30 Haziran 2004 Çarşamba 00:00
NATO'nun hedefi coğrafyamız

BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, İstanbul'daki zirve ile birlikte NATO'nun yeni hedefinin İslam ve Türk dünyasının istilası olduğunun iyice belirginleştiğini söyleyerek bu hedefin terör maskesi kullanılarak icra edileceğine dikkat çekti

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, İstanbul'daki NATO Zirvesi ve zirvenin bir numaralı gündem maddesi olan Büyük Ortadoğu Projesi ile ilgili olarak kritik değerlendirmelerde bulundu.

11 Eylül bir senaryo idi

Meltem TV'de yayınlanan Haftanın Sohbeti programında İstanbul'da yapılan NATO Zirvesini masaya yatıran BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, hem NATO hem de bu zirvenin en önemli amacı olan Büyük Ortadoğu Projesi ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Açıklamalarına 11 Eylül saldırıları ile ilgili soru işaretlerini hatırlatarak başlayan BTP Lideri, El Kaide ve Usame bin Ladin kullanılarak yapılan icraatlara dikkat çekti: "El Ka~|~ide haberleşmeyi durduracak, istihbaratı atlatacak, artı bütün düzeni alt üst ederek uçak kaçıracak ve de gelecek ikiz kuleleri yok edecek. Kuşlar bile buna güler. Büyük bir yalan tiyatrosu oynanıyor."

ABD Başkanlığı için Bush'a rakip olan Al Gore'un "Böyle bir terör yoktur. Herkesi kandırdın" diyerek dava açtığını söyleyen BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, ABD Başkanı Bush'un 11 Eylül'den hemen sonra söylediği sözleri hatırlattı: "Sayın Bush, bu münasebetle Haçlı Seferlerini ilan etti. İşte bu Haçlı Seferlerinin başladığı Ortadoğu'yu ilgilendiren hareketin adı Büyük Ortadoğu Projesi, Büyük Ortadoğu İstilasıdır. 11 Eylül'den sonra atılan ikinci adım da Irak'ın işgalidir. Senelerce Saddam, ABD'nin adamı olarak kullanıldı. En sonunda çiğnedi. Posasını çöp tenekesine attı. O bahaneyle de Irak işgal edildi."

Büyük Ortadoğu Projesi'nin hedefi

Prof. Dr. Haydar Baş, madde madde Büyük Ortadoğu Projesinin amacını ve hedefini şöyle açıkladı:

" Büyük Ortadoğu Projesinde hedef, terörle mücadele adı altında İslam dünyasını işgal etmektir. Ortadoğu bölgesinde İsrail'in güvenliğini teminat altına alıp Büyük İsrail Devletini hayata geçirmektir. Bölge ülkelerinin ?içinde Türkiye'de vardır? askeri gücünü zayıflatmak, hatta yok etmektir. Bütün bu İslam dünyasının ekonomik yapısını ele alıp Amerika'nın güdümüne terk etmektir. 'Demokrasiyi bu dünyada hakim kılacağız' iddiasıyla İslam dünyasını tamamen Batıya angaje etmektir."

İslam dünyası Hıristiyanlaştırılıyor

BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında oynanmak istenen çok önemli bir başka oyunun da İslam ülkelerine yönelik Hıristiyanlaştırma faaliyetleri olduğunu belertti. Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında gündeme gelen Hıristiyanlaştırma faaliyetleri ile İslam dünyasında Müslümanların kültürel yapısının yozlaştırılmak istendiğini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "İslam dünyasının inancını Hıristiyanlaştırmak istiyorlar. Bunu da kültürel değişim adı altında yapıyorlar. Maalesef Türkiye de resmi kurum ve kuruluşlarıyla bu kültürel istilanın merkezi durumuna gelmiştir. Büyük Ortadoğu Projesi bir manada ahir zamanda çıkacak fitnenin farklı versiyonunun ifadesi olarak da anlaşılabilir" dedi.

Türkiye ne yapmalı?

BTP Lideri, bu kiritik dönemde Türkiye'nin takınması gereken tavrı ise şöyle dile getirdi: "Türk siyasetinin böyle bir eylemin ve işlemin (Büyük Ortadoğu Projesi vs) içerisine girmemesini şahsen temenni ediyorum. Yıllarca inancı için mücadele verdiğini zannettiğimiz arkadaşlarımız şayet bu saflarda yer alırlarsa bu açık ve net olarak Haçlı safında, İslam'la, Müslümanla, İslam dünyasıyla savaş manasına gelir."

Terör Batı kaynaklı

BTP Lideri NATO'nun yeni hedefi hakkında da bilgi vererek komünizm tehdidine karşı kurulan NATO'nun, komünizmin yıkılmasından sonra yeni hedefi "terörizm" adı altında İslam olduğunu söyledi. 1989'da komünizmin inkırazından sonra NATO'nun bir işlevi kalmadığını, fakat o tarihte Amerikalı bir bakanın tehdit olarak İslam coğrafyasını gösterdiğini ifade eden BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, 4 ay önce, Şubat ayında Almanya'nın Münih kentinde yapılan bir toplantıda Alman Dışişleri Bakanı Yoshca Fisher'in, "Batıyı tehdit eden İslami teröre karşı Akdeniz Birliği kurulmasını öneriyorum" açıklamasına vurgu yaparak "O zaman NATO'nun yeni hedefi anarşi ve terör adı altında İslam dünyası olarak belirleniyor. NATO şemsiyesi altında İslam dünyası istila edilecek" dedi. NATO'nun bu terör maskeli icraatlarının iyi anlaşılması gerektiğini, IRA, ETA, Kızıl Tugaylar ve Korsika gibi örgütleri örnek göstererek terörün Batı kaynaklı olduğunu söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye'de 35 bin cana sebep olan terör örgütü PKK'ye verilen Batı desteğini hatırlatarak Batının çifte standardına dikkat çekti ve "Türk dünyasının başına musibet olan her türlü terör olayı, Batı dünyası tarafından, İstiklal mücadelesi yapan örgütler, kurumlar olarak beyan ediliyor" şeklinde konuştu.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.