30 Ekim 2002 Çarşamba 00:00
Muazzam projelere muazzam kaynaklar
İŞTE PROJELER

Tarım ve Hayvancılık

* Tarım kesiminde IMF'nin tahdit yasalarına son vereceğiz. Herkes istediğini ekecek, istediğini biçecektir. Borç faizleri silinecektir. Hayvancılıkla uğraşan kardeşlerimize faizsiz teşvik ve üretim kredisi verilecektir. Yetiştirilen ürünlerin tamamına dünya piyasasında pazar bulunacaktır. Vekiller dünyayı ellerinde çanta dolaşacak, pazar bulacaktır. 3 Kasım'da seçeceğiniz insanlar sizin için gecesini gündüzüne katarak çalışacaklar.

Hazine arazileri topraksız vatandaşlara verilecek

Ağanın elindeki toprağı değil Hazine arazilerini dağıtmak kaydıyla toprağı olmayan vatandaşlarımızı toprak sahibi yapacağız.

Üreten herkese faizsiz kredi

Şoför kardeşlerimiz eski vasıtalarını çöplüğe atacak. Devlet baba size uzun vadeli faizsiz kredi verecek ve vasıtalarınızı yenileyeceksiniz. Sanayicilere faizsiz uzun vadeli kredi verilecektir. KOBİ'lere ve esnafa uzun vadeli faizsiz kredi verilecektir. Vergisiz bir Türkiye kurulacak. 100 milyarın altında geliri ola~|~n vatandaşlarımızdan vergi alınmayacaktır. İşadamlarının ve sanayicilerin vergi, SSK ve Bağ Kur borç faizleri affedilecektir. İşçi, memur ve emeklinin maaşından kesintilere son verilecek.

Maaşlardan vergi

kesintilerine son

Maaşları iki katına çıkacak. Üç aydan üç aya maaş alan emekliler artık her ay maaşlarını alacaklar. Memur ve işçi olamadığı için emekli olamayan yaşlı ağabeylerimiz emekli edilecek.

Türkiye'ye ilk kez çocuk parası uygulamasını

BTP getiriyor

Her doğan çocuk için ailesine çocuk parası verilecektir. 4 çocuğu olan eve bir maaş daha girecektir. Böylece çocuk cennet nimeti ve de bereketi olacaktır. Ayrıca her aileye doğumu teşvik için bir maaş doğum ikramiyesi verilecektir.

Ev hanımları için

süper projeler

Ev hanımları bir tek kuruş ödemeden emekli edilecekler. Kimsesiz yaşlıların dilenmesi zilletine son verilecek, maaş bağlanacaktır.

Kira öder gibi ev sahibi

olacaksınız

Evi olmayanlar, 15?20 yıl vadede kira öder gibi ödemek suretiyle ev sahibi yapılacak. Depremzedeler için bu süre 40 yıl olacaktır. Muhtarların maaşları üçe katlanacak. İki dönem muhtarlık yapanlar emeklilik hakkı elde edecekler.

İmtihansız üniversite

fırsatını BTP sunacak

Okumak isteyen gençler üniversiteye imtihansız olarak alınacak. Dersane kadroları da liselerde, yüksek okullarda, üniversitelerde eğitim ve öğretim görevlisi olarak değerlendirilecek.

Bekarlara süper müjde!

Parasızlıktan düğün yapamayan gençlere uzun vadeli faizsiz evlilik kredisi verilecek.

Üniversitelerden

atılanlara af geliyor

Çeşitli sebeplerle okullarından atılan öğrenciler affedilerek okuma hakkı elde edecekler. Öğrencilerin verdiği harçlar kaldırılacak, eğitim?öğretim bedava olacak.

Ve diğer projeler

* Kimsesiz muhtaç ocukları da parasız olarak yatılı eğitime tali tutulacak.

* Okul kitapları bedava olarak öğrencilere verilecektir.

* BTP iktidarı döneminde otoyol ve köprü geçişleri bedava olacaktır.

* Şehit aileleri ve çocuklarının her türlü barınma eğitim sağlık ve sosyal hizmetleri devletimizin tam garantisi altında olacaktır. * Özürlüler de tam bir devlet garantisi altına alınacaktır.

* Anadolu basını devlet desteği ile layık olduğu yere getirilecek. * Herkesin özel aile hekim olacak. Her vatandaş sağlık imkanlarından azami derecede istifade edecek.

* Yeşil kart uygulamasına son verilecek. Hastane kapılarında kuyruktan vatandaşı kurtaracağız.

* Hapishanedekiler de eğitilerek sanat sahibi yapılacak, çalıştırIlacaklar, çocuklarının nafakasına katkıda bulunacaklar.

