18 Temmuz 2004 Pazar 00:00
Meclis sınıfta kaldı

BTP Genel Başkan Yardımcısı Gedik, dün sona eren yasama döneminde 441 yasanın çıkarıldığını hatırlatarak, çıkarılan bunca yasanın milletin derdine merhem olmadığını belirtti

BTP Genel Başkan Yardımcısı Ali Gedik, yazılı basın açıklaması yaparak, dün AKP iktidarı döneminde 2. yasama yılını geride bırakan Meclis'in performansını değerlendirdi. Meclis'te bu yasama yılında 441 yasa çıkarıldığını ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gösterilen bu performanstan ötürü partisine mensup milletvekillerini tebrik ettiğini hatırlatan Gedik, bu yasalarla işçinin, memurun, çiftçinin, meslek liselinin, esnafın, köylünün, dar gelirlinin hiç bir derdine çare üretilmediğine işaret etti. Gedik, "Yatırımlar ve üretimler durmuş, işsizlik tehlikeli boyutlara ulaşmıştır" dedi.

Meclis milletle ters düşüyor

BTP Genel Başkan Yardımcısı Ali Gedik Türk milletinin iradesinin temsil edildiği yerin T~|~BMM olduğunu hatırlatarak, bunun içindir ki orada "Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir" yazdığına dikkati çekti.

Gedik, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Başta Başbakan olmak üzere bakanlar kurulu da, iktidar ve muhalefet vekilleri de millet adına o yüce Meclis'te bulunmaktadırlar. Yapılan yemin kısaca 'Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü...' içindir. Ancak bu yasama yılını değerlendirdiğimizde bu temel konulardan ciddi kopmaların olduğu görülür. Irak tezkeresinde olduğu gibi hükümetle Meclis'in ters düştüğü herkesin malumudur. AB, Kıbrıs ve Irak konularında olduğu gibi dış politikada AKP Hükümeti ve Meclis maalesef millete ters düşmüştür."

Bağımsızlığımız devrediliyor

AB için çıkarılan yasalar ile hazırlanan uyum paketlerinin siyasi, ekonomik ve kültürel bağımsızlığımızı ve milli hakimiyetimizi Avrupa ülkelerine devrinden başka bir şey olmadığına işaret eden Gedik, "Erdoğan Hükümeti, iktidar ve muhalefet vekilleri milletin idaresini Avrupa'nın idaresine teslim etmişlerdir. Çok çalıştıkları bu manada doğrudur" görüşünü öne çıkardı.

Gedik, şunları kaydetti: "Bütçe gelirleri İMF borçlarının faizlerine yetmemektedir. Borçlar dış ve iç borçların toplamı 350 milyar doları aşmış durumda. Özelleştirme adı altında ülke kaynakları çarçur edilmektedir. Yürütme ve yasamadaki dışa bağımlılıktan cesaret alanların yargıya müdahaleleri bir taraftan hukukun üstünlüğü, bir taraftan Türk adaletinin bağımsızlığını, bir taraftan da Türk milletinin onurunu yaralamıştır. İstanbul'daki NATO Zirvesi'yle de Kuzey Afrika'nın, Orta ve Ortadoğu'nun işgal ve paylaşımının kararları ilgililere tebliğ edilerek, başta ülkemiz olmak üzere İslam coğrafyası yeni tehdit ve tehlikelere karşı karşıya bırakılmıştır."

Hükümet 'din eğitimini' sulandırıyor

Diyanetten sorumlu Devlet Başkanı sayın Mehmet Aydın'ın 'dinde reform' gayretlerine ve Milli Eğitim Bakanı Sayın Hüseyin Çelik'in 'eğitimde millilikten vazgeçip çok dinliliğe geçmesi' geçilmesi projesine atıfta bulunan BTP Genel Başkan Yardımcısı Ali Gedik; bunların hükümetin de, Meclis'inde rotasının Hıristiyan Batıya çevrildiğinin bir göstergesi olduğunu vurguladı. Gedik, yazılı basın açıklamasını şu ifadelerle tamamladı: "Ancak bütün bu gelişmeler halkın dikkatinden kaçmamaktadır. Halk içten ve dıştan gelişen tehdit ve tehlikeleri çok iyi takip etmekte ve görmektedir. Halk bu gidişe dur demenin arayışı içindedir. Millet kendi iradesini meclise taşıyarak kadroları bulmakta gecikmeyecektir. Bağımsız Türkiye Partisi'ne ve onun Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'a ilgi her geçen gün artmaktadır.

Çözüm devlet millet kaynaşmasında, sivil, asker kucaklaşmasında, 70 milyonu kardeş yapan toplumsal barışta ve milli ekonomidedir. Bunun da adı ve adresi BTP'dir."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.