25 Haziran 2014 Çarşamba 00:08
Kadromuzla başardık
ORHAN DEDE -  İSTANBUL
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Meltem Medya Grup kanallarında ortak yayınlanan Haftanın Sohbeti programına katıldı. Moderatörlüğünü Yeni Mesaj gazetesi başyazarı Muharrem Bayraktar’ın yaptığı programda konuşmacı olarak Bağımsız Türkiye Partisi'nin kurmay kadrosundan 30'dan fazla kişi de hazır bulundu. Programa Ankara’dan BTP Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Terzi katılırken İstanbul stüdyosunda ise Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcıları Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, Prof. Dr. Ünal Emiroğlu, Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, Prof. Dr. Ömer Saraçoğlu, Mehmet Emin Koç, Zeki Garacoğlu, Ekonomist Selim Kotil ve Gazeteci Harun Kayacı’nın yanı sıra Hukukçu İbrahim Berk, Enerji Uzmanı Fuat Şengül, Tarihçi Emre Polat, Gazeteci Nihat Hekimoğlu, Hukukçu Ahmet Erimhan, İşadamı Ali Garacoğlu, Gazeteci Hasan Aydın, Strateji Uzmanı İlhan Gültekin, Gazeteci Yazar Murat Çabas, Gazeteci Recep Bahar, Gazeteci Yazar Orhan Dede, Gazeteci Yazar Yusuf Karaca ve Ekonomist Cihat Tekin katıldı. Gece saat 22.00’de başlayan kısa kısa konuşmaların yapıldığı geniş katılımlı program 01.30’a kadar devam etti. Programa katılan bütün konuşmacılar 13 Haziran’da İstanbul’da Rusya Parlamentosu Duma Heyeti ile Bağımsız Türkiye Partisi arasında imzalanan tarihi işbirliği protokolü konusunda birbirinden önemli açıklamalar yaptı. Muharrem Bayraktar programda son sözü Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’a verdi.

Başarımız kadromuzun eseridir

Programa katılan konuşmacılara teşekkür ederek sözlerine başlayan Prof. Dr. Haydar Baş, Milli Ekonomi Modeli Kongrelerine katılan yabancı akademisyenleri dinlerken modelimizden hareketle çok önemli tespitler yaptıklarına şahit olduğunu söyledi. Almanya’da gerçekleşen kongreye İtalya’dan katılan Prof. Dr. Francesko Daveri, “Bu sitem tüketim eksenli bir analiz olması münasebetiyle yaşlı insanlara da maaş veriyor. Biz aradığımız modeli bulduk” demişti. Rus akademisyen Prof. Dr. Lebedev ise “Milli Ekonomi Modeli’nde esrarengiz kodlar var” demişti. Hz. Ali Efendimize bir adam geliyor ve “Ya Ali Ebubekir başarılı, Ömer de başarılı. Osman onlar kadar olmasa da yine başarılı ama sana gelince sen hiçbir şey yapamadın” diyor. Doğru diyor İmam Ali ve şöyle devam ediyor: “Ebubekir’in yanında Ömer, Osman ve Ali vardı. Ömer’in yanında Osman ve Ali vardı. Osman’ın yanında Ali vardı. Ali’nin yanında ise sen varsın, ne yapsın Ali?” Yani arkadaşlar bir başarı varsa bu bir ferdin başarısı değildir, bir kadronun başarısıdır. Bunu iltifat olarak da söylemiyorum. Onun için hepiniz sonsuz teşekkürler ediyorum. Bizi ilahi irade kendi iradesinde kullanıyor, buna şükredelim. Bizi batılda bir oyuncak da yapabilirdi. Evet, iradenle hayrı, güzeli seçersin bu doğrudur. Ama bu toplum içerisinde yaşayan insanların da aklı ve iradesi var,  niçin seçmiyorlar? Bu bir nasip meselesidir de ondan. Allah’ın bize bu ihsanından dolayı da O’na da sonsuz şükürler ediyorum. Biz bu neticeleri bu kadroyla aldık ve bundan sonra da başarmayacağımız şey yok. Rusya ile Bağımsız Türkiye Partisi arasında imzaladığımız mutabakat aslında Türkiye’nin bugüne kadar elde etmek isteyip de asırlar boyu elde edemediği büyük bir başarıdır. Bu Bağımsız Türkiye Partisi kadrolarının başarısıdır. Bu başarıdan doları ben Bağımsız Türkiye Partisi kadrolarını tebrik ediyorum.”

