30 Ekim 2014 Perşembe 00:05
Müslümanlar Ehl-i Beyt’ten mahrum bırakıldı

YENİ MESAJ / YALOVA

Yeni Mesaj gazetesi tarafından organize edilen “İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Birliğin Merkezi Ehl-i Beyt” konulu panel yapıldı. Panele çok sayıda sivil toplum örgütü başkanlarıyla kalabalık bir halk topluluğu katıldı. Panelin açılış konuşmasında konuşan Yalova BTP İl Başkanı Yüksel Durak, “Bugün İslam dünyasında akmakta olan kanın asıl sebebi Müslümanların Ehl-i Beyt gerçeğinden mahrum olmalarıdır. Ehl-i Beyt’in birleştirici ruhunu kaybeden kesimler kurtuluşu batı dünyasında ve yanlış adreslerde aramaya başlamıştır. Bu yanlış anlayışın sonucu olarak terör örgütleri başımıza bela olmuştur. Çünkü kurtuluş diye yöneldiğimiz kapılar terörle işbirliği halinde çalışmaktadır. Halkımızı bilinçlendirmemiz açısından bu paneller büyük önem arz etmektedir” dedi.

AKP en büyük katliamı din üzerinde yaptı

Paneldeki konuşmacılardan BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, AKP iktidarının, 12 yıllık sürecinde en büyük katliamı din üzerinde yaptığını belirterek şöyle konuştu: “AKP iktidarı okullarda çocuklarımıza ücretsiz dağıttığı din kültürü kitaplarında Kelime-i Tevhitten Muhammed Resûlullah bölümünü çıkarmış. Muhammed Mustafa’sız bir İslam tanıtmış, haham ve papazları okullarımıza din öğretmeni olarak tayin etmiştir. AKP döneminde sayısız Kur’an kursları kapatılmış, çok sayıda cami yıktırılmış, 60 bin adet kilise evi açılmıştır, domuz eti kasaplarda satışa sunulmuştur, zina suç olmaktan çıkarılmış ve Dinlerarası Diyalog faaliyetleri devlet politikası haline getirilmiştir. Bunun gibi sayılamayacak din üzerinde katliamlar yapılmıştır. Ne yazık ki halkımız bu icraatları dindarlık adı altında desteklemeye devam etmiştir.”

Osmanlı gibi bir devlet darmadağın edilmiştir

Konuşmacılardan Yeni Mesaj gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ilahiyatçı-yazar Mehmet Emin Koç ise İslam’ın içine sokulan fitne akımlarını anlattı. Mehmet Emin Koç konuşmasını şöyle sürdürdü: “Uydurma silsilelerle Hindistan coğrafyasında oluşturulan tarikatlar İslam dünyasının başına bela olmuş. Bu cümleden hareketle Nakşibendîliğin kendisine bina edildiği Bahattin Nakşibend, Kazan Hanı Halil'in 12 yıl boyunca cellâtlığını yapmıştır. Bu sırada çok sayıda masum Ehl-i Beyt seveninin boynu vurularak katledilmiştir. Bugün Ehl-i Beyt mensuplarının ve Müslümanların katline fetva verenlerin kendini Nakşî olarak tanıtması tesadüf değildir. Bu konuda Nakşibendîlik adlı eseri kaleme aldıklarını ve vatandaşların bu konuyu geniş bir şekilde öğrenebileceklerine dikkat çekti. Hz Ali'ye ulaşmayan silsilesi kesik olan hiçbir yolun hak olmayacağını belirterek, uydurma yollar ve İngiliz taraftarı din adamlarıyla Osmanlı gibi bir devlet darmadağın edilmiştir. Ehl-i Beyt’in Anadolu ayağı olan Bektaşilik mensupları ya katledilmiş ya da sürgüne gönderilmiştir. Kendisini Nakşî tanıtanlar ya iktidarda olmuşlar ya iktidarın yağcıları konumunda olmuşlardır. İngiliz uydurması bu yollar Müslümanlar arasında samimiyeti kaldırmış menfaati ve çıkarcılığı ön plana koymuştur. Dolayısıyla bugünkü fitnelerin temel taşlarından birisi olmuştur.”

Gerçek İslam Ehl-i Beyt’ten öğrenilir

Diğer bir konuşmacı Yeni Mesaj gazetesi yazarlarından ilahiyatçı Hasan Aydın, Ehl-i Beyt’siz kurtuluş olunmayacağını ayet ve hadislerle anlatarak Peygamber efendimizin “Ehl-i Beyt’im Nuh’un gemisi gibidir, bu gemiye binen kurtulur binmeyen helak olur” hadisine vurgu yaparak, Cenab-ı Hakk’ın Kur'an’ında Ehl-i Beyt’i tertemiz kıldığını ifade ederek, gerçek İslam’ın ancak Ehl-i Beyt olan Peygamber ailesinden öğrenilebileceğini beyan etti.

Son konuşmacı, hukukçu Av. Tevrat Duran da, ülkemizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk'ün Ehl-i Beyt torunu olduğunu belirterek, kuruluş senedinde bütün halklara eşit özgürlük tanındığını ifade etti. Duran, “Ehl-i Beyt’i inciten uygulamalar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temel taşlarını yerinden oynatmış ve ülkeyi bölünme sürecine sokmuştur” şeklinde konuştu. Paneli izleyen Yalovalılar panel sonunda memnuniyetlerini ifade ederek salondan ayrıldılar.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137