29 Ekim 2014 Çarşamba 00:06
Kurtuluşun adresi Ehl-i Beyt’tir
YENİ MESAJ/KONYA
Konya'da düzenlenen "İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt" panelinde İslam dünyasındaki gelişmeler masaya yatırıldı. Yaklaşık 400 kişinin katıldığı Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Konferans Salonu'nda yapılan ve Hüseyin Akbal'ın yönettiği panelde konuşmacı olarak Yeni Mesaj Gazetesi Başyazarı Muharrem Bayraktar, Yeni Mesaj Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Recep Bahar, Yeni Mesaj Gazetesi yazarları Selim Kotil ile Emre Polat yer aldı. Birilerinin 15 yıldan bu yana milleti böldüğüne, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın ise birleştirdiğine işaret eden Bayraktar, Muaviye döneminde yaşanan 'dişi deve' hikâyesini anlattı ve ekledi: "Muaviye zihniyeti İslam dünyasının başına bela olan zihniyettir. Ortalık Yezid'lerle dolu." AKP Milletvekili Mehmet Metiner'in "Hz. Hüseyin ile Yezid arasındaki ihtilafta Yezid'in tarafını tuttuğunu söylediğini" hatırlatan Bayraktar, şunları söyledi: "Müslümanlıkta katliam yoktur. Bizde yaşatmak vardır. Katliam Hıristiyanlıkta vardır. Allah'ın izniyle il il Türkiye'yi dolaşarak uyandırma görevi yapıyoruz." Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın Selanik'te komşusu olan bir ailenin kızı olan Pakize Hanım ile İstanbul'da görüştüğünü dile getiren Bayraktar, "Pakize hanım bana Atarürk'in evinin 'Kuran evi' olduğunu söyledi. Oysa bunların evi rüşvet evi, para dolu ayakkabı kutusu evi... Öte yandan İngilizin yanında olmayan sakallı, cübbeli Mustafa Kemal'in  yer aldı. Mustafa Kemal de İngilizle işbirliği yapana hesap sordu" dedi. 

İman ancak Ehl-i Beyt'le kurtulur

Yazarımız Selim Kotil de Allah ve Resulünün 'iman kurtarmanın' merkezine Ehl-i Beyt'i koyduğuna işaret ederek, şöyle konuştu: "Allah ve Resulü bize iki emanet bıraktı: Kuran ve Ehl-i Beyt... Ehl-i Beyt'i devreden çıkarırsak kafa kesmek de, domuz etini kasaplarda sattırmak da, ayakkabı kutularını para doldurmak da İslam'dan olur. Maslahat adı altında yapılır bunlar. Kuran-ı Kerim'de peygamberlerin dışında geçen tek isim Ehl-i Beyt'tir. Allah Ehl-iBeyt'i birçok ayette medh-ü sena etmektedir." "İslam dünyası niye bu halde?" sorusunu yönelten Kotil, şöyle devam etti: "İslam dünyası rahmet ve Nuh'un gemisi olan Ehl-i Beyt'e sırtını döndüğü için bu halde. 'ABD olmadan olmaz' diyenlerin kalplerinde nifak var. Biz buna karşılık 'Allah bize yeter' diyenlerdeniz" dedi. 

Emperyalistlerin Türkiye'ye verdikleri mesaj

Tarihçi-Yazar Emre Polat da sunumunda İslam dünyasının ne halde olduğunu görmek için haritaya bakmanın yeterli olduğuna işaret ederek, "Kurban Bayramı'nda emperyalistler Türkiye'ye şu mesajı verdi: Birkaç günde kuzeyden güneye, doğudan batıya ülkenizi karıştırırız. ABD eski Dışişleri bakanı Rice'in çizdiği BOP haritasında kan ve gözyaşı var. İslam'ın merkezi şehirleri olan Bağdat'a, Şam'a insanlar gidemiyor" şeklinde konuştu. İngilizlerin İslam dünyasında oynadığı oyunlara değinen Polat, şunları söyledi: "Bazıları Mustafa Kemal'in dinsiz olduğunu iddia ediyor çünkü din konusunda milletimiz hassas... Devletin kurucusu ile millet arasına uçurum kazıldı. Prof. Dr. Haydar Baş, bu oyunu bozdu. Yıllarca Türk milletini zehirlediler." Polat, Atatürk'ün soyağacını Osmanlı belgeleriyle ortaya koyarak, onun anne-baba tarafından son derece ilim ehl-i bir aileden geldiğini belirtti.
Batının mezhep oyunu
Yeni Mesaj Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Recep Bahar ise Batı dünyasının İslam coğrafyasında mezhep çatışması çıkarmak için yoğun şekilde çalıştığına işaret ederek, IŞİD örneği üzerinde durdu. Nakşibendiliğin işbirliği içinde olduğu IŞİD'in Ehl-i Beyt mensubu Suriyelileri 'Nusayri' diye, Iraklıları 'Safevi' diye damgalayarak öldürdüğünü hatırlatan Bahar, IŞİD'in kullandığı para biriminin ABD Doları olmasının dikkat çekici olduğunu belirtti. Bu noktada Emevi Valisi Haccac-ı Zalim örneğini veren Bahar, Haccac'ın Kâbe'yi yıktığını, Müslümanlardan cizye aldığını, Ehl-i Beyt aşığı 200 bin Müslümanı Hicaz'da ve Irak'ta katlettiğini, 28 bin Müslümanı hapsettiğini söyledi. Ehl-i Beyt'in 'hakiki ve doğru yol' olduğunu vurgulayan Bahar, “Sünninin de, Şiinin de buluşacağı ortak adres Ehl-i Beyt’tir. Prof. Dr. Haydar Baş, 13 Mayıs 2013’te İstanbul’da verdiği konferansta bunu tüm yönleriyle ortaya koymuştur” dedi. Prof. Dr. Haydar Baş'ın eline mikrofonu aldığı günden bu yana Ehl-i Beyt'ten bahsettiğini vurgulayan Bahar, buna örnek olarak Mesaj Dergisi'nin Nisan 1997 yılında Prof. Dr. Haydar Baş ile Ehl-i Beyt üzerine yaptığı ve kapaktan verdiği mülakatı örnek olarak izleyicilere gösterdi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100