12 Mayıs 2004 Çarşamba 00:00
Olan Türkiye'ye oluyor

Ülkemizin YÖK Yasa Tasarısı bahanesiyle düştüğü duruma dikkat çeken BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, bu kadar aykırılığı, acımasızlığı ve uzlaşmazlığı izah etmenin mümkün olmadığını belirterek "olan; milletimize, devletimize oluyor" dedi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, bilhassa günümüzde globalleşme adına yapılan siyasi, askeri, ekonomik ve kültürel kavgalarda yaşama hakkı elde edebilmek için iç barış ve güvenin "olmazsa olmazlarımızın" başında geldiğini belirterek, "ülkemizin bölünmez bütünlüğü, bağımsızlığı, huzur ve refahı buna bağlıdır" dedi.
Olan; milletimize, ülkemize, devletimize oluyor
"Önce insan" diyerek, "insan meselesi halledilmedikçe hiç bir şey halledilemez" gerçeğinden yola çıkmak ve milletçe bir durum değerlendirmesi yapmak mecburiyetinde olduğumuza dikkat çeken BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şö~|~yle devam etti: "Bugün olduğu gibi bir zamanlar da 'Allah'ı bir, Peygamberi bir, Kitabı bir, devleti bir, vatanı bir, bayrağı bir' derdik, ama herkes kendi bildiğini okuduğu için bir türlü istenen birlik ve beraberliğe kavuşamadık. Çünkü gerek uzun yılların ihmali ve gerekse globalizm, hoşgörü ve diyalog adına içimize sokulan fikirler, fikir ve düşünce dünyamızda tahminlerin ötesinde ayrılıklara sebep oldu. Dolayısıyla gerek dini ve gerekse milli değerlerde, birlik ve beraberlik sağlamak şöyle dursun, birbirini inkardan bir diğerine hayat hakkı tanımama noktasına kadar gelmiş bulunuyoruz. Ve maalesef bugün herkes birbirinin yanlış yapmasını bekler duruma gelmiştir. Neticede olan milletimize oluyor, olan ülkemize ve devletimize oluyor. Bugün bir, dünyanın içinde bulunduğu siyasi, askeri ve ekonomik savaşa bakınız bir de bizim YÖK tasarısı bahanesiyle düştüğümüz duruma bakınız. Bu kadar aykırılığı, bu kadar acımasızlığı ve bu kadar uzlaşmazlığı nasıl ve neyle izah edebiliriz?"

Üzerinde düşünülmesi gereken sorular

Birilerinin, Afganistan, Irak ve Kıbrıs derken Gürcistan'da, Ermenistan'da, Azerbaycan'da ve Çeçenistan'da da düğmeye bastığına, bizden Afganistan'a asker göndermemizi istediklerine işaret eden Prof. Dr. Haydar Baş, "Bugüne kadar ekonomik istikrardan bahsedenler artık krizden bahsetmeden edemiyorlar. Yatırımın ve üretimin durduğu, vergi gelirlerinin gittikçe düştüğü bir ortamda sosyal patlamaların kaçınılmaz olduğunu herkes çok iyi bilmektedir" şeklinde konuştu. BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, "Bütün bunlara ülkenin tepesindeki zıtlaşmaları, restleşmeleri ilave edersek vahametin boyutları herkesi bir defa daha değil binlerce defa daha düşündürmesi gerekmez mi? Herkesin kendi bildiğini okuması ve dayatması yerine insan ve toplum gerçeğinden yola çıkarak millet ve devlet olmanın gereğini yapmak bütün düşüncelerimizi, endişelerimizi, ümitlerimizi, korkularımızı, zevklerimizi, menfaatlerimizi bu çerçevede ele almak, geliştirmek ve neticelendirmek gerekmez mi?" şeklindeki sorularıyla herkesi düşünmeye davet etti.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.