02 Aralık 2014 Salı 00:06
MEM bir Ehl-i Beyt modelidir
YENİ MESAJ / NİĞDE
“İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt” panellerinin bir tanesi de geçtiğimiz gün Niğde de düzenlendi. Panele konuşmacı olarak, gazetemizin Genel Koordinatörü ve ilahiyatçı yazar Sabri Terzi, gazeteci yazar Murat Çabas, araştırmacı yazar Dr. Nuri Kaplan, araştırmacı yazar Vahit Belge katıldı. 

Ehl-i Beyt olmazsa olmazdır

Yeni Mesaj gazetesi Niğde temsilcisi Hasan Biten’in açılış konuşmasını yaptığı programın ilk konuşmacısı Sabri Terzi oldu. Ehl-i Beyt ’in İslam’ın özü ve olmazsa olmaz birinci şartı olduğunu dile getiren Terzi, “Hz. Peygamber’in Veda Haccından dönerken Gadir-i Hum denilen yerde irad ettiği Gadir-i Hum hutbesi, Hz. Ali’nin İmamet ilanı içindir. Maide suresi 67. ayetin nazil olmasından sonra irad edilen bu hutbe göstermektedir ki, Hz. Ali’nin halife oluşu bizzat Allah’ın emri iledir. Bu hutbenin altı yerinde İmamlığın Hz. Ali’nin olduğu belirtilmiştir” şeklinde konuştu. 
Terzi, “Sünnilik adı altında Muaviye’nin ve Yezit’in haklılığını savunmak küfürdür. Muaviye haksız yere isyan ettiği gibi soyunu da hükümdarlığa geçirmek için ihtiraslarını kullanmıştır. Yezit bir katildir. Hz. Hüseyin zulme karşı isyan başlatmıştır. Bu haklı bir isyandır. Biz Ehl-i Beyt’in yolundayız onlarla beraber haşrolmayı diliyoruz” dedi 

Mezardan icazet alma diye bir olay yok!

Araştırmacı yazar Dr. Nuri Kaplan ise Nakşibendî tarikatının İslam adına yaptığı haksızlıklarından bahsetti. Kaplan şöyle konuştu: “Bu ekol, İslam’a hizmet ediyorum diye Ehl-i Beyt soyuna büyük haksızlıklar yapmıştır. Mezardan icazet alma diye bir olay yoktur. Büyük Ortadoğu Projesi, haçlı ve Siyonist ittifakına hizmet etmektedir. Bu yapıda görev almak demek halkını aç bırakmak ülkeni bölmektir. Bugünkü Suriye ve Irak’ın durumu hatta Afganistan’ın durumu BOP’un sonucudur.” Kaplan ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün soyunun Peygamberimize dayandığını belgeleriyle anlattı.

Kadına şiddetin temelinde ekonomik sıkıntılar var

Araştırmacı yazar Vahit Belge de AKP’nin yaptığı icraatları anlattı. Domuz etinin ve zinanın serbest bırakılması bu partinin icraatlarıdır diyen Belge, ayrıca erkek kadın arasında üstünlüğün takvada olduğunu takva kimde ise üstünlüğün onda olduğunu belirtti. Bugün kadına yapılan şiddetin temelinde ekonomik sıkıntılar yatmaktadır diyen Belge, “Bunun sebebi iktidardır. Çiftçimizi memurumuzu işçimizi faiz batağına soktu. Bu sorunların çözümü Milli Ekonomi Modeli’dir” dedi.

MEM’de dolaylı vergiler asla gelir olarak kullanılmaz

Gazetemizin yazarlarından Murat Çabas da Prof. Dr. Haydar Baş’a ait olan Milli Ekonomi Modeli’ni (MEM) anlattı. Çabas şöyle konuştu: “MEM modeli bir Ehl-i Beyt modelidir. Bu modelin benzeri Atatürk tarafından da kısmen uygulanmıştır. Milli Ekonomi Modeli gelirin tabana yayılmasını amaçlarken, mevcut model vergiyi tabana yaymıştır. Kapitalizm zengine, Komünizm de sistemin yöneticilerine hizmet eder. MEM ise halkın kendisine; tüketiciye hizmet eder. Bu model insanı temel alır. Diğerleri ise parayı ve yöneticileri ve zenginleri temel alır. Kaynakları sınırlı düşünen bu sistemler kaynak savaşını çıkarmıştır. Kaynakları hep güçlünün eline vermiştir.  MEM’de; tarım, işçi ve memur kesimi vergilendirilmez. Dolaylı vergiler asla gelir olarak kullanılmaz. Senyoraj bir gelirdir. Yer altı kaynakları bir gelirdir. Tarım bir gelirdir. Deniz ve su altı kaynakları bir gelirdir. Para basmanın bir maliyeti yoktur. Bu bir dolaşım ve tahrik aracıdır. Amerika dünyaya para basımını yasaklayıp; siz basmayın bana borçlanın diyor. Hâlbuki her devlet kendi parasını kullansa borçlanma çok aza iner hatta kalmaz. Senyorajın kullanılmaması sonucudur borçlanma. Gayri Safi Milli Hasıla’nın üçte biri kadar para basılmaz ise dışarıdan para alınır, devletin borçları artar. Türkiye üç katrilyon dolarlık işlenmemiş yeraltı kaynağına sahiptir. İşlenmiş hali ise bunun en az on katıdır. Bu kaynaklar kullanıldığı zaman millet zenginleşir ve halk kalkınır. Kaynaklar devlet millet ortaklığında olursa hem halk devletine sahip çıkar hem de terör kalmaz.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137