26 Eylül 2010 Pazar 00:00
Küresel taarruzu ancak BTP durdurur


"Kendi projesi, yerli bir çözümü ve milli bir çaresi olmayan partiler, silahsız asker gibidirler" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Bunlar, ne AB'nin, ne ABD'nin, ne de bir başka küresel gücün taarruzuna karşı durabilirler" diye konuştu ~|~

Bağımsız Türkiye Partisi(BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, yıllardır bu ülke ve bu millet üzerine oynanan ayrılık oyunlarına dikkat çekti. Prof. Dr. Haydar Baş Türkiye'de yıllardır bu milleti birbirinden ayırmak için bin bir türlü oyun oynandığına dikkat çektiği konuşmasında, "Sağcıydı, solcuydu? Sünniydi, Şiiydi, Aleviydi. Bu farklılık ve sosyal zenginliğimizi, milletin bölünmesine vesile kıldılar yıllarca. Bu anlayış, bu kavrayış, milleti bazen devlete karşı bazen birbirine karşı düşürdüğünü esefle müşahede ediyoruz" şeklinde konuştu. Konuşmasında birlik çağrısında bulunan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş "Bundan başka bizim sermayemiz de yok. Bizi ne kadar bölerlerse o kadar zayıflarız. O kadar biteriz, yok oluruz. Ne kadar bir arada olursak o kadar güçleniriz" dedi. BTP Genel Başkanı konuşmasını şöyle sürdürdü: "Terörden kazanan kim bu ülkede? Dağa çıkan çocuğun anası, babası mı kazanıyor? Yok. Kardeşi mi kazanıyor? Komşusu mu kazanıyor? Millet mi kazanıyor? Devlet mi kazanıyor? Devlet ve milletimizin bölünmesi hesabını yapanlar, bölgemiz üzerinde iştah kabartanlar kazanıyor."

Birlik olmazsa olmaz

Bağımsız Türkiye Partisi'nin Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet/Milli Devlet tezleriyle Türkiye'ye yönelik küresel taarruzları dize getireceğini belirten Prof. Dr. Haydar Baş, "Kendi projesi, yerli bir çözümü ve milli bir çaresi olmayan partiler, silahsız asker gibidirler. Bunlar, ne AB'nin, ne ABD'nin, ne de bir başka küresel gücün baskı ve taarruzlarına karşı durabilirler. Irak'tan ülkemize sıçratılan terör ateşinin arka planında bu tıkanıklık ve çözümsüz siyaset vardır. Bu baskı ve taarruzları karşı durabilecek tek parti BTP'dir. Bütün bu taarruzları karşısında devletle milletin bir ve beraber olması şarttır. Hem bu birliği sağlayacak, hem de ortaya koyduğu plan ve projelerle Türkiye'yi içinde bulunduğu kötü durumdan çıkaracak tek oluş, Bağımsız Türkiye Partisi'dir" dedi.

Terörün çözümü "Vatandaşlık Maaşı"

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş partisinin terör ve Güneydoğu'da yaşanan sıkıntılar konusundaki çözüm ve görüşlerini de açıkladı. Her Türk vatandaşına verilecek 500 TL vatandaşlık maaşının bu projelerden ilkini oluşturduğunu ifade eden BTP Genel Başkanı, "Bunun ortaya konulmasının sebebi Güneydoğu'nun probleminin hallidir. Her Türk vatandaşına 500 TL vatandaşlık maaşı bağlayacağım. Her kadına işçi statüsünde 500 TL ev hanımı meslek maaşı bağlayacağım. O anne?baba çocuğunu dağa çıkartır mı?! Demez mi ki, oğlum in aşağı, adam ol, maaşını al. Devletimiz bize babalık yapıyor, ekmek teknemizi devirme? Devirirsen sütüm sana haram olsun? Demez mi? Der. O zaman dağda kimse kalamaz" dedi.

Bütün problemlerin çözümü BTP'de

"Türkiye'de planı, programı ve projesi hazır olan tek parti biziz" diyen BTP Genel Başkanı, bütün sorunların çözüm adresinin BTP olduğuna dikkat çekti. Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: "Şimdi birlik istiyorsak Bağımsız Türkiye Partisi. Dirlik istiyorsak, kardeşlik istiyorsak BTP. Kalkınmak, huzur ve refah istiyorsak adres Bağımsız Türkiye Partisi'dir. Bunu böyle bilelim. İş, aş diyorsak yine Bağımsız Türkiye Partisi. Neden? Planı programı projesi olan tek parti Bağımsız Türkiye Partisi de ondan. Siyasi tarihte hiç kimse ben bunu bu şekilde yapacağım diye millete izahatta bulundu mu? Bulunmadı. Bulunamaz. Niye? Çünkü böyle bir izahatları yok, çalışmaları yok. Ama bizim var. Mesela eğitim alanında araştırma yapan bir ekibimiz var. Enerji alanında çalışan bir ekibimiz var. Tarım da çalışan bir ekibimiz var. Ormancılık konusunda çalışan bir ekibimiz var. Hayvancılıkta çalışan ekibimiz var. Bütün bunlar, hazırlıklar elimizedir biz bunlara bakarak konuşuyoruz."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.