12 Şubat 2008 Salı 00:00
Millet çözümsüz değil...
AKP hükümeti, ekonomiden dış ilişkilere kadar pek çok alanda, ilkesiz, çözümsüz ve omurgasız politikalarla, Türkiye'ye kan kaybettiriyor, Türk milletini çökertiyor.
M.Emin Koç'un yazısı...
~|~

 

 

AKP'NİN ÇÖZÜMÜ YOK;
ANCAK DEVLET VE MİLLET ÇÖZÜMSÜZ DEĞİL...

AKP hükümeti, ekonomiden dış ilişkilere kadar pek çok alanda, ilkesiz, çözümsüz ve omurgasız politikalarla, Türkiye'ye kan kaybettiriyor, Türk milletini çökertiyor.
Türkiye'nin tablosunu tarif etmeye hacet yok.
Bunda sadece AKP'nin "çözümsüz" olması etken değil?
Çözümsüzlük ve projesizlik, elbette işbaşına gelen iktidarlar için ciddi bir zafiyettir.
Ancak, çözümsüzlüğün de bir çözümü vardır. Çözümsüz ve tıkanık vaziyetlerde çözüm, millet bireyleri ve partiler arasında çözümü olan varsa, onlardan istifade etmek, kolektif aklı devreye koymaktır? Demokrasinin gereği budur.

Ekonomideki vaziyet ortada; millet bitmiş, vatan satılmış, işletmeler peşkeş çekilmiş? Hükümet, bırakın borçların anaparasını, yıllık faizlerini dahi ödeyemez hale gelmiştir. Maliye'nin, işçi ve memura üç kuruşluk zam verecek takatı kalmamıştır? Bu batıştır, bu çöküştür. Çözümü bulunmayan AKP, daha ne olmasını beklemektedir?!
Akıl var, iz'an var; IMF'den ve küresel tefecilerden alma akıl ile Türkiye'nin geleceği en iyi seviye, bu batış noktasıdır? Küresel tefecilerin kendi küreleri batmaktadır; ABD ekonomisi dibe vurmuştur.

AKP, çözümsüz olabilir. Ancak, ecnebiden alma akıl ile ülkeyi batma noktasına getirdiğini görmezlikten gelemez? Kendi çözümsüzlüğüne bir çözüm bulmak zorundadır.
Türkiye çözümsüz değildir; çözümsüz olan, akıl tutulması yaşayan ve körü körüne ecnebiye teslim olan AKP'nin bizzat kendisidir.
Türkiye çözümsüz değildir, hatta dünya çözümsüz değildir; çünkü Türk ve dünya ekonomilerindeki tıkanıklığı ortadan kaldıracak, gelir dağılımındaki adaleti sağlayacak, sürekli büyümeyi temin edecek proje ve enstrümanlarla donanmış bir Milli Ekonomi Modeli ortaya çıkmıştır. Prof. Dr. Haydar Baş beyin bu modeli, dünya bilim adamları tarafından baş tacı edilmektedir. Prof. Dr. Baş, Sosyal Devlet teziyle de, Milli Ekonomi Modeli'nin Sosyal Devlet uygulamalarını ortaya koyarak, millet ve devletlerin dayanışma ve birlik içinde nasıl yükseleceklerini ortaya koymuştur.
Demek ki, çözüm vardır. Çözümsüzlük, kader değildir.
Hal böyleyken, devlet ve milletimiz, ekonomiden dış politikaya vahim bir tıkanıklık ve çözümsüzlük yaşamaktadır. AKP hükümeti ise, adeta burnundan kıl aldırmamaktadır. O zaman da olan, vatana, millete ve devlete olmaktadır.
O halde bu tıkanıklık, AKP'nin tıkanıklığıdır, bu çözümsüzlük AKP'nin çözümsüzlüğüdür.
Benzer vaziyet, AKP'nin Avrupa Birliği ham hayalinde yaşanmaktadır.

AKP, ab ham hayliyle Türk devleti ve Türk milletini karanlığa doğru sürüklüyor. AB ham hayali uğruna verilen tavizler ve yasal düzenlemelerle, asırlar boyunca Türk milletinin yaşaya geldiği ve mensup olduğu "insanlık ve tevhid medeniyeti" yokluğa sürükleniyor. Bu "tevhid medeniyeti"nin yasal düzenlemelerle yok edilemeyen tarafları ise, ne idüğü belirsiz "medeniyetler arası ittifak" senaryolarıyla ortadan kaldırılıyor. Haçlı ile bizim aramızda hiçbir fark olmadığı geveleniyor.
Haçlı medeniyetinin temel karakterleri bellidir; şirktir, teslistir, işgaldir, sömürüdür.
Bizim medeniyetimizin temel karakterleri de bellidir; imandır, tevhiddir, adalettir, şefkattir, merhamettir, insanlıktır. Bu iki medeniyet arasında, doğu ve batı arasındaki fark kadar fark vardır.
Bu bağlamda şayet Haçlı ile senin aranda fark yok ise, sen sen değilsin, sen Haçlı oldun demektir; böyle bir yaklaşım, kimliksizliktir, tevhid medeniyetinden kopuştur, kendini ve kimlik değerlerini inkardır.

Türk milleti, böyle bir inkâra ve kimliksizliğe mecbur değildir.
AKP hükümeti, projesizliği ve omurgasız politikalarıyla, devlet ve milletimizi böyle bir kimliksizliğe sürüklemeye çalışırken; Haçlı medeniyetinin mensubu AB üyesi devletler, bildiklerini okuyorlar. Kopartacakları tavizleri kopartıyorlar, yakacakları Türkleri yakıyorlar, bağırlarına basacakları terör örgütü elebaşlarını bağırlarına basıyor ve besliyorlar.
Bu tıkanıklık da devlet ve milletimizin tıkanıklığı değildir; akıl tutulması yaşayan AKP'nin çözümsüzlüğü ve tıkanıklığıdır.
Zira bu bağlamda da BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş'ın bu çıkış yolları, bölgesel ve küresel çözümleri ve medeniyet projesi vardır. Dolayısıyla, vatan evladı veya devlet çarkı arasından hiç kimsenin, devlet, millet ve medeniyetimizin ufkunu karartmaya hakkı yoktur.

Mehmet Emin KOÇ / meminkoc@yenimesaj.com.tr

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137