16 Ekim 2001 Salı 00:00
Krizler çözümsüz değil
Kurmay heyetiyle Meltem TV'ye ziyarette bulunan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Ata Selçuk, Türkiye'nin, Afganistan konusundaki gelişmeleri iyi okuması, Körfez savaşında olduğu gibi tuzağa düşmemesi gerektiğini söyledi

Kuvay?ı milliye ruhu ile Türkiye'nin problemlerine çözüm bulmak için yola çıkan Bağımsız Türkiye Partisi yetkilileri Meltem TV'yi ziyaret etti. Genel Başkan Prof. Dr. Ata Selçuk, Genel Başkan Yardımcıları Doç. Dr. Ömer Eyercioğlu, Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, Ahmet Erimhan ve MYK Üyesi Mehmet Emin Koç'tan oluşan BTP heyeti, bu ziyaretlerinde Meltem TV Genel Müdürü Harun Kayacı ile görüşerek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

KANGREN OLMUŞ MESELELERİ ÇÖZMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK

Genel Başkan Ata Selçuk, ziyaret sırasında önemli açıklamalarda bulundu. BTP'nin fevkalade bir ihtiyaçtan doğduğunu belirten Genel Başkan Selçuk şöyle devam etti: "Memleketimizde siyasi, ekonomik, sosyal alandaki problemler had safhaya ulaştı. Her alanda bir çökertme ablukası yaşıyoruz. Bağımsızlığım~|~ız bile tehdit ve tehlike altında. Vatan toprakları ayaklarımızın altından kayma tehlikesi ile karşı karşıya bulunuyor. İktidarı, muhalefeti ile Türkiye'nin problemlerini çözmekle yükümlü olanlar ise IMF, Dünya Bankası kapılarında borç dilenmek, AB'ye taviz taviz üstüne tavizler vermekten başka bir şey yapmıyorlar. İşte bu vahim tablo üzerine harekete geçtik. Kuvay?ı milliye ruhu ile tepeden tırnağa donanmış bir kadro ile BTP'yi kurduk. Ülkemizin kangren olmuş meselelerini çözmek için Türk siyasi hayatına girdik."

MİLLİ BİR DURUŞLA ÜRETİM SEFERBERLİĞİ

BTP'nin, Türkiye üzerinde oynanan bütün oyunları ortadan kaldıracak bir proğram ile geldiğini, adından da anlaşılacağı üzere siyasette, ekonomide, her alanda tam bağımsız, onurlu bir Türkiye oluşturacağını ifade eden Selçuk, "İlk etapta ülkemiz içinde birliği, beraberliği, kardeşliği kâmil manada teessüs edecek, pekiştireceğiz. İnsanımızı aşağılık kompleksinden, kendine güvensizlik probleminden kurtaracağız. Ondaki irade ve gücü ortaya çıkaracağız. Dirayetini yeniden kazanmasını sağlayacağız. Beyin göçünü mutlaka önleyeceğiz. IMF kapılarında dilenmeye son verip kendi kaynaklarımızı harekete geçireceğiz. Milli bir duruşla, şimdiye kadar görülmedik metodlarla müthiş bir üretim seferberliği başlatacağız" dedi.

TÜRKİYE, AFGANİSTAN KONUSUNDAKİ GELİŞMELERİ İYİ OKUMALI

11 Eylül'de ABD'de gerçekleştirilen terörist saldırının ardından ABD ve İngiltere'nin birlikte Afganistan'a karşı başlattıkları harekât konusuna da değinen Ata Selçuk, bu konuda Türkiye'nin misyonuna yakışır bir tavır takınmaktan uzak kaldığını, başkaları tarafından üretilen politikaların peşine takıldığını söyledi. Böyle bir yaklaşımın Türkiye için çok büyük tehlikeleri beraberinde getireceği uyarısında bulunan Genel Başkan Selçuk şöyle dedi: " Türkiye, kuruluş ve varlık sebebini kaybettirecek senaryolarla, oluşumlarla karşı karşıya bulunuyor. Mesela Körfez Savaşı, Türkiye üzerine oynanan bir oyundu. Aynı şeyin Afganistan olayında da kendini göstermesi büyük ihtimal. Çünkü bölgede yeni yapılar oluşturulmaya, yeni haritalar çizilmeye çalışılıyor. Bu yeni yapı ve haritadan en fazla etkilenecek olan ülkenin Türkiye olduğunun bilinmesi lazımdır. Dünyanın gözleri Türkiye üzerindedir. Savaşın ikinci, adımı Kuzey Irak olursa Türkiye' nin bu çerçeveyi iyi okuması lazımdır. Savaşın kendine yönelik bir özellik arzettiğini bilerek politikalar üretmesi ve zaman geçirmeden uygulaması lazımdır."

MEDYA DA BTP'NİN ÇÖZÜMLERİNE MUHTAÇ

Meltem TV Genel Müdürü Harun Kayacı da BTP yetkililerinin kendilerini ziyaret sebebiyle yaptığı değerlendirmede, gelişmeleri çok yakından takip eden ve olayların arka planını okumaya çalışan bir medya mensubu olarak Türkiye'nin, kuruluşunun tescili anlamına gelen Lozan Anlaşmasının bile neredeyse yok sayılmaya doğru gidilen tehlikeli bir ortama girildiğine dikkat çekti. Kayacı, "Böyle bir ortamda kuvay?ı milliye ruhu ile donanmış, bağımsızlığımızın tehlikeye düştüğünün farkında olan, tam bağımsızlığı savunan, problemlerin çözümünü milli bir duruşta arayan BTP gibi bir partinin Türk siyasi hayatına girmesi, Türkiye için çok büyük bir şanstır. Kadrosunu yakından tanıdığımız BTP'nin memleketimizin bütün problemlerine olduğu gibi medyanın problemlerine de çözüm getireceğine inanıyoruz. BTP'ye başarılar diliyoruz" dedi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100