14 Temmuz 2009 Salı 00:00
Milli Ekonomi Modeli kurtuşumuza
Dünyada diğer iktisadi görüşlerin devrinin bittiğini, Milli Ekonomi Modeli devrinin başladığını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Milli Ekonomi Modeli bir milli devletin olmazsa olmazıdır" dedi
BTP'nin programını oluşturan Milli Ekonomi Modeli'nin dünya çapında bilimsel bir model olduğunun artık ispat edildiğine değinen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "Milli Ekonomi Modeli uygulandığı zaman Türk milleti gerçek sosyal adalete, adaletli gelir dağılımına, tam istihdama ve sürekli büyümeye kavuşabilecektir. Her Türk vatandaşı bu dönemde 'elveda fakirlik, uğurlar olsun yoksulluk, hoş geldin zenginlik' diyecektir" diye konuştu. ~|~ Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş yaptığı basın açıklamasında, "Milli Ekonomi Modeli bir 'milli devletin olmazsa olmazı'dır. Ve küreselleşmenin tek panzehiridir" dedi. Ortaya koyduğu Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet ? Milli Devlet tezlerinin Türkiye'nin kurtuluşuna kaynak olacağını söyleyen BTP Genel Başkanı şöyle konuştu: "Yıllarca 'bize ait olmayan kültürlerin mahsulü' olan ekonomi politikalarının uygulanması, bizi içinde bulunduğumuz noktaya taşımıştır.
Kalkınamayan, kalkınmak için çırpındıkça global bataklıkta dibe vuran topluluklar böyle ortaya çıktı. Ulusal Sosyal Devlet projesini ortaya atan, zayıf devleti değil, her işte halkı ile eşit şartlarda el ele güçlü bir devleti, yani "baba devlet"i tanıtan ve takdim eden bu tez Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet ? Milli Devlet tezleri kurtuluşumuza kaynak olacaktır. Ortaya koyduğumuz Milli Ekonomi Modeli ekonomide bir alternatif model değildir. Dünyada diğer iktisadi görüşlerin devri bitmiş, Milli Ekonomi Modeli'nin devri başlamıştır. Milli Ekonomi Modeli Türk'ün tarihine sahip çıkmasıdır. Aziz milletimize ve bütün insanlığa hayırlı olsun."
Antitez değil, orjinal bir tez   
Milli Ekonomi Modeli'nin tamamen özgün kurallar içerdiğine dikkatleri çeken Prof. Dr. Haydar Baş, dünyanın gündemine sunduğu modelinin diğer denenmiş iktisat sistemleri karşısında bir anti tez değil, ekonomiye yepyeni bir bakış açısı olduğunu belirterek, "Bu yönüyle tezimiz sadece ülkemizi değil, dünya halklarını da refaha ve gerçek mutluluğa kavuşturacak yegâne çözümdür" diye konuştu.
Alma akılla milletin yüzü gülmez
"Türkiye'nin gelip dayandığı vaziyet gösteriyor ki, artık taşıma su ile değirmen dönmez. Ecnebiden alınan akıl ile Türk milletinin yüzü gülmez" diye konuşan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Kendi çözümü olmayanlar öyle veya böyle yabancıların akıl ve talimatlarıyla icraat yapmak zorundadırlar" dedi. BTP Genel Başkanı şunları söyledi: "Bu ecnebi aklı ile bu güne kadar siyaset yapanlar ve hükümet olanlar yüzünden vatan toprakları satıldı, devlet ve milletin en kârlı işletmeleri yabancılara peşkeş çekildi, köylümüz?çiftçimiz, işçimiz?memurumuz, emeklimiz, esnafımız sanayicimiz, hülasa yüce milletimiz meteliksiz bırakıldı. Terör aldı başını gitti. Bu süreçte AB, ABD ve IMF şefleri sevindi, ama Türk milletinin yüzü gülmedi. Çözümü olmayan veya geçmişte denenmiş partilerin hangisi işbaşına gelirse gelsin, 'en iyi halimiz" olsa olsa bugünkü kadar olur."
Yoksulluğa elveda zenginliğe merhaba
Bağımsız Türkiye Partisi'nin programını oluşturan Milli Ekonomi Modeli'nin dünya çapında bilimsel bir model olduğunun artık ispat edildiğine değinen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "BTP'nin Milli Ekonomi Modeli'ni ve Sosyal Devlet?Milli Devlet projelerini, dünyanın en seçkin bilim adamları baş tacı ettiler; ABD, Rusya, Venezuella, Brezilya ve İspanya gibi ülkeler icraata koydular. Türk milleti neden bundan mahrum kalsın!?  Milli Ekonomi Modeli uygulandığı zaman Türk milleti gerçek sosyal adalete, adaletli gelir dağılımına, tam istihdama ve sürekli büyümeye kavuşabilecektir. Milli Ekonomi Modeli'ni iktidara taşındığında her Türk vatandaşı 'elveda fakirlik, uğurlar olsun yoksulluk; merhaba zenginlik, hoş geldin zenginlik' diyecektir."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137