Bu haber kez okundu.

Mecliste bütçe maratonu
Meclis, 2011 yılı bütçesi için mesaisine dünden itibaren başladı. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, dün bütçe tasarısının tümü üzerinde görüşmeler yapıldı
~|~

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in 26 Ekimde bütçeyi sunumunun ardından, bu haftadan itibaren de bakanlıkların ve kurumların bütçelerini ele almaya başladı. Komisyonda milletvekilleri, dün bütçenin tümü üzerindeki görüşlerini dile getirdi.

Bütçe takvimi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunun, bu haftaki bütçe takvimi şöyle:
2 Kasım Salı (Bugün): TBMM, RTÜK, Sayıştay, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, MİT, MGK Genel Sekreterliği, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı.
3 Kasım Çarşamba: Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu Başkanlığı, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Basın?Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Gümrük Müsteşarlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı.
4 Kasım Perşembe: Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Türkiye Bilimler Akademisi, Sosyal Hizmetler Ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü, Özürlüler İdaresi Başkanlığı, Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü.
5 Kasım Cuma: AB Genel Sekreterliği, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı.

TCK'da memurlar lehine değişiklik yapılacak!

TBMM Adalet Komisyonu da 2 Kasım salı yapacağı toplantıda, Türk Ceza Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini görüşecek. Teklife göre, TCK'nın "görevi kötüye kullanma" başlıklı 257. maddesinde değişikliğe gidiliyor. Buna göre, teklifin 1. ve 2. fıkralarında yer alan, "kazanç" kelimesi "menfaat" olarak değiştirilecek. Teklif, görevinin gereklerini yapmakta ihmal veya gecikme göstererek, kişilerin mağduriyetine veya kamunun zararına neden olan ya da kişilere haksız bir kazanç sağlayan kamu görevlisine verilen hapis cezasında indirime gidilmesini düzenliyor. Buna göre, bu suçlarda, daha önce 6 ay olarak uygulanan hapis cezasının alt sınırı 3 ay, 2 yıl olan üst sınırı da 1 yıl uygulanacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100