03 Ekim 2013 Perşembe 00:07
Prof. Dr. Haydar Baş maskelerini düşürdü
YENİ MESAJ - ANKARA

Maşeri vicdanda Suriye’ye yönelik muhtemel bir savaşı önlediği kanaati hâsıl olan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’a yönelik sanal âlemde yapılan saldırılara karşı BTP Genel Merkezi’nden kamuoyuna bir açıklama yapıldı. Suriye’ye karşı izlenen haksız işgal ve saldırı politikalarını eleştiren ve akamete uğratan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın açıklamaları ve sarsıcı ikazları, İslamcı geçinip Haçlıya taşeronluk yapan ve Müslüman Suriye’ye karşı işgalcilerin safında yer alarak sözde cihat ilan eden medyayı iyot gibi açığa çıkardığının ifade edildiği açıklamada şu görüşlere yer verildi:  “İslamcı maskesi takarak İslam dünyasını kan gölüne çeviren Amerika ve Haçlıların Büyük Ortadoğu Projesi’nde taşeronluk yapmanın yanı sıra avukatlığına soyunan yandaş medya, Prof. Dr. Baş’ın Suriye konusundaki tavrıyla deşifre oldu. Uydurma fetvabazlarını, yalan habercilerini ve provokatörlerini devreye koymuş, savaş baltalarını çıkartmışlardı. Türkiye’yi Suriye’yle kapıştırmak, Türk milletini savaşın ve ateşin ortasına çekmek istiyorlardı. Suriye’ye dışarıdan sızdırılmış ihtilalcı terör gruplarına yaptıkları destek ve yardımların ötesine taşarak, Türkiye’yi fiilî bir çatışmanın içine sürüklemeye çalışıyorlardı. Türk milletini de gafil avlamak üzere idiler. Prof. Dr. Baş, ülkemizi, bölgemizi ve dünyayı aydınlatan iman ve Ehl-i Beyt ışığını yeniden yakınca, fenersiz yakalandılar, oyunları bozuldu.”

Emellerine ulaşamadılar

İslam coğrafyasında milyonlarca Müslüman’ın öldürülmesine ortak olanların planlarının Suriye’de bozulduğunun ifade edildiği BTP Genel Merkezi’nin açıklamasında şu önemli noktaların altı çizildi: “Afganistan ve Irak’ta işgalin taşeronluğunu yaparak, Tunus ve Mısır’da iç karışıklıkları demokrasi çomaklarıyla kışkışlayarak, Libya’yı İzmir üzerinden bombalatarak milyonlarca Müslüman’ın katliamına vesile olanlar, saldırı tezgâhlarını Suriye’de işletemediler… Prof. Dr. Baş’ın onurlu tavrına, Uluslararası Ehl-i Beyt kongrelerine ve kendisinin Milli Ekonomi Modeli ile toparlanıp güç kazanmış Rusya duvarına tosladılar, sert kayaya çarptılar. Tezgâhları dağıldı, maskeleri düştü. Suriye devletine karşı bin bir türlü yalan kampanyalar ve Esad’ın kimyasal silah kullandığı yönündeki provokatif haberlerine rağmen emellerine ulaşamayan, dahası Amerika’nın Suriye’ye saldırıdan vazgeçmesi üzerine karalar bağlayan sözde İslamcı yandaş medya, Esad konusunda amacına ulaşamayınca, Prof. Dr. Baş’ı hedef seçti.”

Prof. Dr. Baş’a Haçlı saldırı…

Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında işgalciliği tescilli Amerika bile Suriye konusunda sağduyu çizgisine gelmesine rağmen savaş kışkırtıcılığını sürdüren İslamcı kılıklı Haçlı avukatlarının, yola çıktıkları Haçlı savaşından elleri boş döndüklerinin vurgulandığı BTP açıklamasında şunlar kaydedildi: “Suriye savaşını kendileri için bir var oluş-yok oluş meselesi olarak görmeleri, ikbal ve istikballerini böyle bir savaşa bağladıkları gösteriyordu. Prof. Dr. Baş, savaş oyununu bozdu, bunların ikballeri karardı, gözleri karardı. Bunun üzerine Suriye’de kullanamadıkları savaş baltalarını, söz konusu haksız ve kirli savaşa mani olan Prof. Dr. Baş’a çevirdiler. Sarsıcı ve ikaz edici çıkışlarını dillerine dolamaya kalkıştılar. Sanal ortamdan Prof. Dr. Baş’a saldırıya geçtiler.”

Kendi günahlarını saklamaya çalışıyorlar 

BTP açıklaması şu çarpıcı ifadelerle tamamlandı: “Türk milleti ve kamuoyu çok iyi bilmektedir ki, savaş, katliam ve haksız saldırılardan daha ağır bir fiil yoktur. Bu ağır fiillerin taraftarı olanlar; kendi yanlışlarını, Prof. Dr. Baş’ın sarsıcı ve ayıktırıcı beyanatlarını istismar ederek örtemeyeceklerdir. Kendi günah galerilerini dolduran Büyük Ortadoğu coğrafyasındaki işgal, katliam ve kardeş kıyımlarını saklayamazlar. Basit yol ve yöntemlerle örtmeye ve saklamaya kalkışmaları, kendilerini kurtarmaz. Kendilerini kurtarmak istiyorlarsa atmaları gereken adım, Prof. Dr. Baş’a kulak vererek, dünyanın neresinde olursa olsun Allah ve Resulü’ne iman etmiş Müslümanları kardeş bilmek, Türk medeniyetinin asaletine yaraşır kıratta bir adalet ve insanlık sergilemektir. Bunlar Ehl-i Beyt’e karşı duruşla, İsrail’in safında ve Amerika’nın karargâhında yer aldılar. “Müslüman’a kılıç çeken bizden değildir; bir Müslüman’ı kasten öldüren ebedi cehennemliktir”, buyuruyor Resulullah. İsrail in safı, Amerika’nın safı sizi mutlak hesap gününden kurtaramaz. Allah ayıktırsın.” 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137