16 Şubat 2015 Pazartesi 00:07
MEM, kapitalizmi tarihe gömdü

OSMAN NURİ DURAN / GİRESUN

Yeni Mesaj’ın düzenlediği ve Türkiye genelinde devam eden “İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt” panellerine olan ilgi artarak devam ediyor. Giresun ilçelerinde yapılan panellerde başta, İslam Dünyasını Kuşatan Fitneleri, Ehl-i Beyt’e karşı türetilen bidat akımları ve özellikle de Nakşibendilik olarak bilinen batıl akımın ortaya çıkışı, ortaya koyduğu misyon, İngilizlerle olan işbirliği anlatılırken, AKP iktidarının toplumumuzun inanç değerlerine aykırı olarak yaptıkları da yine belgeleriyle ortaya kondu. Atatürk’ün anlatıldığı sunumlarda da O’nun “Seyyid” olduğunun belgeleri sunuldu. Ve dünyada 150’den fazla ülkenin uygulamaya koyduğu, Rusya’nın kanunlaştırdığı, kapitalizmi tarihe gömen Prof. Dr. Haydar Baş Bey’e ait Milli Ekonomi Modeli (MEM) hakkında bilgi verildi. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan panele konuşmacı olarak Yeni Mesaj Giresun il temsilcisi gazeteci Zafer Aktaş, İlahiyatçı Osman Nuri, İşadamı-araştırmacı Mehmet Fatih Yavuz katıldılar.

Panelin ilk konuşmasını yapan Zafer Aktaş, ülkenin her köşesinde her hafta 300’e yakın yerde bu panellerin gerçekleştirildiğini ifadeyle, milletimizi Ehl-i Beyt’le buluşturmayı, fitnelerden uzak tutmayı, iktidarın yaptığı tahribatları görebilmek için insanımızı aydınlatmayı görev bildiklerini belirterek, “başta  Prof. Dr. Haydar Baş Hocamız olmak üzere Meltem, Mesaj, Kadırga, Köy TV, Kanal 99, Kanal 34 ve Yeni Mesaj gazetemize bir kez daha teşekkür ederiz” dedi.

Ehl-i Beyt insanlık için seçilmiş bir ailedir
İlahiyatçı Osman Nuri; “Şûrâ Sûresi 23. ayetinde ‘De ki: Ben bu (peygamberliğimi tebliğime) karşılık sizden yakınlarıma sevgiden başka hiçbir ücret istemiyorum’ ifadesiyle Allah’ın emri gereği Allah Resulü bizden Ehl-i Beytini sevmemizi istiyor. Peygamber olmadıkları halde,  Kur’an’da iffetin timsali gösterilen Hz. Meryem gibi Hz. Ali ve Hz. Fatıma, Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin de yani Ehl-i Beyt de Allah tarafından insanlık ailesi için seçilmişlerdir” ifadesini kullandı. 

Ehl-i Beyt hakkında Allah’ın, Ahzab Sûresi 33. ayetinde “Ey Ehl-i Beyt, Allah sizden her çeşit pisliği, suçu gidermek ve sizi tertemiz yapmak ister” beyanıyla örnek alacağımız şahsiyetlerin kusursuz ve tertemiz olmalarının zorunlu olduğunu belirten Osman Nuri, “Sahabe içerisinde Allah’ın kefil olduğu böyle bir temizliğe sahip başka bir aile yoktur. İnsanlık bu seçilmiş şahsiyetlerin Allah ve Resulünü tanıma ve İslam’ı yaşama biçimine muhtaçtır. Çünkü Allah’ın elçisi “Ehl-i Beyt’im Nuh’un gemisi gibidir. Ona binen kurtulur, binmeyen helak olur” buyurmuştur. İslam’ı yıkmak isteyen düşmanların odaklandığı, devre dışı bırakmak istedikleri ve insanlardan gizledikleri gerçek din işte Ehl-i Beyt’in yaşadığı dindir. Allah’ın tertemiz kıldığı İmam-ı Ali ve Hz. Fatıma’nın evlatlarının anlayışıdır” dedi.

Ehl-i Beyt’le olmak nasip işidir

İngiliz ve Yunan ajanlarının milli mücadeleden bugüne kadar boş durmadıklarını,  Atatürk’e akla-hayale gelmez iftiralar atıldığını da söyleyen Osman Nuri, “Mustafa Kemal Atatürk anne ve baba tarafından soyu Ehl-i Beyt’e dayanmaktadır. Osmanlı arşivlerine bakıldığında bu geçek görülecektir. O bir Osmanlı subayıdır. Dinine ve kitabına sahip çıkan milli bir kahramanımızdır. Atatürk’ün milletiyle bütünleşmesini, istiklal mücadelesi vermesini hazmedemeyenlerin soyu bilin ki, Ehl-i Beyt’i Kerbela’da katledenlerin soyuna dayanmaktadır. Yezit soyundan olanlar, safını ve tavrını İmam Hüseyin’den yana koyamazlar. Onun için Ehl-i Beyt’i tanımaya, Ehl-i Beyt gemisinde olmaya ihtiyacımız var. Ehl-i Beyt’i gündem eden ve hayatını bu yola adayan Sayın Prof. Dr. Haydar Baş’ı anlamaya ihtiyacımız var. Bu da bir nasip işidir. Allah herkese nasip etsin” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Haydar Baş dünyaya yön veriyor

İş adamı Mehmet Fatih Yavuz ise, tüketim kabiliyetini kaybetmiş bir millet haline geldiğimizi dile getirerek, “bu çıkmazdan kurtulmamız için tek çaremiz var o da, Milli Ekonomi Modelidir. İktidarda olmadığı halde dünyaya yön veren Prof. Dr. Haydar Baş’ı millet olarak biz anlayamadık ya da anlamak istemedik ama başta Rusya olmak üzere, Çin, Hindistan, Brezilya, Güney Afrika Cumhuriyeti ve şimdi de yanı başımızdaki komşumuz Yunanistan anladılar, benimsediler ve de uygulamaya başladılar” dedi. 

27 Şubat 2013 tarihinde Prof. Haydar Baş’ın Rusya Duması’ndaki Milli Ekonomi Modeli sunumu ile kapitalizmi tarihe gömdüğünü ifade eden Yavuz, Rus Bilim adamı Prof. Dr. Valery Lebedev’in, Sayın Baş’ın modelinde tüm zamanlara ışık tutan kodların saklı olduğunu ve bu kodları gerçek manada çözecek olanın da Sayın Baş olduğunu itiraf ettiğini; Putin'in danışmanı Prof. Andrei Korotkov’un ise, "Putin, bir devletin kalkınması için sosyal adaleti sağlayacak, adil paylaşımı verecek, sosyal hakları sunacak, harcama yapan kesime tüketim imkânı tanıyacak ve halka huzur getirecek sistem arayışında. Sayın Putin, 'MEM bunların hepsini sağladığı için biz de Milli Ekonomi Modeli'ni uygulayacağız' diyor" şeklinde Putin'in MEM'i neden uygulamak istediğini anlattığını hatırlattı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137