07 Ekim 2006 Cumartesi 00:00
Mezarcılar alkışlanıyor
Adaleti ile dillere destan olan Hz.Ömer buyurmuş ki; İslam'la şereflenmeden önce yaptığımız iki iş var ki, birini hatırladıkça gülerim diğerini hatırladıkça da ağlarım. ~|~

 Adaleti ile dillere destan olan Hz.Ömer buyurmuş ki; İslam'la şereflenmeden önce yaptığımız iki iş var ki, birini hatırladıkça gülerim diğerini hatırladıkça da ağlarım.
Uzun yolculuğa çıkacağımız zaman helvadan put yapar, ona tapardık, yolculukta acıkınca da oturur onu bir güzel yerdik. Hatırladıkça gülmekten kendimi alamadığım acayip işimiz bu. Ağlatan işimize gelince, o dönemde kız babası olmak utanılacak bir durum sayıldığından, kız çocuklarımızı diri diri toprağa gömerdik.
İslam'dan önceki Arap toplumunda bu cürmü işlemek üzere kızı için mezar kazan bir babanın, saçı?sakalı toz?toprak olunca, biraz sonra o mezara gömüleceğinden habersiz, babasının kazma vuruşlarını seyreden kız çocuğunun, eğilip babasının saçını?sakalını temizlediği rivayet edilir.

Yirmibirinci yüzyılın ilk altı senesini tamamlamak üzere olduğumuz günümüz dünyasında, dünyanın dört bir tarafında bolca mezar kazıcılar var. Bu mezar kazıcıların kazmalarının saplarında ya haç işareti var ya da siyon yıldızı. Yani, dünyayı mezar yerine çevirmek isteyenler, bütün planlarını bunun üzerine yapanlar haçlı?siyonist ittifakı ve onların yerli iş birlikçileri. Kazdıkları, kazmaya devam ettikleri mezarlara ölü ya da diri gömülenler, zamanı gelince gömülecek olanlar ise genellikle Müslümanlar.

Cahiliye devrindeki kız babası gibi insanlık suçu işleyen bu katiller, kuldan utanmaz, Allah'tan korkmaz yaratıklar, küstahça Müslümanlardan üzerlerindeki tozları ve terlerini silmelerini istiyorlar. Yani bu mezar kazma işinde kendilerine destek verilmesini, su ve yemek ihtiyaçlarının karşılanmasını istiyorlar. Öyle ki; su ve yemek getirenlerin, hatta kolay gelsin temennisinde bulunanların, soru sormalarına dahi tahammülleri yok. Seyredeceksin, derinlik ve diğer boyutlar tamamlanınca bu çukurun ne için kazıldığını uygulamalı olarak öğreneceksin. Öğreneceksin ama bu bilgi dünya hayatında öğrendiğin son bilgi olacak.

Şu anda, genelde İslam coğrafyasında, özelde ise Anadolu coğrafyasında karşı karşıya bulunduğumuz durum bundan farksızdır.
Küresel mezarcıların yerli işbirlikçileri koca bir milleti öylesine aldatıyor, öylesine gaza getiriyor ki, millet kendi mezarını kazanlara şimdilerde bolca su taşıyor, bol çeşitli sofralar ikram ediyor. Kazı işinde çalışan yerli ve yabancı hainleri şevke getirmek için zaman zaman alkışlıyor, tezahürat bile yapıyor.
Altmış iki bin beşyüz ecnebinin ülkemizde mülk sahibi olması karşısındaki ölü sessizliğinin başka bir izahı var mı?
Yabancıların eline geçen vatan toprağının miktarı gittikçe artarken satıcıların alkışlanmasının bir başka açıklaması ola bilir mi?
Dedesini katil ilan eden yazarların yer aldığı gazetelerin, torunlar tarafından kapışılıyor olması, sizce nasıl açıklanabilir?
Bir taraftan şehitlerinin ardından ağlarken, memleketin dört bir yanında tabutları taşırken diğer taraftan, Mehmetçiğe kurşun sıkan çapulcuları "özgürlük savaşçısı" ilan eden vekillerin milleti olmayı nasıl izah edersiniz?

Bu millete mezar kazanların, dili uzun sözcüleri tarafından mukaddes değerler saldırıya uğrarken, ordusu saldırıya uğrarken, bu saldırganları alkışlayan yayın organlarının, kalem sahiplerinin revaçta olmasının başka bir izahı olabilir mi?
Aklımızı başımıza devşirmezsek, mezarın derinliği ve boyutları bittikten sonra ardımızdan Fatiha okuyacak birileri de bulunmayabilir.

AZİZ KARACA / azizkaraca@yenimesaj.com.tr

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.