24 Temmuz 2005 Pazar 00:00
İşte alternatif işte çözüm

BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Terzi, Türkiye'nin dünya ölçeğinde etkili olabilmesi için ekonomisini ileri noktalara taşıması gerektiğini söyledi. Terzi, BTP Lideri'nin Milli Ekonomi Modeli tezinin Türkiye'yi özlenen bu seviyeye çıkaracağını vurguladı

Hakarete uğruyoruz
BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, Türkiye'de son dönemlerde her türlü dış müdahale, hakaret ve aşağılamalara maruz kaldığını söyledi. Güçlü ve bağımsız, karar verebilen bir Türkiye portresinin güçlü ekonomiden geçtiğine işaret eden Dr. Terzi, "ABD'ye, AB'ye ve IMF'ye bağlı bir ekonomik sistem, Türkiye'yi asla güçlü kılmaz." dedi.

Yegane kurtuluş reçetesi
Siyasi yelpazenin hiçbir kesiminde bir tez, bir model sahibi parti bulunmadığına işşaret eden Dr. Terzi, Türkile'yi içinde bulunduğu açmazlardan çekip çıkaracak anlayışın BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş'ın geliştirdiği 'Milli Ekonomi Modeli' tezi olduğunu vurguladı. Dr. Terzi, "Bu model mutlaka uygulanmalı... Uygulansın ki, güçlü ekonomiye, zengin üretim alanlarına ve pazarlama gücüne sahip olsun" diye konuştu.

 

~|~ BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, Türkiye'de son dönemlerde her türlü dış müdahale, hakaret ve aşağılamalara sessiz ve etrafımızdaki çemberi daraltmaya yönelik girişimlere tepkisiz kalınmasının olağan hale geldiğini belirtti. Terzi, "Yetişmiş siyasetçisi, bürokratı ve sözde aydını ile bu güçsüz ve omurgasız duruşun temel nedeni; mandacı zihniyetin, dışa bağımlı çözümlerin tek çıkış yolu olarak görülmesidir" dedi.
Çıkar yol bu olamaz
Bağımsızlık ruhunun rafa kaldırılmak istendiğine işaret eden Dr. Terzi, projesizlik, plansızlık ve çözüm üretememenin dışa bağımlılığı daha da arttırdığına işaret etti. Güçlü ve bağımsız, karar verebilen bir Türkiye portresinin güçlü ekonomiden geçtiğine işaret eden Dr. Terzu, şunları kaydetti: "Ama şu da bir gerçek ki, ABD'ye, AB'ye ve IMF'ye bağlı bir ekonomik sistem, Türkiye'yi asla güçlü kılmaz. Belki köle ve güdümlü hale getirir ki, durum böyledir. O halde tek çıkış IMF'ye alternatif güçlü bir ekonomi modeli ortaya koymaktır."
Yegane kurtuluş
reçetesi
Siyasi yelpazenin hiçbir kesiminde bir tez, bir model sahibi parti bulunmadığına işşaret eden BTP Genel Başkan Yardımcısı Terzi, Türkile'yi içinde bulunduğu açmazlardan çekip çıkaracak anlayışın BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş'ın geliştirdiği 'Milli Ekonomi Modeli' tezi olduğunu vurguladı.
Dr. Terzi, bu kapsamda şunları söyledi: "Bu model mutlaka uygulanmalı... Türkiye bütün enerjisini (yeraltı kaynakları, yerüstü değerleri ve insan gücünü) bu modelle hayata geçirmeli ki, dışa bağımlılıktan kurtulsun. Güçlü ekonomiye, zengin üretim alanlarına ve pazarlama gücüne sahip olsun. Devleti ve halkı zengin olsun. Böylece güce kavuşsun ve sözü geçsin. Direktif alan, dayatmalara maruz kalan değil; bölgesinde ve dünyada söz sahibi ülke olsun. Bize yakışan budur.
Millet artık pişman oldu. Tek başına güç verdiği AKP iktidarının IMF köleliğine razı olması, ABD'yi ortak, çöken AB'yi kurtuluş görmesi milleti hayal kırıklığına uğrattı. Çarenin bu AKP uygulamalarında olmadığını geniş kitleler görmeye başladı. Benzer politikalar izleyecek daha önce denediklerine de gönlü varmıyor. Tek çare BTP Lideri'nin projelerini uygulamaya koymaktır. Bu sefer BTP diyerek, bu imkanı elde etmekten başka çare de yoktur."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100