26 Kasım 2014 Çarşamba 00:05
Kurtuluş Ehl-i Beyt’i sevmektedir
YENİ MESAJ / ADANA
Yeni Mesaj gazetesinin düzenlediği “İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt” panellerine, Adana’nın Kozan ve Gaziantep’in Oğuzeli ilçelerinde devam edildi. Her iki panele konuşmacı olarak Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, araştırmacı yazar Ersin Polat ve ilahiyatçı yazar Uğur Kepekçi katıldı.
İlk panel Adana’nın Kozan ilçesinde yapıldı. Yeni Mesaj Adana Bölge Temsilcisi Ahmet Haznedar’ın moderatörlüğünü yaptığı programda ilk konuşmayı Uğur Kepekçi yaptı. Kepekçi, Nakşibendîliği anlattığı sunumunda Nakşibendîliğin diğer tasavvuf ekolleri ile arasındaki farkı örneklerle ortaya koydu. 
Uğur Kepekçi şöyle konuştu: “Diğer tasavvuf ekollerinde yolun başlangıcı İmam Ali’dir. Nakşibendilikte yolun başı Hz. Ebubekir olarak kabul edilir. Diğer tasavvuf ekollerinde zikir Kur’an ve sünnette beyan edildiği gibi sesli iken, Nakşibendîlikte sessiz zikir esas alınır. Diğer tasavvuf ekollerinde kesintisiz silsile ile mutlaka İmam Ali’ye bağlanması lazımken, Nakşibendîlikte silsilenin kesintisiz de olabileceği fikri savunulur ve kesinlikle yanlıştır. Diğer tasavvuf ekollerinde üveysilik diye bir kavram kabul görmezken Nakşibendilikte silsileye gerek olmayacağı savunulur. Diğer tasavvuf ekollerinde mutlaka önceki zat tarafından icazetin nasp edilmesi gerekirken, Nakşibendilikte icazetin mezardan ya da Hızır’dan alınabileceği savunulmuştur.
Bu kadar yanlış uygulamanın var olduğu bir yol, Tevhidi temsil edemeyeceği gibi bid’atçıların türemesine fırsat tanımaktan başka bir işe yaramayacaktır.”

Din dersi kitaplarına İncil’den alıntılar soktular

Araştırmacı yazar Ersin Polat ise sunumunu görüntülü olarak takdim etti. AKP’nin icraatlarını anlatan Polat, AKP’nin dindar bir görüntü altında İslam’a zarar verecek birçok uygulamaya imza attığını; zinayı serbest bıraktığını, domuz etini kasaplık et kapsamına aldığını, Dinlerarası Diyalog faaliyetleri kapsamında din dersi kitaplarına İncil’den alıntıların sokulduğunu, Kelime-i Tevhitten Muhammedürresulullah’ın çıkartılarak gençlerin dimağına yanlış fikirlerin aşılandığını belirtti. Bütün bunların bid’at akımlarla birlikte milletin Ehl-i Beyt ile olan ilişkisinin kesilmesiyle ortaya çıktığını söyledi. Bunun çözüm yolunun ise yine milletin Ehl-i Beyt ile buluşturulmasından geçtiğini, bunun da ancak Prof. Dr. Haydar Baş ile bir ve beraber olmaktan geçtiğini sözlerine ekledi.

İnsanlık Ehl-i Beyt yolundan mahrum bırakıldı

 Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu da Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ayet ve Hadislerle Ehl-i Beyt’in önemini izah eden Eyercioğlu, asırlardır Ehl-i Beyt’i gizlemek için kendileri hakkında inen ayet ve hadisleri dahi çarpıttıklarını, bu sebeple de insanlığın Ehl-i Beyt yolundan mahrum bırakıldığını dile getirdi. Bugün dünyada cereyan eden terör olaylarının, huzursuzlukların sebebinin Ehl-i Beyt yolundan uzaklaşmak olduğunu da söyleyen Sayın Eyercioğlu, kurtuluşun Prof. Dr. Haydar Baş’ın ortaya koyduğu fikirler doğrultusunda Ehl-i Beyt’i sevmek ve yoluna tabi olmakla gerçekleşebileceğini belirtti. 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100