Büyük bir cinayet işlendi

Bağımsız Türkiye Partisi’nin başarılarının gizlenerek büyük bir cinayet işlendiğine vurgu yapan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, “Türkiye’de siyaset 27 Şubat 2013’teki Duma konuşmamızı ve 13 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşen mutabakatı gizleyerek büyük bir cinayet işledi. Yetmedi, basın da aynı suça iştirak etti. Bu dünya böyle sürmez. Demokrasi varsa bunun kurullarını yerine getireceksin. Demokrasi yok krallıksa bunu da bilmemiz lazım. Demokrasi varsa bunun hesabını vereceksiniz ve biz bunun hesabını sormayı da çok iyi biliriz” dedi.

Dünya bize gelecek

İnsanlığın bir arayış içerisinde olduğunu söyleyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, dünya üzerinde bugün doğan her çocuğun borçlu olarak dünyaya geldiğini söyledi. BTP Genel Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü: “ABD’de doğan bir çocuk 45 bin dolar borçla doğuyor. İngiltere’de doğan her çocuk 146 bin dolar, İsviçre’de doğan her çocuk ise 152 bin dolar borçla doğuyor. Adam ömrü boyu çalışsa bu kadar para zaten kazanamaz. Şimdi böyle bir dünyada çıkış kapısı aramamak mümkün değil. Onun için eninde sonunda dünya bize gelecek. Bizimle tanıştıktan sonra Müslüman olan ve Ali ismini alan Rus akademisyen Ali Victor Minin 2005 yılında Türkiye’de bana, “Yahu Hocam sen kendini çok yoruyorsun. Otur dinlen. Biz komünizmi ve sosyalizmi yok ettik. Zaten kapitalizmde bir şey yok, ama bunu biraz geç görecekler. Dünyanın size ihtiyacı var, sürünerek kapınıza gelecek bundan kuşkunuz olmasın” demişti. Bu sözlerin üzerinden 9 yıla yakın bir zaman geçti. Takip ediyorum Prof. Minin’in dediği gibi çıkıyor.”

Çıkar yol BTP’dir 

Sosyal Devlet / Milli Devlet tezimizden bir şablon hazırladık, çok değerli Prof. Dr. Ünal Emrioğlu’na rica ettik, bir komisyon oluştu. Didik didik ettiler ve bu raporu Rusya Devlet Başkanı Putin’e gönderdik. Sayın Putin bizi akıl hocası olarak kabul etti. Orada tavsiyelerimizden bir tanesi “burada terör, Arap Baharı vesaire kapsamında bir şey olursa sakın ha bunu Müslüman yaptı demeyeceksiniz” şeklindeydi. Arkasından bir olay oluyor, Putin Müslüman din adamlarını çağırıyor ve “Bunu Müslüman yapamaz, bunu Müslüman yapmadı” diyor. Adama bak nasıl ders aldı. Ama vatanını düşünüyor, devletini düşünüyor, milletini düşünüyor ve hiç sakınmadan, çekinmeden dünya kamuoyu önünde çıkar yolun Haydar Hoca olduğunu ilan ediyor. Arkadaşlar biz varsak, kadromuzla beraber varız.

