31 Aralık 2012 Pazartesi 12:51
Meclis'teki partiler çaresizdir

YENİ MESAJ / ANKARA
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Sekreteri Dr. Nuri Kaplan, Türkiye'de asgari ücret 774 TL iken 4 kişilik bir ailenin açlık sınırının 1035 TL olduğuna işaret ederek, \"Bu rakamlar iktidarın çaresiz ve çözümsüz olduğunun rakamsal ifadesidir\" ifadesini kullandı.
Dr. Kaplan, yaptığı basın açıklamasında, yine 4 kişilik bir ailenin adam gibi geçinebilme sınırının yani yoksulluk sınırının ise 3208 TL olduğunu hatırlatarak, şu değerlendirmeyi yaptı: \"İşçinin aldığı maaş yetersiz de memurunki yeterli mi? Hayır. Memur da aldığı maaşla daha yoksulluk sınırına bile yaklaşamıyor. Çünkü aldığı maaş 1500-1800 TL ile sınırlıdır. Bunun sebebi iktidara sorulduğunda cevap basittir: \'Kaynak yok\'. Doğrudur, AKP iktidarının kaynağı yoktur. İktidarda CHP olsa onun da vereceği cevap aynıdır: \'Kaynak yok\'. İktidarda MHP olsaydı onun da vereceği cevap aynıdır: \'Kaynak yok ki\'. Üstelik başında ekonomi sahasında akademik unvan taşıyan bir genel başkanı olmasına rağmen. Zaten 2001 krizinde MHP iktidar ortağı değil miydi? Meydanı Batı sermayedarlarının temsilcisi Kemal Derviş'e, iktidarı AKP'ye bırakıp gitmemiş miydi? Aynı Kemal Derviş'i Meclis\'e CHP taşımamış mıydı? Aynı Kemal Derviş'in programını da iktidar uygulamalarına AKP geçirmemiş miydi?\"

Kıyamete kadar yetecek kaynak var
Tezi olmayan, çözümü olmayan partilerin Meclis\'te arz-ı endam ettiğini, dünya çapında \'Milli Ekonomi Modeli\'nin, bir başka ifadeyle tek gerçek çözümün sahibinin Bağımsız Türkiye Partisi\'nin ise Meclisin dışında olduğuna işaret eden BTP Genel Sekreteri Dr. Nuri Kaplan, şunları kaydetti: \"Bunu kabullenmek mümkün değildir. Çünkü biz, ücretli kesimin aldığı ücreti çok komik bulup, onu \'bey\' gibi yaşatacak maaşı, işi ve aşı temin edecek, milletin tamamını zenginleştirecek, devletin tüm borçlarını kısa sürede sıfırlayacak olan programa ve teze sahip olan bir siyasi partiyiz. Kıyamete kadar yetecek kaynak sadece Milli Ekonomi Modeli'nde vardır. Ücretli çalışanlar ya aldığı maaştan şikâyet etmeyecek, protestolardan vazgeçecek, uğradığı hacizlerden dolayı kendini yakmayacak, intihar etmeyecek veyahut da kendine 1000 TL vatandaşlık maaşı, 3000 TL asgari ücret verecek olan \'kaynak yok\' değil, \'kaynak var\' hem de \'kıyamete kadar yetecek kaynak var\' diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ı iktidara taşıyıp kendini de neslini de kurtaracak. Neslini diyorum; çünkü insanlar bugün öldüğünde geride kalanlara miras olarak \'borç\' bırakıyor.
Başbakan Erdoğan'ın iktidardaki partisi AKP'ye göre kaynaklar; millet ve devletin malı olan KİT'leri \'müflis tüccar\' çaresizliğiyle satmak ve yakıcı vergilerle günü kurtarmaya çalışmaktır. AKP iktidara geldiğinde iç ve dış borç toplamımız 200 milyar dolar iken bugün bu rakam 700 milyar dolara ulaşmıştır. İktidar partisi olan AKP ile muhalefet partileri CHP ve MHP'nin kapitalizm gözlüğüyle olaylara bakışı zaten çözüm olamaz demiştik.\"

ZENGİNLEŞMEK ELİMİZDE
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Sekreteri Dr. Nuri Kaplan, zenginliğe ve refaha kavuşmanın Türk halkının elinde olduğunu ifade ederek, açıklamasında şunları dile getirdi: \"BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Milli Ekonomi Modeli'ndeki sınırsız kaynaklarını; 3 katrilyon dolarlık yeraltı madenleri, senyoraj geliri ve yıllık geliri 100 bin TL'nin üzerinde kazanç elde edenlerden alınacak olan vergiler olarak ortaya koymuş ve dünya çapındaki akademisyen, iktisatçı, matematikçi ve sosyal bilimcilerin tartışmasına açmıştır. Kapitalist sistem insanları borçlandırarak batırır. Devletleri batırdığı gibi. Bankalar yıllık yüzde 40 kâr açıklıyor. Başbakan da bununla gurur duyuyor. Milletimiz de bankaların yaptığı bu kârın kendi cebinden çıktığını, çocuğunun boğazından kesildiğini anlayıp uyandığı gün oyun bozulacaktır. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, tüketici kredisi ve kredi kartı kullanım tutarlarının toplamının 263.8 milyar liraya ulaştığını ifade ediyor. Bu rakam 10 yıl önce sadece 4 milyar TL idi. 2004 yılından bu yana tüketici kredisi ve bireysel kredi kartı kullanan kişi sayısı ise tam 46 milyona ulaşmış. Yani nerdeyse 18 yaşını aşan her Türk vatandaşı borçlanmış. Bütün bu kötü gidişata “dur” demek milletimizin vazifesidir. Kendini de neslini de kurtarmak için BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ı iktidara taşımak ve Milli Ekonomi Modeli ile zengin olmak elindedir.\"

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137