08 Haziran 2002 Cumartesi 00:00
Millet AB'ye hayır, diyor

AB'ye karşı Ulusal İttifak Platformu'na sivil toplum kuruluşlarından yoğun katılım sürüyor...

İstanbul Eresin Oteli'nde Platform'un deklerasyonu açıklayan AB'ye Karşı Ulusal İttifak Platformu Basın sözcüsü Mehmet Emin Koç, deklerasyonun kamuoyuna açıklanmasının ardından Kültür kurumları, Tarım, Sanayi ve Ziraat odaları, Şehit Aileleri dernekleri başta olmak üzere yüzlerce sivil toplum kuruluşunun da AB'ye karşı Ulusal İllifak Platformu'na katılmak istediklerini belirterek "Fakslarımız ve telefonlarımız kilitlendi. Bu da gösteriyor ki, deklerasyonda dikkat çekilen AB tavizlerine 70 milyonluk Milletimizden bir Allah kulu onay verip AB'ye evet demez, demiyor. AB'ye Karşi Ulusal İttifak Platformu'na olan rağbet bunun en güzel göstergelerinden biridir. Belki Brüksel ve Washington'tan beslenen bazı istisnalar çıkarak, AB'yi isteyebilir. Bunlar zaten bir elin parmakları kadar az~|~ bir gruptur. Orman çakalsız olmaz, derler; o kadar da AB'ci çıksın" şeklinde konuştu.

Platform'un toplumu aydınlatma çalışmalarını sürdüreceğini belirten Koç, "Refah ve zenginlik vaadiyle toplumumuz AB'ye yönlendirilmeye çalışılıyor. Halbuki, ekonomimizin bugünkü 70 milyar dolarlık Gümrük Birliği kaybı, AB'nin faturasıdır. AB, fonlardan payımıza düşen 300?500 milyon dolar yıllarca gecikmiş alacaklarımızı dahi ödememiştir. AB'ye girersek, üye ülkelerin istihdam alanlarında çalışabileceğimizi vaad etmek, milletimize AB'nin işçisi, hamalı ve seyisi olmayı onursuzca teklif etmektir. Bir yandan AB'nin direktifleriyle milletin tarım ve sanayi üretimini kısıtlayacaksınız, diğer yandan AB üyesi ülkelerdeki istihdam açığını milletin önüne "garantili iş" olarak getireceksiniz. Bu onursuzca teklifi hiç kimse, bu aziz millete yapamaz; milletin kaynaklarını heba olup giderken kimse buna makul izah da getiremez. Dolayısıyla AB'nin bize hiçbir ekonomik katkısı yoktur; hatta IMF'nin verdiği zararlar, AB'nin verdiği zararlardır" şeklinde konuştu.

Avrupa Birliği'nin, bütün oldu?bittilerine ve tavizlere karşı direnç göstermesi sebebiyle Türk Ordusu'nun kademeli olarak küçültülmesini istediğine dikkat çeken AB'ye Karşı Ulusal İttifak Platfonrmu sözcüsü Koç "Siyasilerimiz, bu AB talebini masaya getirmek için uygun vakit kolluyorlar. Bu gerçekleşirse AB tavizlerinin daha rahat verilebileceğini düşünüyorlar. Eninde sonunda bunu da halledip Türkiye'yi dermansız ve dirençsiz bir duruma düşürmeyi planlıyorlar. Ancak milletimiz oyunu farkettikçe, AB'ci politik hesaplar bozuluyor" dedi.

Avrupa Birliği'ne Karşı Ulusal İttifak Platformu'nun, "Tam bağımsızlık" ve "Ulusal egemenlik" üzerine kurulu 79 yıllık Cumhuriyetimizin "Avrupa Birliği süreciyle" kuruluşunu şekillendiren bu en temel iki vasfını kaybetme yakın tehdidi altında olduğuna dikkat çekilen önceki günkü deklerasyonunda yer verilen bazı önemli noktalar şunlar:

"1. Avrupa Birliği, Kıbrıs'ta Türkiye Cumhuriyeti'ni işgalci olarak suçlamakta, Türk askerinin adadan derhal çekilmesini şart koşarak Kıbrıs'ın Rumlara devrini istemektedir.

2. Avrupa Birliği, Ege'yi Yunan denizi haline getirmeyi planlamaktadır.

3. Avrupa Birliği, Türkiye Cumhuriyeti Devleti içinde "devletçikler" oluşturmak planıyla, suriçi İstanbul'da Ortodoks Ekümenik Patriklik'in kurulmasını talep etmekte, Güneydoğu Bölgemizi ise "Kürdistan" olarak nitelendirmektedir.

4. Avrupa Birliği, bütün bu oldu?bittilere ve tavizlere karşı direnç göstermesi sebebiyle Türk Ordusu'nun kademeli olarak küçültülmesini ve ardından tamamen terhis edilmesini talep etmektedir.

5. Avrupa Birliği Türkiye'yi ekonomik anlamda çökerten, tarım ve sanayi üretimimize kotalarla son verdiren IMF programlarını desteklemektedir.

6. Bugün Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye empoze ettiği kriterleri ve üyeliği, bir refah ve zenginlik projesi olarak takdime çalışanlara; hatta Avrupa Birliği'ne girmezsek Türkiye'yi daha da krizli günler bekliyor, diyenlere şunları hatırlatırız: Bu anlayış ve vaadle, Türkiye'yi Gümrük Birliği'ne sokanların ülkemize ödettiği ekonomik bedel, 70 milyar dolardır. Bugün AB olmazsa batarız, anlayışını empoze eden siyasi kadroların AB manevraları, iktidarıyla muhalefetiyle ülkeyi batırdıklarının ve geleceğe dönük projelerinin dahi kalmadığının itirafıdır. Büyük Türk Milleti, bu tür sahte vaadlerle bugünü ve geleceği üzerinde oynanan oyunu bozacaktır."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137