30 Kasım 2004 Salı 00:00
Önce AKP durdurulmalı

BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kepekçi, "AKP durdurulmadan, AKP engellenmeden Irak'ta yanan ve ülkemizi de içine alacak bu yangın engellenemez. Yaşanan bütün bu zulme rağmen AKP hükümeti ABD'ye olan desteğine devam etmektedir" dedi

-Tepkiler AKP'ye de

BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, Irak'taki sivillere dönük katliama karşı toplumumuzun her kesiminden yükselen tepkilerin giderek arttığını dile getirdi. Dr. Kepekçi, "Bu tepkiler yalnız ABD'ye değil, bu savaşa ilkinden beri destek veren AKP hükümetine karşı da artmaktadır" dedi.

-Hükümet manevra yapıyor

Yükselen tepkilerin oluşturduğu durumun AKP iktidarını da derinden sarstığını vurgulayan Dr. Kepekçi, hükümetin toplum mühendisliği ile milletimizin tepkisini yönlendirmek için manevra üstüne manevra yapmaya başladığını belirtti.

BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, Irak'taki siviller~|~e dönük katliama karşı toplumumuzun her kesiminden yükselen tepkilerin giderek arttığını dile getirdi. Dr. Kepekçi, "Bu tepkiler yalnız ABD'ye değil, bu savaşa ilkinden beri destek veren AKP hükümetine karşı da artmaktadır" dedi.

AKP sarsılıyor

Yükselen tepkilerin oluşturduğu durumun AKP iktidarını da derinden sarstığını vurgulayan Dr. Kepekçi, hükümetin toplum mühendisliği ile milletimizin tepkisini yönlendirmek için manevra üstüne manevra yapmaya başladığını belirtti. BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kepekçi açıklamasını şöyle sürdürdü: "Sanki bütün bu yaşanan olaylarda AKP hükümetinin bir günahı yokmuş görüntüsü verilmeye çalışılmaktadır. AKP hükümeti savaşın başladığı ilk günden beri ABD'ye gereken bütün desteği vermiştir. Bazen dualarıyla, bazen açıklamalarıyla ve bazen de devletimizin imkânları ile bu destek verilmiştir, verilmeye devam edilmektedir. İşte bu gerçekleri milletimizin nazarından kaçırmak isteyen hükümet, milletin tepkisini yönlendirmeye çalışmaktadır."

AKP de suç ortağı

Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Gül'ün muhalefet kanadı gibi konuştuğunu, bazı AKP'li vekillerin açıklamalarıyla kamuoyunu manipüle etmeye çalıştığını dile getiren Dr. Kepekçi, bazı sivil toplum örgütlerinin ABD'yi tek suçlu gibi göstererek hedef saptırmaya çalıştıklarına işaret etti. Kepekçi, açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü: "Eğer Irak'ta yaşanan, bölgemizi de içine alan bu vahşetin durmasını istiyorsak, öncelikle AKP hükümetini durdurmak gerekmektedir. AKP durdurulmadan, AKP engellenmeden Irak'ta yanan ve ülkemizi de içine alacak bu yangın engellenemez. Yaşanan bütün bu zulme rağmen AKP hükümeti ABD'ye olan desteğine devam etmektedir. Savaşın başladığı dönemde Van gölü üzerinde işgalci müttefik güçlerin savaş uçaklarına benzin ikmali yapılmasına müsaade eden hükümet; camilerin bombalanmasında, siviller üzerine halı tarzında gerçekleştirilen bombalamada kullanılan askeri savaş malzemelerinin de ülkemiz üzerinden geçirilmesine müsaade etmiştir. Felluce'de yaşanan soykırımdan 1,5 ay önce AKP Hükümeti bir dışişleri tebligatıyla ABD askeri hamulesinin Türkiye üzerinden geçişine izin vermiştir. Resmi Gazete'nin 1 Eylül tarihli 25570 sayılı mükerrer sayısında nüshasında ABD gemi ve uçakları ile Türkiye'ye getirilecek ve buradan götürülecek askeri malzeme, teçhizat, ikmal maddeleri ve eşyalarının giriş ve çıkışının aşağıdaki deniz ve hava limanlarından yapılmasına müsaade edilmiştir.

İşte AKP'nin

işgale somut katkısı

Deniz limanlarımız şunlardır: 1) İstanbul 2) İzmir 3) İskenderun 4) Yumurtalık 5) Antalya 6) Aksaz/Karaağaç 7) Ağalar

Hava limanlarımız şöyledir: 1) Esenboğa (Ankara) 2) Atatürk (İstanbul) 3) Çiğli (İzmir) 4) İncirlik (Adana) 5) Antalya 6) Aksaz/Dalaman (Muğla)

Ayrıca, Antalya ve Aksaz/Dalaman havaalanlarını, ABD Deniz Kuvvetlerine mensup gemilerin Antalya ve Aksaz /Karaağaç Limanlarını ziyaretleri ile irtibatlı olarak destek uçaklarınca kullanılmasına izin verilmiştir.

Irak'ta yaşanan vahşetin durmasını isteyen milletvekillerinin, sivil toplum örgütlerinin ve hâsılı milletimizin AKP hükümetini uyarmaları, yaptığı yanlışlara müsaade etmemesi ve yanlışlarından derhal dönmesi için ikaz etmeleri gerekmektedir."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137