İŞTE KAYNAKLAR

BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, sosyal devlet projesi olarak nitelediği bu projelerin hayata geçirilmesi için gerekli kaynakların nasıl bulunacağı sorusuna ise kaynaklarını açıklayarak cevap verdi. Prof. Dr. Haydar Baş, kaynaklardan bazılarını şöyle sıraladı:

* Milletimiz tasarrufu seven büyük bir millettir. Yapılan araştırmalara göre 60 milyar dolar altınımız mevcuttur. Devlet baba sizin altınınıza müşteri oluyor. % 30 kâr vererek alıyor. Böylece tam 56 milyar dolarlık kaynak elde ediyoruz. Bankalarda, sağda solda saklanan, tam 150 milyar dolarlık döviz var. Devlet baba sabit kur politikasına geçerek, % 30 kâr verecek, vatandaşından döviz alacaktır. Bu 56 ile 150'yi topladığınız zaman bugün kadar dilenerek elde ettiğiniz borçlarınızı veriyorsunuz. Bununla da yılda 55 katrilyonluk faiz borcundan kurtuluyorsunuz.

Gurbetçiler yurda çekilecek

Üçüncü kaynak; gurbetçilerimizi emekli ederek sağlanacak. Onları bu memlekete getirmek için kapı açıyoruz. 40 yaşından yukarı olan kardeşimiz Merkez Bankasında 50 bin dolar bozdurduğu zaman % 10 kâr alacak. Artı 500 milyon emeklilik maaşı ile de Türkiye'ye girecek. Türk parası ile Türkiye'ye girdiği zaman da göreceksiniz iş yeri açacak, istihdam oluşturacak. 50, 60 yaş üzerine uygulayacağımız projelerle Avrupa'da çalışan kardeşlerimizi Türkiye'ye getireceğim. Onlardan elde edeceğimiz tam 50 milyar dolar ile Türkiye'yi kâinatın doruk noktasına çıkartacak ilk adımı atacağız. Yurt dışına çıkmış sermayelerimiz var. Onları tekrar yurt içine getirebilmek için rekabet imkanları tanıyacağız. Kredi vereceğiz. Bozdurdukları döviz mukabili kendilerine kredi açacağız. Bununla beklediğimiz girdi tam 50 milyar dolardır.

Madenler işletilecek

İşlenmediği haliyle bir trilyon dolarlık, işlendiği zaman ise 20 trilyon dolarlık altın, bor, toryum gibi maden rezervlerimiz var. Bu madenler için Avrupa'nın, Amerika'nın gözü Türkiye'de. Bu madenleri elimizden almak istiyorlar. Bugüne kadar özelleştirme yaptılar. Bu özelleştirmede kime fayda oldu? Cebi dolu olanlara,yabancı sermaye sahibi olanlara olmadı mı? Şimdi kapıları ardına kadar acıyoruz. Halk ve devlet şirket kuruyor. Sizleri bu madenlere ortak edeceğiz, işleteceğiz, kazanacağız. İşçilikten kurtulacağız. Patron olacağız. Altın, bor, toryum işletmesinde patron olmaya var mısın? Dünyada Güney Afrika'dan başka bizim kadar altını olan ülke yok. Şimdi seni ben onun sahibi yapacağım. Şirket kuracağım. Devlet baba ile bu şirkete ortak olacaksın. Hayatının geçimini garantiye alacaksın. Fakirliğe son vereceksin.

ABD ve Avrupa'nın savaşla elde etmek istediği hazine

Yine mermer işletme anonim şirketi kurulacak. Bunun tam 5 trilyon dolarlık rezervi elimizde mevcut. Bu rezervin kapılarını ilk defa BTP sizlere açacaktır. Amerika'nın, Avrupa'nın savaşla elde etmek istediği hazinelere sahip sen olacaksın. İşte gerçek özelleştirme budur, var mısınız?

Enerji üretim anonim şirketi kurulacak.şu anda 130 milyar kilowatsaat olan üretimimiz 300 milyar kilowatsaate çıkartılacak. Böylece 30 milyar dolar gelir de buradan sağlanacak.

Petrolün patronu olmak istiyor musunuz? Patronlar sadece Orta Asya'da ve Hicaz bölgesinde olmayacak. Türkiye'de de olacak. Türkiye'nin 3 milyar varil petrolü var. Sizleri şirket kurarak bu petrol hazinelerine ortak edeceğim. Hayvancılık, turizm, balıkçılık, tarımla toplam 550 milyar dolarlık bir girdimiz olacak. Az evvel saydığım projelerimizin tutarı 35 milyar dolardır. Yani dediklerimizi % 100 yaptığımız takdirde 35 milyar dolar gerekiyor. Halbuki ben size 650 milyar dolarlık kaynakla geldim. Bunları biz vallahi de billahi yaparız. Hiç kimsenin bundan kuşkusu olmasın."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137