13 Nisan 2005 Çarşamba 00:00
Millet kendine sahip çıkıyor

Son zamanlarda meydana gelen olaylar üzerine bir açıklamada bulunan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, mütareke basını hadiseleri ne kadar saptırırsa saptırsın, milletimizin, hassasiyetini her zaman olduğu gibi bugün de ortaya koyduğunu, bayrağına, sancağına, vatanına, askerine, siviline, devletine sahip çıktığını, sahip çıkmaya da devam edeceğini söyledi

Gerçekleri gizleyemezler
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, son zamanlarda, ayyıldızlı bayrağımız başta olmak üzere millî ve manevî değerlerimize densizlikte bulunanlara karşı tepkisini dile getiren kişi, kurum ve hatta neredeyse toplumumuzun tamamını eleştiren, dahası suçlama cür'etinde bulunanlara sert tepki gösterdi. Baş, mütareke basınının gerçekleri daha fazla gizleyemeyeceğinin altını çizdi.

Oyunlara dikkat çekti
BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, bayrak, vatan, millet sevgisini törpülemeye, ülkenin bağımsızlığı, milletin egemenliğini yok etmeye, sivilasker bütünlüğü, devlet?millet birlikteliğini dinamitlemeye yönelik uygulamalara, eylemlere karşı milletin gösterdiği hassasiyetin tehlike gibi gösterilme çabalarına, oyunlarına dikkat çekti. Baş, milletimizin değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğini söyledi.

 

~|~ Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar BAŞ, bir açıklama yaparak, son zamanlarda, ayyıldızlı bayrağımız başta olmak üzere millî ve manevî değerlerimize densizlikte bulunanlara karşı tepkisini dile getiren kişi, kurum ve hatta neredeyse toplumumuzun tamamını eleştiren, dahası suçlama cür'etinde bulunanlara sert tepki gösterdi. Prof. Dr. Haydar Baş, mütareke basını diye nitelenen marjinal basın mensupları ne yaparsa yapsın, hadiseleri ne kadar saptırırsa saptırsın, milletimizin, değerleri konusundaki hassasiyet ve duyarlılığını her zaman olduğu gibi bugün de ortaya koyduğunu, bayrağına, sancağına, vatanına, askerine, siviline, devletine sahip çıktığını, sahip çıkmaya da devam edeceğini söyledi.
Bayrağa, vatana sahip çıkmak kabahat mi oldu?
Bayrak, vatan, millet sevgisini törpülemeye, ülkenin bağımsızlığı, milletin egemenliğini yok etmeye, sivil?asker bütünlüğü, devlet?millet birlikteliğini dinamitlemeye yönelik uygulamalara, eylemlere karşı milletin gösterdiği hassasiyetin tehlike gibi gösterilme çabalarına, oyunlarına dikkat çeken BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle konuştu: "Öteden beri ifade etmeye çalıştığımız bir husus var: Global güçler bir ülkeye girdikleri veya işgal ettikleri zaman isterler ki 'o ülkenin vatandaşları kesinlikle bize karşı çıkmasın, istek ve arzularımıza ram olsunlar, boyun eğsinler.' Hatta bu sebepten olacak ki ABD, Irak'a girmek üzere iken kendi vatandaşlarına Irak'lı vatandaşların onları gül ile karşılayacağını propaganda etmiş idi. Ama sonunda görüldü ki Irak halkı işgal güçlerini taşla, sopayla, silahla, bombayla karşıladı. Hâlâ bu devam ediyor ve edecek de. O gün, ülkesini müdafaa eden, vatanını koruyan veya sahip çıkan, insanına, namusuna, dinine, imanına, vicdanına kısaca bütün değerlerine sahip çıkan insanlara günümüz basını, mütareke basını diye isim verdiğimiz nasipsiz bir takım kuruluşlar, o insanların en tabi hakkını hayata geçirme girişimleri üzerine, olmadık ünvanlar verdiler. 'Niye vatanını koruyorsun? Neden namusunu müdafaa ediyorsun? Neden dinini muhafaza ediyorsun?' mânâsına gelecek yorumlar yaptılar. Enteresandır, dün orada olanlar, şimdi burada oluyor. Irak'ta olanlar şayet ülkemizde olursa hiç şaşmayın. Bu mütareke basını ve onların eli kalem tutanları, dikkat edilirse, şu anda ülkemizde hangi konuyu gündem ediyorlar? Gündem ettikleri konu, milliyetçilik ve ulusalcılığın sanki bir terörizm hareketi olarak tanıtılma kulvarına girdiğidir. Peki bu milliyetçilik ve ulusalcılık akımı ne diyor? 'Ey millet! Canımıza, malımıza, namusumuza, dinimize, vatanımıza, askerimize, bayrağımıza, coğrafyamıza herşeyimize sahip çıkalım' diyor. Onların, ulusalcı ve milliyetçi diye vasfettiği, anlatmaya çalıştığı insanların dediği ne? 'Devlete, millete, vatana, namusa, dine sahip çıkalım. Eğer sahip çıkmazsak yaptığımız, verdiğimiz bunca savaşlar boşa gidecek. Bir millet heder olacak.' Bunu diyor. Bazı beyefendiler de, 'niçin böyle diyorsunuz? Neden vatana sahip çıkıyorsunuz? Neden millete sahip çıkıyorsunuz? Neden can, mal, namus, din emniyeti diyorsunuz?' şeklinde maalesef hakikaten nasipsiz yorumlar yapıyorlar, yargıda bulunuyorlar."
"İt ürür kervan yürür"
Bu tür yorum ve yargılara rağmen milletimizin hassasiyetini ve duyarlılığını her zaman olduğu gibi bugün de ortaya koyduğuna işaret eden Prof. Dr. Haydar Baş, "Milletimiz bayrağına sahip çıkıyor. Sancağına sahip çıkıyor. Vatanına sahip çıkıyor. Askerine sahip çıkıyor. Siviline sahip çıkıyor. Devletine sahip çıkıyor ve çıkacaktır da. İt ürür kervan yürür" dedi. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, millet olarak çok ayık olmamız gereken belki de en önemli zaman sürecinden geçtiğimize dikkat çekerek sözlerini bitirdi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100