Bu haber kez okundu.

Karar Türkiye'yi bölmeye yönelik
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erimhan, İstanbul İl Bşakanı Fuat Şengül ve Fatih İlçe Başkanı Rafet Sakoğlu, AİHM'nin teröristbaşı Apo hakkında verdiği karar üzerine Şehit Aileleri Dayanışma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği'ni (ŞAD?DER) ziyaret ederek, Genel Başkan Şencan Bayramoğlu, Başkan Yardımcısı Ali Ergür ve Genel Sekreter Halil Gürhan ile görüştüler.
Hedef Apo'yu serbest
bıraktırmak
Ahmet Erimhan ve Fuat Şengül, burada yaptıkları ortak basın açıklamasında AİHM'nin aldığı kararın hedefinin Türkiye'yi bölmek olduğunu ifade ettiler. AİHM'nin "Apo'yu yeniden yargılayın" emrinin Türkiye'nin coğrafi ve millet bütünlüğü açısından bir kavşak noktası olduğunu belirten Erihman ve Şengül şöyle devam ettiler: "Türkiye'nin bu karara direnmemesi, AİHM'e teslim olması bu ülkeyi böler, bu ülkeyi parçalar. Çünkü Batı'ya aklını ve kalbini teslim etmiş, hangi aydın ve siyasetçi neyi söylerse söylesin bu basit bir 'hukuk kararı' değildir. Bu bir siyasal karardır. En önemlisi bu karar 'Apo'yu yeniden yargılayın' temelinde ve arka planında Türkiye'nin geleceğini yargılama kararıdır. Dolayısıyla kimi çevrelerin ifade ettiği gibi 'Apo yargılansın, nasıl olsa aynı mahkûmiyeti alır' demek bir yalan ve aldatmacadır. Çünkü bu bir süreçtir. Apo'yu yeniden yargılayarak Avrupa, ne zaman sona ereceğini kendisinin bileceği bir Demokles'in Kılıcını elinde tutacak, bazen ekonomik istikrar, bazen turizm, bazen güvenlik, bazen de 'AB bir medeniyet projesidir' diyerek, Apo'yu serbest bıraktıracaktır. Bunun nasıl olacağının adını da zaten aynı adres çoktan ortaya koymuştur. Apo'nun affedilmesine dönük olarak çeşitli Avrupa organlarından çıkmış 10'larca karar vardır. Hatta Avrupa ne PKK'yı, ne de Apo'yu terör örgütü ve terörist olarak görmemiştir. Şimdi bu zincire AİHM ile bir altın halka eklenmektedir."
AKP iktidarının
tutumundaki vahamet
Bu yolun sonunun Apo'nun affı ve siyasal bir aktöre dönüştürülmesi olduğunu söyleyen Erimhan ve Şengül, meselenin daha vahim tarafının mevcut iktidarın tutumu olduğunu belirterek şöyle dediler: " 'Bu karar yargının hükmüdür, ne yapalım?' diyen hükümet aslında bugün bu sonucu görmüş, bu yalana hazırlanmış bir hükümettir. AB uyum paketleri ve Anayasa'nın 90. Maddesini Mayıs 2004'te değiştirerek, AİHM'ni Anayasa'ya aykırılığı ileri sürülemeyecek bir 'norm' haline getiren bu iktidar değil midir? Bu gün hükümetin AB sevdası nedeniyle ortaya çıkan 90. Madde nedeniyle bu ülkenin elleri bağlanmış, geleceği teslim alınmamış mıdır? Bu şartlar altında bu ülkenin şehidine, askerine, doğusundan batısına insanına, bugününe, geleceğine sahip bir milli iktidar ihtiyacı her zamankinden daha güncel ve daha kaçınılmazdır. Bugün Apo'yu teslim edecek Türkiye, yarın ülkesini de aynı adrese teslim edecektir. Hepimiz biliyoruz ki bu ülke yargısı, Apo'yu Avrupa'nın rüyasında dahi göremeyeceği bir şeffaflık ve hukuksal düzen içinde yargılamıştır. Aynı AB ülkelerinin konu kendileri için terörizm olursa, hukuku nasıl askıya aldıklarını çok iyi biliyoruz. Mesela İngiltere'de terör yargılaması için gözaltına alma süresi 'sınırsızdır.' Bu şartlar altında bizden neyin talep edildiğini bilmezden gelmek ancak ayri?millî bir iktidarın icraatı olur."
Çözüm, AB'ye 'hayır!' demekten geçiyor
AİHM'nin kararı ile ilgili işin samimiyet testinin acı da olsa "iktidarın bugün Apo'yu terörist olarak görüp görmemesi"nde yattığını söyleyen Erimhan ve Şengül, basın açıklamasını şöyle bitirdiler: "Hatırlatalım ki AB, Apo'yu terörist olarak görmüyor. Bu şartlar altında şehitlerimizin bedduasını almak istemiyorsak AB'ye 'hayır!' demeliyiz. Çünkü bütün bu yalana teslim anlayışı, şehidimizi, gazimizi ve onların en yakınlarını kavuran ateşi, AB yakmaktadır. Bu işin ilacı, elimizin tersiyle AB'ye 'evine dön marş marş' demektir. Herkes emin olmalı ki medeniyetler kurmuş bu millet Batısız, AB'siz, binlerce yıl yaşadığı gibi bugün de yaşayabilir. AB ile yaşayamayacağımız ise her halde ve bu şartlarda bütün çıplaklığıyla ortadadır, açıktır." ~|~
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100