10 Temmuz 2005 Pazar 00:00
Özerklik istendi sıra devlette
~|~ AB, Güneydoğu''dan açıkça "Kürdistan" diye söz etti.
Yerel ve bölgesel özerkliği dayattı.
Demokratik federasyonu (!) ima etti... .
Avrupa Birliği Bölgeler Komite Genel Kurulu''nda onaylanan Türkiye raporuyla düğmeye basıldı.
Türkiye''yi etnik/dinsel azınlıklara dayalı bir federasyona götürmek isteyen AB, "yerel ve bölgesel özerkliği" artık resmen istedi..
Terör örgütünü açıktan destekleyen AB, Kürt kökenli vatandaşlarımızı azınlık statüsünde görüyor.
Güneydoğu''ya "Kürdistan" diyen AB yöneticileri, teröristbaşının yeniden yargılanmasını ve PKK ile uzlaşma sağlanmasını istiyor..
Özerklik de resmen istendi
Türkiye'yi etnik/dinsel azınlıklara dayalı bir federasyona götürme niyetinde olan AB, nihayet, "yerel ve bölgesel özerkliği" de resmen istedi.
Yöneticilerimiz, Kıbrıs, Ege, Ermenistan başta onlarca ağır şartın yer aldığı, üyelik değil, Türkiye'nin AB'ye "demirlenmesi" yani "manda" ile yönetilmesini öngören Müzakere Çerçeve Belgesini "olumlu" bulmaya devam etsin, heybedeki "özerklik" turpunu da AB Bölgeler Komitesi çıkardı.
Komite Genel Kurulu'nda, önceki gün onaylanan Türkiye raporuyla, "Avrupa Yerel Özerklik Sözleşmesi'ndeki prensiplere uygun olarak yerel ve bölgesel özerkliğin geliştirilip, yaygınlaştırılması, vatandaşların yönetime tam ve doğrudan katılımının sağlanması için Türk Devleti'nin sıkıştırılması" kararı alındı.
AB, terör örgütünü açıktan destekliyor.
Kürt kökenli vatandaşlarımızı azınlık statüsünde görüyor.
Yöneticileri Güneydoğu'ya "Kürdistan" diyor.
Teröristbaşının yeniden yargılanmasını, "Kürt güçleriyle uzlaşma sağlanmasını" istiyor.
Yine AB Komisyonu, "AB'nin Türkiye ve bölgedeki ülkelerle ilişkilerinde, Türkiye'de ve diğer bölge ülkelerinde bulunan Kürt azınlıkları dikkate alacağını" açıklıyor.
Yetmiyor, "Fırat ve Dicle için uluslararası yönetim" öngörüyor.
Ve tüm bunları "sadece bir başlangıç" sayıyor.
İşte "özerklik" talebi Türkiye ile ilgili projede, yeni bir safhaya gelindiğini ortaya koyuyor.
Irak'ın kuzeyinde hız kazanan "Kerkük" merkezli hareketlenmeye denk gelmesi de çok anlamlı!...
ARTIK ONLARIN BORUSU ÖTECEKMİŞ.
Bölgeler Komitesi raporunda, ambalajlanmış öyle kararlar var ki, müzakere süreci, siyasi ve kültürel diyalog adı altında Türkiye'nin her tarafı "AB çiftliğine" çevriliyor.
Devlet organları bir yana bırakılıp, "yerel?bölgesel yönetici ve örgütlerle" doğudan ve her türlü temasa geçilmesinin önü açılıyor.
Kısacası, DEHAP'lılar, İHD ve papazların "borusunun ötmesi" resmileştiriliyor.
Diyeceksiniz ki, zaten öyle?Normalde öyle olmaması gerekiyor.
Hani Avrupa Yerel Özerklik Sözleşmesi'ni uygulamamız isteniyor ya, evet Türkiye bu sözleşmeyi imzalamış ama her ülke gibi birçok çekince de koymuş.
Yerel yönetimlerin kaynakları ve harcamalarında esneklik, hibelerin kullanımında takdir haklarının bulunması, ortak çıkarların korunması için uluslararası yerel birliklere katılmaları, yabancı yerel makamlarla işbirliği yapabilmeleri, özerk yönetim ilkelerine uyulmasının sağlanması için yargı yoluna başvurma hakkına sahip olmaları gibi. AB ve DEHAP'lı belediyeler tam da bu çekinceleri çiğniyor.
Yetmiyor, belediye başkanları Türkiye'den ayrı bir otoriteymiş gibi üyeliğimize destek(!) için Brüksel'de turluyor.
Başbakan Erdoğan'ın, geçen hafta Genelkurmay Başkanlığı'ndaki brifingden sonra, PKK'nın bazı Avrupa ülkelerinden destek gördüğünü, bunların başında İskandinav ülkeleri ve Almanya'nın geldiğini söylemesinin sebebi de işte bunlar.
Erdoğan, bu ülkelerin, DEHAP'lı belediyelere fon kullandırdığını vurgulayıp, "Büyük yardım, paralar veriliyor.
Çeşitli fonlardan doğrudan belirlenen projelere para aktarılıyor.
Belediye, ihaleyi bu ülkelerin istediği kişilere veriyor" demişti.
Yeniçağ
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100