23 Ekim 2015 Cuma 00:20
Lozan Antlaşması Türkiye’nin tapusudur
YENİ MESAJ / TRABZON
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye’nin Lozan Antlaşması sebebi ile kendi madenlerini 2023 yılına kadar kullanamayacağı iddiasının büyük bir yalan olduğunu söyledi. “Lozan, Türkiye’nin tapusudur. Anlattıkları Sevr’in maddeleridir” diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş şunları söyledi: “Mustafa Kemal Atatürk Lozan Antlaşması ile Sevr maddelerini ayağının altına almıştır. Haydar Hoca yeraltı kaynaklarından bahsediyor ama Lozan Antlaşması buna mani! Bunlar tarih dersinden ancak sıfır alırlar. Neden biliyor musunuz? Çünkü Lozan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bağımsızlığının tapusudur. Adamlar Lozan ile Sevr’i bilmiyorlar. Atatürk Lozan’da Sevr’in maddelerini ayağının altına aldı.”

Milli servet ecnebiye akıyor
“Bizim yeraltı kaynaklarımızın değeri batılı kaynaklara göre 3 katrilyon dolardır. Bu kaynaklar işlendiği takdirde en az 30 katrilyon dolardır” diyen Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: “Bu kadar zenginlik var, ben 5 bin lira asgari ücret vereceğim diyorum, “vay efendim nereden bulacak, nasıl verecek” diye ayağa kalkıyorlar. Bu serveti kime verdiler biliyor musunuz? Amerikalılara, İngilizlere, Fransızlara, Almanlara verdiler. Madenleri yok pahasına alan ecnebiler bunu Türkiye’de de işlemiyor. Toprak halinde alıp götürüyorlar, dışarıda işliyorlar. Ben de diyorum ki bu madenlerimizi bunların elinden alacağım devlet olarak milletimle beraber işleyeceğim milli serveti milletime vereceğim. O zaman asgari ücreti de 5 bin lira vereceğim.”

Tüm kaynaklar devlet-millet ortaklığıyla işletilmeli
Türkiye’nin kıyamete kadar yetecek kaynağının bulunduğunu söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, bu kaynakların milletin malı olduğunu söyledi. BTP Genel Başkanı şunları söyledi: “Dünyadaki bor madeni rezervinin yüzde 70’i Türkiye’de. Eğer bordaki hidrojen atomunu aktif hale getirirseniz, yani benzin gibi bir yakıt haline getirirseniz kıyamet sabahına kadar otomotiv sanayiinde kullanılacak yakıt elde edebilirsin. Ama at sahibine göre kişner... Bu topraklar üzerinde hesabı olanlar onun fabrikasını, sanayisini hazırladı. Şimdi bölüp parçalayıp bunları ele geçirmeye çalışıyorlar. Türkiye’nin yer altı kaynaklarının millet ve devlet ortaklığıyla işletilmesi lazım. Türkiye’nin kaynaklarının sahibi sensin, devlet ise senin sözcündür. Altın mı var, sen işleteceksin. Ama sermeyen yoksa devlet sana faizsiz kredi verecek. O faizsiz krediyle o şirkete ortak olacaksın. Bu şekilde devlet ve millet ortaklığıyla beraber o yeraltı kaynakları işletilecek.”

Türkiye cennete dönecek
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Türkiye’nin sahip olduğu zengin kaynakları ecnebilerin değil, milletin hizmetine sunmaya hazır olduklarını söyledi. Cumhuriyet tarihinin tüm kazanımlarının yok pahasına yabancılara satıldığını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: “Cumhuriyet tarihinin tüm kazanımlarını yok pahasına yabancılara satıldı. Biz Milli Ekonomi Modeli’yle Türkiye’nin kaynaklarını Avrupa Birliği ve ABD’nin değil, milletimizin hizmetine sunacağız. Tarihte ilk defa Milli Ekonomi Modeli işçiden, çiftçiden, memurdan, emekliden ve tüketiciden yola çıkmıştır. Türk milletinin elinde bu kadar imkân var. Bu imkânlar bir kenarda duruyor, bunları devreye koymuyorsun. Elini açıp hazine üzerindeki dilenci gibi dileniyorsun. Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet-Milli Devlet tezleri uygulamaya konulduğunda Türkiye’de hiç kimse işsiz, aşsız, aç ve açıkta kalmayacak. BTP’nin sosyal devlet projesi gereği devlet, adeta bir ‘baba’ gibi olacak. Ülkemizde aç ve açıkta insan bırakılmayacak. BTP’nin sosyal devlet projesi hayata geçtiğinde oluşacak manzara bir yeryüzü cenneti özelliği taşıyacaktır.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.