06 Nisan 2004 Salı 00:00
Milletin geleceği BTP'de

Israrla gizlenmesine rağmen milletimizin geleceğinin BTP'de olduğunu söyleyen Genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş, "Çünkü biz, ülkemizi mandacılıktan ve esaretten kurtarmak için, bağımsız bir Türkiye için yola çıktık" dedi

Bağımsız Türkiye Partisi(BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, yaptığı açıklama ile 28 Mart yerel seçimi ile Kıbrıs'ın geldiği son nokta hakkındaki değerlendirmelerine devam etti.
BTP ısrarlı gizlendi
Seçimlerin, tamamen iktidarın yanında yer alan bir medya illüzyonu ortamında gerçekleştiği için neticede hakkaniyetten uzak bir tablonun ortaya çıktığını söyleyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Özellikle BTP ısrarla gizlenmeye çalışılmıştır. Buna rağmen iktidar oy kaybetmiştir.

Millet iktidara son avansını vermiştir. Ana muhalefet meclis içinde görevini yapmamış, oy kaybıyla da bunun faturasını ödemiştir" dedi.
Muhalefetin tek a~|~dresi
Bundan böyle muhalefetin Meclis'in dışına kaymış görülmekte olduğunu, Meclisin dışında bu muhalefeti yürütecek olan tek partinin de BTP olduğunu söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, gerekçelerini şöyle anlattı:"Çünkü; bütün partiler, 'AB ve IMF olmadan aş, iş bulamayız' derken, BTP 'kendi kaynaklarımız ile aş ve iş' diyor. Bütün partiler, 'IMF'den aldığımız borçların faizlerini ödeyebilmek için vergi salınmalı' derken; BTP, 'borçlanmaya son vererek vergisiz bir Türkiye' diyor. Tüm partiler, 'devleti ve orduyu küçültelim' derken, BTP, 'Büyük millet, büyük devlet, güçlü ordu' diyor. Tüm partiler, milleti, devlet, ordu, aile ile karşı karşıya getirirken, BTP, millet?devlet, millet? ordu, millet? aile beraberliği ile tek bilek tek yürek yapıyor. Bütün partiler, Rus matruşka bebekleri gibi birbirinin aynı ve çözümsüz, projesiz iken, BTP, benzersiz ve tek çözüm ve proje partisi özelliği taşıyor. Bütün partiler, tarıma, IMF politikaları sebebiyle 'hayır' derken, BTP, tarıma tam destek veriyor. AB koyduğu kotalarla ihracatın önünü kesti. IMF tahdit kanunları ile üretimi engelledi. BTP, 'tahdit ve kotaya hayır' diyor. Bazı partiler, dini ve dindarı sömürüp insanımızı refüze ederken, bazı partiler de dini ve dindarı sömürenleri göstererek 'dini ve dindarı ezmek hakkımızdır' politikası ile milleti haklarından mahrum etmektedir. BTP ise 'dine ve dindara ancak hizmet edilir' diyor."

BTP'nin dâvâsı milletin dâvâsıdır

Seçimdeki imkânsızlıklara rağmen BTP'nin girdiği seçim bölgelerinin tamamında oylarını en az % 100 katladığını, 100 seçim bölgesinin üzerindeki yerde ikinci, üçüncü, dördüncü parti konumuna yükseldiğini, buralarda %200, %300, %400, %500, %600, %1000 gibi fevkalade yükselme başarıları gösterdiğini, kuruluş şartlarını henüz daha tamamlamadan üst üste gelen bu iki seçimle yok edilmek istenen BTP'nin oylarını en az %100 arttırarak seçimin şartlarına göre tek galibi olduğunu belirten BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, bunun sebebini şöyle ortaya koydu: " Çünkü dâvâmız haklı ve büyüktür. Milletin dâvâsıdır. İşçisinden memuruna, köylüsünden çiftçisine toplumun tüm kesimlerine gerekli hak ve hukuku vermenin; tarımdan ormancılığa , denizciliğe sanayiden ticarete her sahada yalnızca milli politikalar ve öz kaynaklarımız ile yeni bir düzeni şekillendirip , bunları öz kaynaklarımız ile besleyecek olan milli ekonomi modelinin esas kabul edildiği milletin haklı dâvâsıdır."

Milletin geleceğinin BTP'de olduğunu söyleyen BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, "Onun için eksik teşkilatlarımızı derhal tekâmül ettirip, milletimizle beraber çalışacağız. Çünkü bizler, ülkemizi mandacılıktan ve esaretten kurtarmak için, bağımsız bir Türkiye için yola çıktık" dedi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.