21 Kasım 2001 Çarşamba 00:00
Millete rağmen
Usta kalem Recep Bahar geçen gün köşesinde "65 milyon 200 kişinin kölesi mi?" şeklinde sorarak Cennet vatan ülkemizin yıllardan beri IMF eşliğinde rantiyeci ve faizcilerle nasıl ve ne şekilde sömürüldüğünü müdellel bir şekilde ortaya koydular.

Bugün acaba Türkiye'den başka bir ülke gösterebilir misiniz ki, o ülkede o ülkenin asıl sahiplerine bir grup azınlık tahakküm etsin. Öyle bir tahakküm ki hile, entrika ve ikiyüzlülüğün bini bir para... Korkunç ve kahpe bir soygun...

İnanın insanın hafsalası almıyor sayın okuyucu. Yeraltı yerüstü kaynakları ve jeopolitik konuyla dünyanın en zengin ülkesi Türkiye'mizin bugünkü acıklı haline bakınız. 2. Dünya Savaşı'nda yerle bir olan Almanya ve Japonya'nın gelişmişliği gözönünde iken 2. Dünya Savaşı'na dahi girmeyen Türkiye neden bu haldedir?

İşte asıl soru ve cevap budur. Bu ülkeye maalesef ve mateessüf bu mandacı, faizci ve rantiyeci azınlıklar tahakküm etmiş ve etmekteler. Boynu büküklüğümüz, öz be öz ülkemizde müstemleke durumuna düşmemiz bu~|~ yüzdendir.

Bu ülkede mandacı, tahakkümcü azınlık meselesi halledilmedikçe yani para belli ellerde dolaşan bir tahakküm ve sömürü aracı olmaktan çıkarılmadıktan sonra hiçbir meselenin halli söz konusu değildir. Çünkü bütün problemlerin anası bu sömürgeci zihniyetler. Bu meseleyi halletmeden diğer konulara çözüm aramak; bataklığı kurutmadan sivrisinek öldürmeğe benzer... Herkes elbirlik sivrisinek avına çıksa da sivrisinek işgalinden, istilasından kurtulmak mümkün değildir.

Hükümet IMF talimatnameli açıkladığı her ekonomik pakette, ülkede oluşturulan suni krizin faturasını her zaman olduğu gibi yine millete kesmekte maalesef rantiyeci kesim olarak bilinen finans sektörüne dokunmamaktadır. Hükümet bir koyundan 10 post çıkarma derdindedir. Asıl post yapılacak büyük başlara dokunmak şöyle dursun kazançları dahi vergiden muaf tutulmaktadır.

Bu sömürgeci ve azınlık güruhun yıllardan beri pompaladığı ve halkın büyük çoğunluğunda makes bulan bir görüş ve düşünce de şudur: "Bu ülkede ABD'ye rağmen siyaset yapılmaz". Yani mandacılık ve sömürge... Ve bundandır ki bugüne dek bütün siyaset esnafı, icazeti haklı olan bu yüce milletten değil de, ABD'den almıştır.

Ve bu sömürgeci, mandacı mantığı yırtıp çöp tenekesine atan bu aziz milletin asil, soylu, gururlu ve onurlu heybesi çözüm dolu yiğit evlatları, II. Kuvay?ı Milliye'nin sesi Bağımsız Türkiye Partisi Allah'a şükürler olsun ki meydanlardadır. Şöyle haykırmaktadır BTP, yani millet: "Millete rağmen, milletin inanç ve iradesine rağmen bu ülkede siyaset yapılamaz!"

Gün vatana ve millete onur, gurur ve şahsiyetimize, paramıza, bayrağımıza, ordumuza, polisimize, işçimize, memurumuza, esnafımıza, evimize, aşımıza, ekmeğimize topyekün millete; bizi biz yapan değerlere sahip çıkma günüdür.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.