20 Temmuz 2004 Salı 00:00
Kargaları güldüren formül

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erimhan, Denizli'de parti genel merkezinden güç alan "AKP'li Honaz İlçesi ve AKP'li Denizli Belediye Başkanı 'cami yıkma' ve 'camiyi kiliseye çevirme' konusunda tam gaz ilerliyor" dedi.

Erimhan cami yıkımını destekleyen hükümet, "Heybeliada Papaz Okulu'nun açılması içinse kargaları bile güldürecek formüller buluyor" diyerek "Hükümetin papaz ve kilise sevdası nereden geliyor?" diye sordu.

İşte BTP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erimhan'ın basın açıklamasından öne çıkan notlar:

AKP'li Başkan kiliseyi Camiye çevirecek!

Denizli'de AKP'li Belediye Başkanı Nihat Zeybekçi'nin 2 camiyi, Çal ilçesinde AKP'li Hasan Gündüz'ün bir camiyi yıkma kararına Honaz ilçesinde yine AKP'li Başkan'ın bir camiyi kiliseye dönüştürme kararı eklenmiştir.

Belli ki Denizli bu iş için bir "deneme sınama" üssü haline getirilmiş ve burada ölçülecek mill~|~et refleksi uygun koşullarda tüm Türkiye'ye yayılma gerekçesi olarak kullanılacaktır.

Dalga galga yayılan ve her gün üzerine 'bir' koyan camii yıkma ve kiliseye çevirme yarışının başkaca bir anlamı yoktur.

Cami açmayı neredeyse imkansız hale getiren hükümet, belli ki, sayısını çok bulduğu ibadethanelerimizi de bir başka elden yıkma kararlığındadır.

Endülüs hariç 1400 yıllık İslam tarihinde ve bu medeniyetin hüküm sürdüğü topraklarda böyle bir uygulama hiç olmamıştır. Olabileceğini hiç zannetmiyorum.

Kargaları güldürecek Papaz okulu formülü

Hükümet 33 yıldır kapalı tutulan Heybeliada Papaz okulunun açılması için gösterdiği olağanüstü performansla sonunda formülü bulmuştur.

YÖK Başkanı'nı da ikna eden bu görüşe göre, sözümona "Gümülcine'deki Celal Bayar Lisesi'ndeki öğretmen sayısı artırılarak" karşılıklılık ilkesi içinde Papaz olumlu açılacakmış!

Açıkcası böyle bir formüle kundaktaki bebekler de güler, ağaçtaki kargalar!

Türk dış ve iç politikasının nasıl savunulduğunu, ciddiyetsizliği ve samimiyetsizliği fazlasıyla ortaya koyan bir anlayıştır bu!

Resmen bu milletle dalga geçilmektedir!

Heybeliada Papaz Okulu'nun açılması Lozan'dan, Anayasaya kadar aykırılıklar taşımaktadır. Papaz okulunun açılması siyasal bir anlam taşmaktadır ve Patrikhane'nin bir 'din devleti' olarak tanınması ile eş anlamlıdır.

Gümülcine'deki Türk öğretmen sayısının 3'ten 5'e çıkarılması ile böylesine köklü ve tarihi bir mesele arasında nasıl bir bağ kurulabilir?

Belli ki bu hükümet Türkiye'nin taleplerini dışarıya kabul ettirmek için değil, dışarının isteklerini millete hazmettirmek için vardır!

Cami yıkan, camiyi kiliseye çeviren, imam?hatip, başörtüsü için "bedel "tartışması açan hükümet, şimdi bu altın halkaya komik bile olmayan bir gerekçeyle Heybeliada Papaz Okulu'nu eklemiştir.

Millet er ya da geç ama mutlaka gaflet?devlet?ihanet üçlemesinin hesabını bu iktidara soracaktır!
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.