27 Mart 2004 Cumartesi 00:00
Millet 28 Mart'ta hesap görecek

BTP Lideri Baş, 28 Mart seçimlerinin, iktidarın Kıbrıs, AB, Irak ve ekonomide tam bir fecaat arz eden uygulamalarına "dur" deme, ders verme özelliğine dikkat çekerek seçmenlerin bu bilinçle oy kullanması çağrısında bulundu

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, seçmenlerin mutlaka sandık başına giderek, Kıbrıs'ı altın tepsi içinde Yunan'a teslim etme girişiminde bulunan, AB hayali uğruna Türkiye'yi haritadan silecek uygulamalar altına imza atan iktidara ders verme, ülkemizi kâinat devletine dönüştürecek BTP'yi, merkezî iktidarının habercisi olacak şekilde yerel yönetimlerde icraatın başına getirme çağrısında bulundu.
Yanlışların hesabını görme seçimi
28 Mart yerel seçiminin önemi dolayısıyla bir açıklamada bulunan BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, Kıbrıs, AB, ekonomi konusunda mevcut iktidarın uygulamalarının tam bir fecaat arz~|~ettiğini belirterek, bu fecaate "dur" demek için milletin önüne bir fırsat çıktığını, bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi:
"Annan Planı demek Kıbrıs'ı altın tepsi içinde Yunan'a teslim etmek demektir. Hükümet bu konuda attığı yanlış adımdan geri dönmelidir. Denktaş'ın yaptığını yapmalı, müzakereden çekilmeli, bu vahim projenin uygulanmasına müsaade etmemelidir. Çünkü Kıbrıs'taki taviz Anadolu'nun işgaline vesile olacak özellik taşımaktadır. Diğer taraftan AB'nin bizi kabul etmesi hiç mümkün değildir. Ancak 50 parçaya bilerse belki kabul eder. Buna rağmen bu hükümet AB'ye uyum yasaları çerçevesinde milli ve manevi bütünlüğümüzü yok edecek uygulamalara imza atmıştır. İHL ve Kur'an Kurslarını açacakken 21 bin kilise evi açılmasını beraberinde getiren yasal düzenleme yapmıştır. Bu iktidar döneminde Milli Eğitim'de okutulan kitaplardan şahadet cümlesindeki 'Muhammed'ün Resulullah' rüknü kaldırılmıştır. Bugün 'enflasyon düştü' diye çok ciddi bir cehalet sergilenmektedir. Oysa Türkiye'de enflasyon düşmemiş, deflasyon yaşanmaktadır. Ekonomi hiç iyiye gitmemekte, işyerleri kapanmakta, işsizlik sürekli artmaktadır. Dış ticaret açığı 22 milyar dolara çıkmıştır. Tüm Cumhuriyet tarihindeki borç tutarımız 240 milyar dolar iken sadece bu hükümet döneminde 64 milyar dolar daha borçlanılmıştır. Bu gidişle 5?6 sene sonra Türkiye'nin borcu 500 milyar dolara tırmanacaktır. Onun için esnafı, işçisi, sanayicisi dahil hiç kimse huzur ve rahat içinde değildir. İşte 28 Mart, bütün bu yanlışların hesabını görme tarihi olacaktır. Vatandaş bu hesabı oylarıyla mutlaka görmelidir. Aksi yapılır, 'iyi yapıyorsunuz' denilirse vebalin milletin sırtında kalma ihtimali söz konusu olacaktır."
BTP proje ve kaynaklarıyla geliyor
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, BTP'nin merkezi ve yerel bütün zorlukları aşacak tek parti olduğunu belirterek, merkezi iktidarda Milli Ekonomik Modeli hayata geçirmek suretiyle Türkiye'yi bir kâinat devleti yapacaklarını, sırada ise yerel iktidarın bulunduğunu ifade ederek şöyle konuştu:
"Biz bu seçimlere milletin tamamını temsil eden bir kuvva hareketi olarak giriyoruz. Millet paydası ile yola çıktık. BTP, hem merkezi hem de mahalli idare bazında bir projeler partisidir. Yerel seçimde işbaşına geldiğimiz her yerde uygulayacağımız projelerle işsizliğin belini kıracağız. Had safhada olan konut problemini belediyenin kasasından bir tek kuruş çıkmadan çözecek, vatandaşı kira öder gibi ödemek suretiyle ev sahibi yapacağız. Yol, su, kanalizasyon, ulaşım gibi alt yapı sorunları ile hastaneden aşevine kadar bütün sosyal hizmetler, imrenilen Avrupalılara bile parmak ısırtacak şekilde halledilecek. Herkes iş sahibi, aş sahibi olarak can, mal, namus emniyeti içinde mutlu ve huzurlu bir hayat sürer duruma gelecek. Biz bunun için milletin huzuruna çıktık. Vatandaşımız projesi olanla olmayanı, yüzü ve sözü sağlam olanla olmayanı çok iyi ayırt etmeli ki 3 Kasım seçimlerinden sonra olduğu gibi 'eyvah, ben ne yaptım!' dememeli. Projesi olan tek parti BTP'ye merkezi iktidar yolunu açacak bir şekilde sandıklara koşmalı ve tercihini ona göre kullanmalı."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137