26 Kasım 2006 Pazar 00:00
Parayı alan düdüğü çalar
Avrupa Birliği sözcüleri ile birliğin borusunu öttüren malum cemaat bilindiği gibi öncelikle bazı ceza yasalarının hemen iptalini istiyorlar... ~|~


MADDE 301. ? (1) Türklüğü, Cumhuriyeti, askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağılayan kişi, cezalandırılır.

MADDE 305. ? (1) Temel milli yararlara karşı fiillerde bulunmak maksadıyla veya bu nedenle, yabancı kişi veya kuruluşlardan doğrudan doğruya veya dolaylı olarak kendisi veya başkası için maddi yarar sağlayan vatandaşa, üç yıldan on yıla kadar hapis ve onbin güne kadar adli para cezası verilir. Yarar sağlayan veya vaat eden kişi hakkında da aynı cezaya hükmolunur.
Yaklaşık üç ay önce tesadüfen AB fonlarından gelen 1 milyon 700 bin Euro'nun 'bir kısım borazan' arasında nasıl paylaştırıldığına tanık oldum... Paylaşımda anlaşamamışlar,kapışmışlar ve birbirlerini 'ihbar' etmişlerdi!.. Euro para, 'bir takım rapor' hazırlamaları, dergilere yazılar, 'bilimsel incelemeler' için telif olarak pay edildi...
AB fonu çerçevesindeki para mevzuuna 'Şu adamın' encamı esnasında da tanık olduk!.. Emin Çölaşan'la aralarında geçen konuşmadaki sözlerden...

?Siz Liberal Düşünce Topluluğu isimli bir kuruluşun başındasınız. AB size para veriyor, siz Türkiye'de AB adına konuşup onların sözcülüğünü yapıyorsunuz. Bugüne kadar AB'den toplam kaç para aldınız?

?İki adet ifade özgürlüğü projesi için AB'den (400 artı 50) 450 bin Euro aldık. Ne var bunda!
Atatürk'ten bahsederken sinsi bir düşman hitap tarzı seçen, Atatürk devrimlerini küçümsemeyi 'düşünce özgürlüğü' kapsamında yutturmayı deneyen 'Bu adam' AB'den 'ifede özgürlüğü projesi' olarak 450 bin Eura 'alınteri' bedeli almış!.. Demek ki bayağı ter dökmüş ve belli ki, Cumhuriyet'in temel ilkelerine saldırı projeleri iyi para getiriyor!..
Söz konusu 'adam' Emin Çölaşan'a şunu da söylüyor...
'Öğrencilerimden de övgüler geliyor.'
Gazetelere bir e?posta gönderildi ve ''Dünya dönüyor' dediği için Galile'yi mahkum ettiler, ama dünyanın dönüşünü durdurabildiler mi?
Bir bilim adamı ne yapar?
Okur, yazar, konuşur.
Peki Atilla Yayla ne yapmış?

O zaten konuşuyor. Hem de liberal bir düşünce adamı olarak, özgürlüğü kısıtlanan kim varsa, onun hakkını savunuyor. Düşünce özgür olmadan, bu ülkede bilimsel özgürlükten, özerklikten söz etmek mümkün mü?
Düşünce özgürlüğü yanlış düşünme özgürlüğünü de kapsar. Fikirleriniz yanlışsa zaten zaman içinde yok olup gider. Ya doğruysaÖSaklamak yazık olmaz mı?
Saygın bir bilim adamı üniversite tarafından susturulmak isteniyorsa, o zaman herkesin duyabileceği kadar haykırıyoruz; biz de birer Atilla Yayla'yız. Gücünüz yetiyorsa bizi de susturun! Bize düşünmeyi, düşüncelerimizi ifade etmeyi, ifade edene saygı göstermeyi öğreten insanın Liberal, Sosyalist, Kemalist, Muhafazakar, Milliyetçi, Ulusalcı, Sosyal Demokrat... ÖĞRENCİLERİ...' denildi.

Varsayalım inandık!..
Bu bildiriyi 'adamın öğrencileri' yazdı dedik!..
Bildiri kelime kelime ele alındığında, AB fonlarının ne işe yaradığından, ülke içerisindeki din tacirinden sermaye ağasına kadar uzanan kuşatmanın üniversiteleri manüple gücü de görülür...
Bildiri sahiplerine önce bazı arkadaşlarının aziz hocaları ile ilgili duygu ve düşüncelerini aktaralım...
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu Başkanı Duygu Aslan, Profesör Yayla'nın Atatürk'e derslerde de hakaret ettiğini iddia ederek, 'Biz Atatürkçü düşüncenin izinde olan öğrencilri olarak, böyle hocaları okulumuzda istemiyoruz. Geç kalmış bir karardı. İyi oldu' diyor...
Başkası da var 'Derslere gelmeyen hocadır kendileri, sınavda burdan sorarım diye bir kitabı size çakar, sonra bambaşka sorular sorar, okula pek uğramaz, gariptir.' Ve 'Kimsenin kendisine profesör olamazsın dememiş olduğu adam...'
Hepiniz birer A.Y olun afferim size Türkiye'nin akıllı geleceği!..
Bağımsızlık, vatan, bayrak hem hamaset çağ dışı işlerdir, yüzünüzü AB'ye teslimiyete çevirin yolunuzu bulun çağı yakalayın!..
Bu adamın yolunda gidin projesi 450 bin dolar olan fikirlerde ışığı yakalayın...
Parayı alın sizde düdükçü olun, devam

Behiç Kılıç/ Tercüman
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137