04 Şubat 2002 Pazartesi 00:00
Kuvay-ı Milliye oyunu bozdu
BTP İstanbul İl Başkanlığının düzenlediği konferansta, tarihinde görülmedik bir oyunla karşı karşıya bulunan Türkiye'de, yeniden şahlanan Kuvay?ı Milliye hareketi sayesinde bu oyunun bozulduğu belirtildi

Fizik Yüksek Mühendisi ve İşletmeci Harun Kayacı, BTP İstanbul İl Merkezi'nde bir konferans verdi. Dünyanın çok önemli ve stratejik bir noktasında olan Türkiye'nin o kadar da tehlike, tehdit, siyasi, sosyal, kültürel, ekonomik kuşatılmışlık altında bulunduğunu söyleyen Harun Kayacı, " Tarihinde görülmedik bir oyunla karşı karşıya bulunan Türkiye'de, yeniden şahlanan kuvayı milliye hareketi bu oyunu bozdu" dedi.

1919 ŞARTLARINDAN DAHA VAHİM BİR KUŞATMA
Dünyanın en stratejik noktasında olması dolayısıyla yaşadığımız topraklar üzerinde dünyanın hesabının bulunmasına rağmen bizi idare edenlerin hiç bir hesabının olmamasının üzücü ve düşündürücü olduğuna dikkat çeken Kayacı, "Türkiye'yi idare edenlerin yarınları görmekten aciz olduklarını görüyoruz. Halbuki Türkiye'yi ida~|~re edenler en az 100 yıl ötesini görenler olmalı. Başkalarının yıkıcı projelerini elinin tersiyle itecek projeler üretmeli ve hayata geçirmeli" diyerek şöyle devam etti:

"Tarihini ve coğrafyasını bilmeyen, iyi okuyamayanların Türkiye'yi bir yere taşıması mümkün değildir. Türkiye'yi idare edenler şunu bilmeli ki bizim medeniyetimiz Hz. Adem'le başlar. Biz, devlet olarak 16 devlet birikimine sahip bir milletiz. Bu kadar devlet geleneği birikimine sahip başka bir millet yoktur. Düne kadar her yerde biz vardık. Bizim olduğumuz yerde adalet, adaletin olduğu yerde huzur vardı. Biz, dün hem bağımsız hem de güçlü idik. Ama bugün, Türkiye üzerinde bir Ermeni projesi yürütülüyor. İsrail, Mezopotamya bölgesini bizden koparmak istiyor. Kuzey Irak'taki devlet projesi bu amaca giden yolda bir İsrail projesidir. İstanbul'da sur içinde Vatikan modeli bir site devleti kurulmasına çalışılıyor. Karadeniz'de Rum Pontus Devleti çalışmaları var. Adeta 2. Sevr'in düğmesine basılmış vaziyette. 1919 şartlarından daha vahim şartların kuşatması altındayız. Bir taraftan habire borçlandırılıyoruz. Ekonomiyi borç mantığına devretmiş durumdayız. Paramızı pul etmişiz. Üretim durmuş. İnsanların morali sıfıra indirilmiş. Varlıklarımız yabancılara kelepir fiyata peşkeş çekilmekte. İşte ekonominin dibe vurduğu, ülkemizin kuşatıldığı, insanların evlerine ekmek götürme telaşına kapıldığı böyle bir dönemde bir insan çıktı. Oyunu bozdu. kuvayı Milliye ruhunu yeniden ateşledi. Milletimizi, ay yıldızlı Türk bayrağını eline alarak meydanlara çağırdı. Kundaktaki bebeğinden 80'lik eli bastonlu dedesine kadar yüz binlerce vatan evladı bu çağrıya kulak vererek, meydanları, 'Bağımsız Türkiye', 'Bu vatan bizimdir bizim kalacak' sesleriyle inletti."

BEYNİ, GÖNLÜ, NİYETİ YERLİ OLANLARIN PARTİSİ
Oyunu bozan ismin bu milletin bağrından çıkardığı Prof. Dr. Haydar Baş'tan başkası olmadığını söyleyen Harun Kayacı, onun başlattığı 2. kuvayı Milliye hareketinin kısa zamanda meyvesini verdiğine, Türkiye'yi hem bağımsız hem de güçlü kılmak için Bağımsız Türkiye Partisi'ni doğurduğuna tanık olduklarını belirterek, üyelerine hitap ettiği BTP'yi nasıl gördüğünü şöyle dile getirdi:

"BTP, 2. kuvayı Milliye hareketinin siyasi açılımıdır. BTP'deki 'bağımsız' ifadesi bu milletin evlatları için çok şey ifade etmektedir. BTP, beyni, gönlü, niyeti yerli vatan evlatlarının partisidir. BTP'nin iktidar olması bu milletin kendini tercih etmesi demektir. BTP iktidarı bir partinin değil milletin iktidarı demektir. Onun içindir ki eski yüzlerden bıkan, yeni sima, büyük ufuk ve projelere hasret kalan, % 70 oranındaki kararsız kararlıların BTP'yi ve milleti iktidara taşıyacağını şimdiden görmek mümkündür. Görebilenler için bağımsız ve güçlü Türkiye çok yakındadır."

SANAL PARAYA DA SANAL GÜNDEME DE SON VERİLECEK
Ekonomist Tarık Çanak ise yaptığı konuşmada, Türkiye'de yaşanan mevcut ekonomik tabloyu tahlil etti. BTP'nin ekonomik alanda ne gibi çözümler getirdiğini anlattı. Türkiye'de sahanın para spekülatörlerine bırakıldığını, Merkez Bankası'nın da tribünde seyirci konumuna itildiğini söyleyen Çanak, "Merkez Bankası sahadan çekilince tek başına kalan para spekülatörleri parayı stok ettiler. Paranın stok edildiği yerde üretim olmaz. Para stok aracı değil üretimi tahrik aracıdır. Onun için BTP, piyasayı sanal paralardan kurtaracak, vatandaşın cebine gerçek parayı koyacak ve üretim seferberliği başlatacaktır" dedi.

BTP İstanbul İl Başkanı Fikret İnan da, ülkenin sun'i gündemlerle meşgul edildiğini, "cambaza bak" denilerek milletin oyalandığını belirterek, ortaya koyduğu çözümler bir yana kamuoyunun gündemine gerçekleri sokmasıyla da BTP'nin farklı ve Türkiye'nin beklediği bir siyasi parti olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.