Yalan konuşmaktan Allah’a sığınırım

Türk milletinin ayıkacağına inancının tam olduğunu söyleyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: “Bugün Şile’de Haydar Hoca konuşuluyor. Venezüella’da, Güney Amerika’da, BRICS ülkelerinde Haydar Hoca konuşuluyor. Sen istediğin kadar susmaya çalış. Seni susturmazlar. Onun için ben milletimizin ayıkacağı kanaatindeyim. Hatırlarsanız ‘Ben 24 saatte bu işi hallederim’ demiştim. Bunu dediğim zaman bazıları benimle alay etti. Yani o kadar kimliksiz bir hale geldik ki birbirimize daha güvenemiyoruz. Siyasetçi yalan konuşuyor diye Haydar Hoca’nın da yalan konuştuğunu sananlar var. Bir nokta yalan konuşmaktan Allah’a sığınırım. Ben yalan konuşarak geleceğimi, ahiretimi ateş yapmam. Bize Türkiye’yi teslim etsinler bir yılda Avrupa’yı fersah fersah geçeriz. İki yılın sonunda ise Amerika’yı bile geçeriz. Türk halkının ayıkması hem kendisinin hem de dünyanın kurtuluşuna vesile olacak.”

Bu işi tek bilen benim

“Türk halkı derdinden, çilesinden, cefasından, hastalıklarının tamamından kurtulacak, bunda kuşkusu olmasın, bu işi biz biliyoruz” diye sözlerini sürdüren BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: “Ben bu işi biliyorum derken benim dışımda ikinci bir adam yok. Allah bunu bana verdiyse sen neden kabul etmiyorsun? Bunu verdi bana Allah. Biz bu işin en iyi bilen değil, tek bilen insanız. Milletimizin inşallah nasibi vardır biz bu işi yaparız. Çileden, ezadan, cefadan, beladan ve her türlü maddi manevi hastalıklardan korunuruz ve de kurtuluruz.

ABD İslam coğrafyasına fitne ekiyor

Konuşmasında ABD’nin İslam coğrafyasında fitneleri çoğaltmaya çalıştığını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: “Şu anda Ortadoğu’da bizim güneyimizde büyük bir oyun oynanıyor. Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) denen örgütü bunlar besledi ve sahneye sürdü. Amerika şimdi sanki onu kabul etmiyor. Tam bir tiyatro oynuyorlar. Niye tiyatro oynuyorlar biliyor musun? IŞİD’in de çok güçlenmesini istemiyor. Diyor ki, burada Nusra var, El Kaide var, IŞİD tek güç olmasın. Neden? Arz-ı Mevud’u İsrail’e vermemiz için küçük küçük birkaç tane güç olsun. Tek güç olursa İsrail bu güçle çarpışamaz, bununla başa çıkamaz. Onun için fitneleri çoğaltmaya çalışıyor. Yani bir tanesi değil Nusra, El Kaide ve IŞİD hepsi olacak. Bu sayede fitne devam edecek. Oyun bu. Ama Türkiye bizleri söz sahibi ederse Allah’ın izniyle kuracağımız denklemle bunları 24 saatte hallederiz.” 

Birliği biz sağlarız

Konuşmasında “Ülkenin başarısı beraberliktedir, birliktedir” diyen Prof. Dr. Haydar Baş, “Bunun yanında bugüne kadar ayrılma noktasına gelen halkları da Allah’ın izniyle kardeş yaparız. Bunda kimsenin kuşkusu olmasın. Ülkenin başarısı beraberliktedir, birliktedir. Biz Türkiye’nin her tarafındaki vatandaşlarımızın karınlarını doyuracağız, hepsine iş bulacağız, aş bulacağız. Hiçbirinin geçim sıkıntısı olmayacak. Eğitimde, sağlıkta bir problemleri olmayacak bir elleri yağda bir elleri balda olacak. Ahmet Türk kardeşimle ben bunu hallederim dememin nedeni budur. Ben bu şartları devlet olarak hazırlayacağım o bana niye karşı çıksın veya ben onun karşısında niçin olayım. Bu birlik ve beraberlik böyle olur” dedi. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137