17 Mart 2005 Perşembe 00:00
Onurlu sağlık hizmeti şart
BTP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Kepekçi, siyasi bir yatırım alanı olarak görülen ve adam kayırma esası üzerine kurulu sağlık hizmetlerinin her vatandaşın tedavi imkânlarından insan onuruna yakışır bir şekilde istifade etmesinin sağlanması gerektiğini söyledi

Özünde Kuvay-ı Milliye ruhu var

14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle bir grup sağlık çalışanının BTP Genel Merkezini ziyareti sırasında konuşan BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, Tıp Bayramı'nın ilk kez 1. Dünya Savaşı sonunda, İstanbul'un işgal edildigi günlerde, yabanci işgal kuvvetlerine karşi tip ögrencilerinin bir tepkisi olarak 1919 yilinda kutlandigini hatirlatti. Kepekçi, şunlari söiyledi: "2005 yılında kutladığımız Tıp Bayramı'nın özünde de Yeniden Kuva-yı Milliye ruhu vardır. Dün olduğu gibi bugün de ülkemiz içerden ve dışardan küresel bir çökertme planı ile karşı karşıyadır. Ülkemizin içişleri AB'ye, dışişleri ABD'ye, ekonomisi IMF'ye, manevi hayatı misyonerlere havale edilmiştir. Türkiye'ye ekonomik olarak diz çöktürülmüştür. AKP iktidari döneminde devletimiz tarihinde görülmedik bir borç batagi içine düşürülmüştür."

Mart Tıp Bayramı münasebetiyle bir grup sağlık çalışanının Bağımsız Türkiye Partisi Genel Merkezini ziyareti sırasında konuşan BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, Tıp Bayramı'nın ilk kez 1. Dünya savaşı sonunda, İstanbul'un işgal edildigi günlerde, yabanci işgal kuvvetlerine karşi tip ögrencilerinin bir tepkisi olarak 1919 yilinda kutlandigini hatirlatarak şunlari söyledi: "2005 yılında kutladığımız Tıp Bayramı'nın özünde de Yeniden Kuva-yı Milliye ruhu vardır.

Dün olduğu gibi bugün de ülkemiz içerden ve dışardan küresel bir çökertme planı ile karşı karşıyadır. Ülkemizin içişleri AB'ye, dışişleri ABD'ye, ekonomisi IMF'ye, manevi hayatı misyonerlere havale edilmiştir. Türkiye'ye ekonomik olarak diz çöktürülmüştür. AKP iktidari döneminde devletimiz tarihinde görülmedik bir borç batagi içine düşürülmüştür. Öyle ki, artik alinan iç ve diş borçlarin faizleri bile ancak alinan borçlarla ödenebilmektedir. Magduriyet diz boyudur."

Hekimlere hak ettiği ücret verilecek ~|~ Sağlık sektörünün yaşadığı sıkıntılara da değinen Kepekçi şöyle konuştu: "Gelinen noktada hekimlerimizin yanında; vatandaşlarımızın kahir ekseriyetinin köylümüzün, işçimizin, çiftçimizin, esnafımızın, sanayicimizin hâsılı toplumun alım gücü azalmakta ve süratle fakirleşmektedir. Sağlık hizmeti verenler de; sağlık hizmeti alan halkımız da bu gelişmelerden ciddi manada etkilenmektedir.

Kronik hale gelen bu sorunların çözümü BTP iktidarında olacaktır. BTP, güçlü devlet, güçlü millet projesi ile devleti küçültme bahanesi ile terk edilen eğitim, sağlık, sosyal güvenliğe gereken parayı ayıracaktır. Hekimler ve sağlık çalışanlarına hak ettikleri ücret verilecektir."

Sağlık sektörü siyasi yatırım alanı değil

"Kart uygulamaları üzerinden sağlık hizmeti siyasi bir yatırım alanı görülmekte ve adam kayırma esasına göre çalışmaktadır. Böylece birçok hak sahibi mağdur edilmektedir. BTP İktidarında kart uygulaması kaldırılacak, her vatandaşın tedavi imkânlarından insan onuruna yakışır bir şekilde istifade etmesini temin edecek sağlık güvencesi sağlanacaktır.

Tüm vatandaşlar genel sağlık sigortası kapsamına alınacak, adil ve eşit sağlık hizmeti sağlanacaktır. İlaç ücretsiz olarak verilecektir. Sağlık hizmeti verilirken basamaklı sevk sistemi uygulanacaktır."

Kepekçi sözlerini şöyle bitirdi:

"BTP 'nin gerçekleştirecegi saglik reformu ile vatandaşimiza bulundugu mahalde en güvenilir, en kaliteli saglik hizmeti sunulacaktir.

Türkiye'mizin yeniden bir milli duruşa, yeniden bir Kuva-ı Milliye'ye ihtiyacı vardır. Bağımsız, demokratik, laik, sosyal bir Türkiye özlemi Bağımsız Türkiye Partisinin milli ekonomik modeli ve Sosyal Devlet Projesi ile temin edilecektir."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137