02 Şubat 2015 Pazartesi 00:07
Peygamberden bize iki emanet
ZAFER AKTAŞ / GİRESUN
Yeni Mesaj gazetesi düzenlemiş olduğu “İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt” konulu panel Giresun’un Espiye ilçesinde ikinci kez yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan panelde İlahiyatçı yazar Osman Nuri, araştırmacı yazar Hacı Gaydan, araştırmacı yazar Turhan Demir ve araştırmacı yazar Celal Yıldız birer konuşma yaptı. Selamlama konuşması yapan Yeni Mesaj gazetesi il temsilcisi Zafer Aktaş, Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozmak için bu günlerde bir ve beraber olmaya, Allah'ın Kitabı Kur'an-ı Kerim ve Resulünün Ehl-i Beyt'i ile barışık yaşamaya ihtiyacımızın olduğunu söyledi. 

Ehl-i Beyt Allah tarafından seçilmiştir

Panelin ilk konuşmacısı ilahiyatçı yazar Osman Nuri, tüm peygamberlerin Allah tarafından insanlık için nasıl seçilmişlerse, peygamber olmadıkları halde, Kur’an’da iffetin timsali gösterilen Hz. Meryem gibi Ehl-i Beyt’in de seçilmiş olduğunu ifade etti. Âl-i Abâ’nın; Hz. Muhammed (s.a.v), Hz. Fatıma, İmam Ali, İmam Hasan ve İmam Hüseyin olduğunu, bu seçilmişler arasına başka insanları sokmanın anlamsız olduğunu söyledi. Kur’an’da Meveddet ayeti (Şûrâ Suresi 23) diye bilinen, “De ki: Ben bu (peygamberliğimi tebliğime) karşılık sizden yakınlarıma sevgiden başka hiçbir ücret istemiyorum” ayetini hatırlatan Nuri, “Allah Resulü bizden Ehl-i Beyt’ini sevmemizi istiyor. Başta İmamı-ı Azam olmak üzere mezhep imamlarımızın tamamı Ehl-i Beyt’le beraber olduğu için o günün siyasi iradesi tarafından işkence ve zulme maruz bırakılmışlardır” dedi. 

Nuri, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Birlik ve beraberliğin Ehl-i Beyt’te olduğunu bizzat Allah Resulü Veda Hutbesinde ortaya koymuştur. ‘Size iki emanet bırakıyorum. Onlara sımsıkı sarıldığınız zaman asla sapıklığa düşmezsiniz. Biri Allah’ın kitabı Kur’an-ı Kerim, diğeri Ehl-i Beyt’imdir’ demiştir. Bütün tasavvufi yollar İmam Ali ve Ehl-i Beyt’ten beslenmektedir. Velayet yolunun başı İmam Ali (a.s.)’dır. Bugün İmam Ali’ye dayanmayan İngilizlerin organize ettikleri Nakşilik, Selefilik hatta Vehhabilik gibi akımların tamamı bid’attır, sonradan uydurmadır, bâtıldır. Ehl-i Beyt yolu ise kıyamete kadar devam edecektir.”

MEM kapitalizmi tarihe gömdü

Araştırmacı yazar Hacı Gaydan da, Milli Ekonomi Modeli ile Rusya’nın Amerikan emperyalizmine meydan okuduğunu dile getirdiği konuşmasında,'Milli Ekonomi Modeli Türk milletinin ve dünyanın tek kurtuluş modelidir. Temel mantığı, insanın sınırlı ihtiyaçlarını sınırsız kaynaklarla gidermektir” dedi. Milli Ekonomi Modeli’nin Prof. Baş tarafından Rusya Duması’ndaki sunumu ile kapitalizmi tarihe gömdüğünü ifade eden Gaydan, “Bu modelde devlet babadır. Vatandaşından alan el değil, veren eldir. Herkese vatandaşlık maaşı bu modelin temel taşıdır. Vatandaşın ve devletin para ihtiyacının bugün olduğu gibi yabancılardan borç alarak değil, merkez bankamızda, alın terimizin karşılığı olarak basılacak Türk lirası ile karşılanacak. Vatandaşın harcama kabiliyeti arttırılacak. Piyasadaki paranın hareketiyle hem devlet hem de vatandaş kazanacaktır” dedi. 

Bu iktidar bismillah diyerek kilise açtı

Araştırmacı yazar Turhan Demir ise;  Maide Suresi 51. ayette “’Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). İçinizden onları dost tutanlar, onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez.” İlahi emri hatırlatarak sözlerine başladı. Demir şöyle konuştu: “Allah’ın hükmüne rağmen AKP, AB ve dolayısıyla Vatikan’la bir olup milletin inancını bozmaya kalkıştılar. Bu süreçte domuz eti kasaplık hükmüne alınmış, 2005'te yapılan TCK değişikliği ile zina suç olmaktan çıkarılmıştır. Din dersi kitaplarında Kelime-i Tevhid’den  “Muhammedün Resulullah” kısmı çıkarılmıştır. İçişleri Bakanlığı'nın 2006 yılındaki 2227 sayılı kararı ile nüfus kağıtlarından da “Dini İslam” ibaresi kaldırılmıştır. AKP iktidarında, İslam dininde yasak olmasına rağmen, Hz. Muhammed (s.a.v.)’in karikatürlerini yapan ecnebiler gibi, 2004 senesinde din dersi kitaplarına Hz. Peygamberimizin minyatür resimleri konulmuştur. "Allah katında tek din İslam'dır" ayeti, AB ve ABD'den gelen tepkiler nedeniyle Cuma hutbelerinden kaldırılmıştır. Urfa'da ve Antalya'da dinler bahçesini açılmıştır. İslam Tarihinde ilk defa "Bismillah" diyerek kilise kurdelesi kesilmiş ve kilise yapımı için yer tahsis edilmiş, destek verilmiştir. Van Akdamar Kilisesi milyonlar harcanarak onarılmış, ayine açılmıştır.” 

Fındık parası vergilerle ödeniyor

Panelin son konuşmacısı Celal Yıldız ise; “Fransa’da yapılanlar manidardır. Çünkü Fransa yüzünü Rusya’ya çevirdi. Vatansever bir modele ilgi duymaya başlayınca küresel güçler tarafından ikaz edildi” dedi. Fındık parasının da ancak vergiyle ödendiğini söyleyen Yıldız, “ülkemizde maalesef üretime karşılık para basılmıyor, senyoraj hakkımız kullanılmıyor, dışarıdan alınan Doların karşılığı tercüme para basılıp piyasaya sürülüyor. Niçin mi? Çünkü iktidara gelenler ABD’den, bana verdiğin sözü yerine getir talimatıyla iş görüyorlar da ondan. Çare mi soruyorsunuz? Çare dünyanın kulak verdiği Prof. Dr. Haydar Baş’tır” dedi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100