30 Temmuz 2010 Cuma 00:00
Millet isterse her şey değişir

 

Bugün yabancılara peşkeş çekilmiş durumda olan 3 katrilyon doları bulan madenlerimizin kaynak nerede diye soranlara en güzel cevap olduğunu ifade eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "millet isterse her şey değişir" dedi

~|~

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş yaptığı açıklamada ekonomide üretim ile tüketim arasındaki dengenin kurulmasının önemine dikkatleri çekti. Bu dengenin sağlanabilmesi için tüketim kesimini desteklenmesinin bir zaruret olduğunu dile getiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş tüketimin hangi kurallarla desteklenmesi gerektiğini Milli Ekonomi Modeli'nde ayrıntılarıyla ortaya koyduğunu söyledi. Tüketim desteklendiği takdirde vatandaşın alım gücünün artıp şu anda durgunluk içinde olan piyasaların canlanacağını dile getiren Prof. Dr. Baş, "bu sayede esnaf iş yapacak, üretim artacak; devlet de iş hacminin artmasından dolayı vergi gelirlerini arttıracaktır" şeklinde konuştu. Konuşmasında sahip olduğu zengin yeraltı kaynakları itibarıyla Türkiye'de kaynak sorunu olmadığını açıklayan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye'nin sahip olduğu işlenmemiş maden rezervinin 3 katrilyon dolar olduğunu hatırlattı.

Tüketimi desteklemek büyümek için şarttır

Açıklamasında ekonomi politikalarımızın hedefinin üretim ile tüketimin arasındaki dengenin oluşturulması olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Baş, "Bu sebeple tüketim kesiminin desteklenmesi sürekli büyümenin sağlanması için olmazsa olmaz şarttır" dedi. Prof. Dr. Haydar Baş, şunları kaydetti: "Tüketim kesiminin içinde özellikle hedefimiz, belli bir gelir seviyesinin altında kaldığı için ihtiyacı olduğu halde bunu elde edemeyen hane halklarıdır. Bu kitle özellikle ülkemiz için düşünüldüğünde toplumun en az yüzde 90'ını oluşturmaktadır. Eğer ekonomiyi büyütmek istiyorsak tüketim kesimini desteklemek zorundayız, tüketim artmadan pazar problemi çözülmeden ekonomilerin büyümesi hiç mümkün değildir. Bugün çağımızın en büyük problemi hane halklarının büyük bir kısmının tüketebilme kabiliyetini yitirmiş olmasıdır. Tüketicinin güçlendirilmesiyle elde edilecek netice ise, piyasaların tamamının refahını temin edecek şekilde bir bütünlük arz etmektedir."

BTP tüketiciye güç verecek

BTP olarak tüketiciyi güçlendireceklerinin altını çizen Prof. Dr. Haydar Baş, partisinin bu konudaki görüşlerini şu şekilde ortaya koydu: "Şu ana kadar 7 uluslararası kongrede tartışılıp dünyanın önde gelen iktisatçıları tarafından onaylanan Milli Ekonomi Modeli tezimiz, tüketim eksenli bir analizdir. Biz bu model uyarınca ev kadınlarına, '500 TL ev hanımı meslek maaşı' bağlayacağız, çocuklarımız ayda 250 TL çocuk maaşı alacak. Tarım, hayvancılık kesimi desteklenecek, asgari ücret 3000 TL olacak. Dahası girişimcilere proje mukabili faizsiz kredi sağlanacak. Bütün bunlar hayata geçtiğinde, vatandaşın alım gücü artacak ve şu anda durgunluk içinde olan piyasalar canlanacaktır. Esnaf iş yapacak, imalatçı üretecek; devlet de iş hacminin artmasından dolayı vergi gelirlerini arttıracaktır."

Herkesi bolluğa kavuşturacağız

Türkiye'yi her türlü sıkıntıdan kurtaracak tezler ortaya koyduklarını dile getiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "ülkenin tüm sorunlarını çözeceğimizden kimse kuşku duymasın" dedi. Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "Türkiye'yi kurtaracak olan bir tez var. O tez nedir? Milli Ekonomi Modeli ve Milli Devlet, Sosyal Devlet tezleri. Ekonomide en sağlam, en düzgün yol nedir? İnsanın fıtratına uygun, beşeri şartlarına cevap verebilecek hayatı insanımıza ve insanlığa yaşatmak. İşte biz bunu Milli Ekonomi Modeli ile ortaya koyduk. Biz ülkenin gidişatını Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet?Milli Devlet tezlerimizle 24 saat içinde tersine çevirir, herkesi rahata, bolluğa ve huzura kavuştururuz. Bunda kimsenin kuşkusu olmasın."
 
Millet isterse her şey değişir

Bugün yabancıların kullanımına terk edilen 3 katrilyon doları bulan madenlerimizin kaynak nerede diye soranlara en güzel cevap olduğunu ifade eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "millet isterse her şey değişir" dedi. Prof. Dr. Baş şunları söyledi: "Türkiye'nin 3 katrilyon dolarlık kaynağı var. Hammadde işlenip revaç bulduğu zaman en az bire on değer kazanır. Mesela, bir kilo demirin kilosu nedir? İki lira olduğunu varsayalım. Ama bugün bir otomobilde bir kilo demiri şu kadar bin liraya alıyorsun. Hepsinde öyle. Biz buna bire on ilave edersek, 3 katrilyon dolarlık yeraltı kaynağı, en az 30 katrilyon dolarlık yeraltı kaynağı demektir. Soruyorum; 30 katrilyon dolar, Türkiye'yi değil, dünyayı kaç sene bakar? Yeminle konuşuyorum, en az 1000 sene bakar, 2000 sene bakar. Atatürk ne diyor; Allah rahmet eylesin, 'Milletin azmi ve kararlılığı ile bu millet kurtulacaktır.' Biz azmeder ve karar verirsek, vallahi de billahi de tallahi de bu işi yaparız. Kimsenin kuşkusu olmasın."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137