18 Ekim 2010 Pazartesi 00:00
NATO'nun hedefi İslam dünyası


ABD'nin Türkiye'ye yerleştirmek istediği füze savunma sistemini değerlendiren Prof. Dr. Haydar Baş, "bugün NATO'da yer almak İslam dünyasına namluyu doğrultmak manasına gelmektedir" dedi ~|~

ABD İran'a karşı kullanılmak üzere Türkiye'ye füze savunma sistemi kurmak istiyor.
Ancak ABD füzeleri kendi adına değil Türkiye'nin de üyesi olduğu NATO şemsiyesi altında yerleştirmeyi planlıyor. Konu Brüksel'de yapılan NATO savunma ve dışişleri bakanları zirvesinde ele alındı. Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş yaptığı açıklamada son günlerin en sıcak konusu olan NATO ? Türkiye ilişkilerini değerlendirdi. "Türkiye güçlü ordusuyla kapitalist dünyayı komünizm tehlikesinden koruyan bir kalkan olarak kullanıldı" diyen Prof. Dr. Baş, 1980 öncesi dönemde yaklaşık 5 bin gencimizin ölümüne neden olan sağ?sol çatışmalarının ana nedeninin de bu konu olduğunu söyledi. "Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra NATO'nun yeni düşmanı İslam dünyası oldu" diyen Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "şu anda NATO ittifakı içinde yer almak İslam dünyasına namluyu çevirmek anlamına gelmektedir" diye konuştu.

Türkiye kullanıldı

Açıklamasında NATO ? Türkiye ittifakının neden başladığını anlatan Prof. Dr. Haydar Baş NATO?Türkiye ilişkisinin her zaman Türkiye aleyhine yürüdüğünü söyledi. Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "NATO ile Türkiye'nin hukuku ta baştan beri NATO devletlerinin menfaatine Türkiye'nin aleyhine bir çizgide yürümüştür. 1917 yılında komünizm Rusya'da hâkim olduktan sonra NATO'nun kurulması gündeme geldi. NATO'nun kuruluşuyla orada batılı ülkeleri savunacak bir gücün varlığı hatıra geldi. O da olsa olsa Türkiye olur, denildi ve Türkiye NATO'da yerini aldı. Neye karşı? Batı dünyası ile komünist dünya arasında tampon olsun diye Türkiye'ye vazife verildi. Türkiye komünizmin inkırazına kadar bu iki dünya arasında tampon vazifesi gördü ve batıyı korudu. Eğer Türkiye gibi ordusu güçlü bir ülke olmamış olsaydı komünizm batı dünyasında çok ciddi yayılma imkân ve fırsatı yakalayacaktı."

5 bin evladımızı kaybettik
 
"Türkiye güçlü ordusuyla kapitalist dünyayı komünizm tehlikesinden koruyan bir kalkan olarak kullanıldı" diyen Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, 1980 öncesi yaklaşık 5 bin gencimizin ölümüne neden olan sağ?sol çatışmalarının da ana nedeni de bu konu dedi. BTP Lideri şunları söyledi: "Batı dünyasını korumak için Türkiye'nin devamlı diri durması lazım. O dirilik için de 80 öncesi olayları planladılar. 5 bin tane evladımızı biz o savaşta kaybettik. Bizi bu evlatlarımızı kaybettiren güç de maalesef komünist dünyası değildi. Komünistlerin bunu yapacak iktidarları yoktu. Kim yaptırdı bunu bize? Bu batı dünyasının başında olan devletler bunu yaptırdı."

NATO kendine İslam'ı düşman seçti

Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra NATO'nun yeni düşmanının İslam dünyası olduğunu söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "şu anda NATO ittifakı içinde yer almak İslam dünyasına namluyu çevirmek anlamına gelmektedir" dedi. BTP Genel başkanı şöyle konuştu: "Peki, komünizmin inkırazından sonra dönemin İngiliz Başbakan'ı Margaret Thatcher ne demişti? 'Artık yeni düşmanımız, yeşil kuşak yani İslamdır' dedi. Şimdi NATO'yu İslam'a karşı kullanıyorlar. Pakistan'da, Afganistan'da ve Irak'ta NATO'yu İslam'a karşı kullanıyorlar. Kafamıza akıl koyalım. Şimdi biz, Afganistan'a ne kadar insan gönderiyorsak o kadar Müslümanın öldürülmesine evet diyoruz. 'Efendim buna mecburuz' diyorlar. Hadi oradan be ne mecburiyeti? Eğer sen inancında sabiti kademsen bu kadar tehlikeli bir icraata girmen mümkün değil. Bilemezsin, cahilsin, bu inancı unuttun veya inkâr ettiysen o senin bileceğin iş. Onun için bugün NATO'da olmak İslam dünyasına namluyu doğrultmak manasına gelmektedir. Topu, tüfeği ve silahı İslam dünyasına doğrultmak manasına gelir. NATO'nun şu an bize zerre kadar faydası yoktur. Soruyorum, Türkiye'yi hangi güçten korumak için NATO vardır? Bir tane tehdit, tehlike gösterin. Ben de bu tehditlere karşı Türkiye'nin NATO'da olması gerektiğini kabul edeyim. İş bu kadar sarihtir. Binaenaleyh bunların tamamı Türkiye'yi İslam dünyasına bugünün şartlarında kullanmak ve Müslümanı haçlıya ezdirmektir. Haçlının safında bilmeden yer alıp Müslümanı yok etme savaşıdır."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137