09 Haziran 2005 Perşembe 00:00
Mandacılar tasfiye edilecek

*Mandacı zihniyet
BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, yazılı açıklamasında, Türk halkının içinde bulunduğu sıkıntıları ve mevcut hükümetin bu sorunlara karşı kayıtsızlığını irdeledi. "Türk halkı, yıllardır dışa bağımlı politakalar sürdürenleri denedi. Bu mandacı zihniyetler sonucu gelinen nokta, halkımızı derinden yaraladı" diyen Dr. Terzi, ekonominin IMF memurlarına devredildiğine işaret etti.

BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, yazılı bir açıklama yaparak, Türk halkının içinde bulunduğu sıkıntıları ve mevcut hükümetin bu sorunlara karşı kayıtsızlığını irdeledi.
"Türk halkı, yıllardır dışa bağımlı politakalar sürdürenleri denedi. Bu mandacı zihniyetler sonucu gelinen nokta, halkımızı derinden yaraladı" diyen Dr. Terzi, ekonominin IMF memurlarına devredildiğine işaret etti.

~|~ Halk köşeye sıkıştırılıyor
Dr. Terzi, açıklamasında şu tespitleri öne çıkardı: "Para basma; memura, işsize, emekliye zam yapma... Buğday ekme, şekerpancarı ekme. Hayvancılık bitme noktasına geldi. Para darlığından esnaf ve tüm kesimler kan ağlıyor. Dış Politaka, ABD'nin stratejik mandacılığına oturtuldu. Irak'taki zülme bu hükümet ortak oldu. Ülkemiz hızla Büyük Ortadoğu Projesi'nin (BOP) temel bir aktörü olma noktasına bu hükümet sayesinde oturtuluyor. İç politika ve hukuk, AB'nin normlarına göre hızla şekillendirildi. Ama bizzat Avrupa halklarının kabul etmediği AB hayali halkımızın gözünün içine baka baka bu hükümet tarafından sürdürülmeye çalışılıyor. Prof. Dr. Haydar Baş beyin ifadesiyle 'AB bir seraptır, sonunda içilecek bir damla su yoktur. Çökmeye mahkumdur'.
Siyasi yelpazenin (sağ ? sol ? merkez) her tarafındaki partiler, projesizdir. 'AB, IMF ve ABD olmadan iş bulamayız, aş bulamayız, hayatımızı devam ettiremeyiz' diyorlar.
Halkımız, çifçimiz, köylümüz, memurumuz, emeklimiz, esnafımız kendi sahiplenecek güçlü devlet iradesini bekliyor. ABD'ye boyun eğen, AB ile dayatılan Sevr'e ram olan ve IMF'nin çok gördüğü asgari ücrete insanını mahkum eden hükümete olan desteğini hızla çekiyor."
BTP neden olmasın
Dr. Terzi, Türk halkının yukarıda zikredilen anlayışlara dur diyeceğini belirterek, şunları söyledi: "Yerine 'Bağımsız Türkiye diyerek mandacılığı reddeden, Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet Projesi ile halkının karnını ve cebini dolduracak BTP'yi iktidara hazırlanıyor. Neden olmasın? Neden denemeyelim ki? diyor. Ve BTP projelerini kabulleniyor. Liderini beğeniyor. Bu sefer BTP diyor.
Çünkü ABD'nin dost olmadığını, müttefik olmadığını bu halk anlamaya başladı. ABD'nin ne olup olmadığını Afganistan'da ve Irak'ta gördü. ABD fotoğrafı çok netleşti. Bu netleşen fotoğraf ABD'yi korkutuyor. Doğrudan Başbakan'a yönelerek, bizzat sen ilgilen ve takip et, bu karışıklığı önle dercesine vazife tevdi ediyor. Ama bu millet evine döndü, lambayı yaktı ve hırsızı çuvallarla yakaladı. Herşey ortada artık. ABD'den icazet alanlar suçüstü yakalanacak.
IMF'nin hiç bir ülkeye olmadığı gibi Türkiye'ye de hayrının dokunmayacağını anladı. Kendi halklarının kabul etmediği bir AB'nin Türkiye'yi almasının mümkün olmadığını anladı. Yani IMF, ABD ve AB yalanları tutmadı, tutmayacak.
Asıl olan bu milletin kendisidir, devletidir, sivilidir, askeridir, kültürüdür, inancıdır, azmidi, çalışmasıdır.
Bağımsız düşüncesi, projesi, planı ve milli duruşudur.
İşte bu noktada mandacılığın tasfiye süreci başlamıştır. Mandacılığı tüm yönleriyle dört dörtlük temsil eden bu hükümet halk tarafından tasfiye edilecektir. ABD'ye rağmen bu olacaktır.
Yerine Kuvay?ı Milliye ruhu ile yapılan 'milletin iktidarı' gelecektir. Lideri, projesi ve kadrolarıyla, tüm Kuvay?ı Milliye ruhu ile halkımız bu sürece hazırlanmaktadır."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137