, kardeşin kardeşe vurdurulduğunu söyledi. Fuat Şengül, bu oyunu bozarak İslam dünyasındaki birliği beraberliği tesis edecek kişinin Prof. Dr. Haydar Baş olduğunu belirtti. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa İstanbul’da devlet tarafından kilise yapılmasının Başbakan tarafından geçtiğimiz Kandil gecesi açıklandığını söyleyerek bunun vahim bir durum olduğunun altını çizdi. Kandil gecesi adeta İslam dünyasına bu açıklamayla bir mesaj verildiğini söyleyen Şengül, AKP’ye oy veren dindar kesimin bunu çok iyi düşünüp değerlendirmesi lazım dedi. İmar kanununda değişiklik yaparak cami yerine ibadethane kavramını getiren AKP, kilise yapılmasının alt yapısını oluşturarak başlangıcı İstanbul’dan yaptığını söyledi. Birçok kiliseye milyon dolarlar harcanarak onarıldığını sözlerine ekledi. Araştırmacı-Yazar Fuat Şengül, 12 yıllık AKP döneminde Meclis’ten kanunlar çıkarılarak domuz etinin ve zinanın serbest hale geldiğini belgeleriyle izleyicilere anlattı. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.