21 Eylül 2006 Perşembe 00:00
Papa ve Lübnan
Alman vatandaşı Papa, Sevgili Peygamberimize yönelik söylemlerini Almanya'da dillendirirken Alman Başbakan Merkel bakın ne diyordu... ~|~

''Alman askerleri, İsrail devletini koruma misyonunu üstlenerek tarihsel bir görev yapmaktadır. Bu bizim için bir övünç kaynağıdır...'
İtalyan Başbakanı Prodi de 'Uluslararası gücün görevi İsrail'i korumaktır' demişti.
Bush ise 11 Eylül sonrasında İslam alemine yönelik bildik Haçlı Savaşı'nı başlatmış sonra da hızını alamayarak Müslümanları faşistlikle suçlamıştı .
İngiliz Başbakanı Blair ve İtalyan meslektaşı Berlusconi'nin de İslam'ı ve Müslümanları hedef alan demeçleri olmuştu.

Sonra da Afganistan ve Irak işgal edildi, Filistin'de ise 39 yıldır devam eden katliamlar hızlandırıldı ve Lübnan'a yönelik saldırı gerçekleşti.
Bu arada Abu Greib işkenceleri yapılarak bizlere gösterildi. Felluce'de bombaladıkları camilere giren Amerikalı askerler oradaki yaralıları kurşuna dizdi.
Müslümanlar ciddi anlamda tepki göstermeyince bu kez Sevgili Peygamberimize yönelik o bildik 'karikatürler' yayınlandı.
Oysa karikatür denilen şey insanları eğlendirmek ve düşündürmek içindir!
Dönelim Papa'ya...
Önce şu gerçeği vurgulayalım:
Bazılarının farklı yorumlamasına rağmen Papa bilerek, sonuçlarını düşünüp hesaplayarak bilinçli olarak konuşmuştur.
Bu Papa'dır ki daha seçilmeden önce bile Türkiye'yi ve genel olarak İslamı hedef almış ve seçildikten hemen sonra Vatikan'daki Dinlerarası Diyalog Komitesi'ni ortadan kaldırmıştır.

Aynı Papa hazretleri, ülkesi Almanya'ya yaptığı ilk ziyarette tarihte ilk kez bir Yahudi Sinagogu'nu ziyaret eder ve 60 kadar Haham ile yaptığı gizli bir toplantıda İslam'a karşı birlikte nelerin yapılacağını konuşmuştu.
Boşuna uğraşmayın; Papa Müslümanlar'dan asla özür dilemeyecektir.
Hatta daha da iddialı söylüyorum:
Bu Papa ve yandaşı tüm Haçlılar daha da fazlasını yapacaklardır.
Dinler, kültürler ve uygarlıklar arası diyalog peşinde olanlar da yakında nasıl bir monologla karşı karşıya kalacaklarını görecekler.
Biz ne yapsak nafile.

Başbakan Erdoğan ile Medeniyetlerarası İttifakı başlatan İspanyol Başbakan Zapatero yüzbinlerce Endülüs Müslümanı'nı toplu bir şekilde yakan Haçlıların torunudur!
Onlar yine bildiklerini okuyacaklar ve yapacaklar.
Lübnan bunun en somut alanı.
İsrail güvenliğini düşünerek Lübnan'a uluslararsı güç gönderen Batı her gün 20 insanın öldürüldüğü Filistin'e acaba neden benzer bir güç göndermiyor?
Darfur'u gerekçe göstererek Sudan'a uluslararası güç gönderme kararı alan aynı Batı yıllardır Rus katliamları ile karşı karşıya bırakılan Çeçenistan'ı her nedense görmezlikten geliyor?

Ya da 14 yıldır işgal altında bulunan Karabağ ve çevresindeki Azerbaycan topraklarından Ermeni askerlerinin çıkarılması için Batı acaba hiç güç kullanmayı düşündü mü?
Elbette örnekleri çoğaltabiliriz.
Sonuç değişmez.
Katliam onlar için genetik bir alışkanlık.
Haçlı Seferleri'nde milyonlarca Müslüman'ı akıl almaz bir şekilde katledenler Latin Amerika'yı top ve tüfekli katliamlarla Hıristiyan yapanlardır. Öncesinde ve sonrasında da benzer şekilde milyonlarca Afrikalı'yı önce köle sonra da Hıristiyan yapanlar emperyalizm ve sömürgecilik dönemlerinde bizim coğrafyamıza yönelik akıl almaz oyunlar oynamışlardır.
Haçlı ülke ve güçlerin komplo ve saldırganlığı ile yeniden karşı karşıyayız.
Elbette kimse 'Haydi gidip Hıristiyanlara ve Yahudilere karşı cihad ilan edelim' demiyor.

Barış anlamına gelen 'İslam'a gerçekten inananların yolu bu değil.
Hepimize düşen görev öncelikle karşı tarafın her türlü pis oyununu görmek ve ona göre kısa, orta ve uzun vaadede önlerm almaktır.
Ama öncelikli koşul; karşı tarafa asla ve hiçbir şekilde güvenmemektir.
Gün gelecek ABD, İsrail ve işbirlikçisi Batılılara güvenenler çırılçıplak ortada kalacaklardır.

Çünkü ABD, İsrail ve Haçlı mantıklı Avrupalılar hiçbir şekilde Müslüman yandaşlarının durumunu düşünmez ve onlardan kolayca vazgeçerler.
Böyle bir duruma düşmek istemeyenler yol yakın iken dönsünler yoksa gerçekten perişan olacaklar.
O zaman da ne Bush, Blair, Chirac, Şaron ve benzerlerinin parası ve pulu işe yarayacak ne de Papa'nın kutsaması onları dünya ve ahiret ceheneminden kurtarmayacaktır!
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.